Co znamená být bohatý a jak se to pozná

5
(1)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Hodně lidí si přeje být bohatý, mít hodně peněz a žít si na vysoké noze. Mnozí to řeší tak, že si vezmou dlouhodobý úvěr, nakoupí za něj pár věcí, po kterých touží a pak dlouhá léta splácí. To je mrzuté a k bohatství to má daleko. Ale jak se tedy vlastně pozná, jestli jste bohatí, nebo ne.

Mít luxus a drahé věci

Jak už bylo řečeno, zadlužit se a nakoupit si krásné věci určitě není cesta k bohatství. Takový člověk sice navenek může působit, že mu nic nechybí, má například pěkný byt nebo dům, auto a spoustu drahých krámů, ale ve skutečnosti ty věci nejsou jeho a pokud by přestal splácet, brzo by mu je banka vzala.

Tohle uvědomění může být pro mnohé bolestné, zejména pokud k němu dojde příliš pozdě. Věřím, že mezi našimi čtenáři budou lidé s alespoň základní úrovní finanční inteligence a že většina z vás se dluhům pokud možno vyhýbá. Půjčit si na vlastní bydlení je samozřejmě trochu jiný případ, stejně tak podnikatelský úvěr, ale určitě nikomu nedoporučuji, zadlužovat se bezdůvodně, jen tak z rozmaru.

Jestli jste zadlužení, samozřejmě to neznamená, že byste nemohli být jednou bohatí, ale určitá překážka to je. Naopak, rozhodně není bohatý ani ten, kdo sice nemá dluhy a má vysoké příjmy, jenže je vždy beze zbytku utratí. I on může vypadat velmi bohatě, mít spoustu drahých věcí a žít si poměrně dobře, ale jestliže přijde o své dobře placené zaměstnání, hádejte, co se asi tak stane?

Co tedy znamená, být bohatý?

Na bohatství se můžeme dívat různě. Pro někoho to může být jen to, že je právě teď se svojí rodinou, že mají kde bydlet a jsou zdraví. V jistém smyslu je bohatství jen určitým stavem mysli, který vám umožní žít spokojeně a cítit se bohatě za všech okolností. Kdo se někdy ocitl tváří v tvář nemoci či ztrátě blízké osoby, ten jistě bude souhlasit, že bohatství není jen o penězích. Věřím, že nikoho neurazím, když v tomto kontextu dodám, že každý skutečně bohatý člověk by měl umět štědře rozdávat. Jak se říká: „co dáš, to dostaneš.”

Pokud se budeme bavit o bohatství ve smyslu finančního zabezpečení a peněz, je bohatství měřitelné spíše než v korunách, v měsících a letech. Vaše finanční bohatství se skládá z těchto položek:

Finanční polštář

Finanční polštář jsou vaše úspory. Můžete je mít v bance, pod polštářem, v kryptoměnách či kdekoli jinde, odkud se dají poměrně snadno a rychle vybrat v případě nouze. Pokud chcete vědět, jak velký je váš finanční polštář, jednoduše spočítejte jeho peněžní hodnotu a vydělte ji vaší měsíční spotřebou. Výsledné číslo je vaše bohatství vyjádřené v počtu měsíců, po které jste schopni přežít, pokud byste náhle ztratili své zaměstnání.

Pasivní příjem

Druhá část vašeho bohatství jsou aktiva, která generují pasivní příjem. Budujete-li svá aktiva, budujete bohatství. Pokud jsou to aktiva pouze růstová, jedná se o finanční polštář, ale když vám přinášejí pasivní příjem, tak máte našlápnuto ke skutečnému bohatství. To je stav, kdy vaše aktiva generují příjem, který pokryje celou vaši spotřebu. V tuto chvíli se stáváte skutečně bohatým finančně svobodným člověkem.

Dovolujeme si vám nabídnout: Bohatství se neukrývá jen v kryptoměnách

Závěr

Jak vidíte, vlastnit drahé věci vůbec nemusí znamenat, že jste bohatí. Skutečné bohatství vzniká až tehdy, pokud nemusíte pracovat pro peníze, ale peníze pracují pro vás a můžete se díky tomu věnovat pouze tomu, čemu se sami věnovat chcete a co vás baví, a to pouze tehdy, když se vám chce.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jarek

Jak můžete srovnávatl někoho kdo žije na dluh s tím kdo hodně vydělá, nemá žádné dluhy a vše utratí? Ten kdo nemá dluhy o to co si koupil nepřijde a bude moct žít na mnohem vyšší úrovni i když ho z práce vyhodí (dostane vysokou podporu, může pomalu rozprodávat drahé věci co si koupil…), kdežto ten kdo má dluhy si může v takovém případě jít ustlat pod most nebo se rovnou oběsit. Také další dobře placenou práci si pravděpodobně najde spíš ten kdo už jednu dobře placenou práci měl, než pomocný dělník co žije na dluh aby mohl balit puberťačky.
A co to je za kravinu srovnávat peníze co mám po polštářem a v bance s tím co mám v nějakých kryptoměnách? Které jelito tohle vůbec psalo? Finanční polštář jsou peníze, které můžu mít kdykoliv k dispozici a mám je jisté. Rozhodně to nejsou vysoce rizikové investice v kryptoměnách o které můžu přijít během několika hodin!!!!

Mardo_CZ

Tady je přesně vidět jak jsme co člověk to originál. Jak autor poukazuje, na bohatství každý nahlížíme jinak tak je třeba to brát 🙂

Vlad

Potrefena husa? :-))

Petr

Babiš dluží bankám 35 miliard připadá ti snad chudý. ?

Neni důležité jestli máš nebo nemáš dluhy je důležitý tvůj cash flow .
Super kniha ….bohatý táta chudý táta……Kiosaki

Spaik

knizku sem kdysi cetl , dost dobra..

Petr

A ještě jedna….. dělník nebo podnikatel ?

Tj úplně jedno, kolik hodin asi budeš muset pracovat za den aby jsi měl tolik měsíčně co bohatí?

100hodin za den 1000 hodin za den ?
Ani kdyby jsi mohl což je nemožné pracovat 1000hodin denně nebudeš mít tolik co bohatí.
Musíš změnit myšlení a nechat své peníze vydělávat za tebe.
Tj klíč.

Petr

Přestaň teď hned pracovat a ukaž mi za půl roku jak velký bude tvůj finanční polštář ??????

Petr

Ty minusy budou asi od pana wan chaina co …????
Jinak dnes dalších 5% minus
Nej fond ???‍♀️?‍♀️?‍♀️???

viva la resistance

“Člověk se stává otrokem svých věcí” – Budha … nechci se stat otrokem kryptomen, kvuli snadnemu vydelku zdevastovat prirodu a zhorsovat energetickou zavislost lidstva …

Spaik

Bohuzel jsi konzumni tvor jako kazdy jiny clovek at se ti to libi nebo ne. Kecy ze nechces zhorsovat energetickou zavislo lidsta jsou zvasty…delas to kazdy den uz jen tim ze vzbudis a jdes se vy*rat a vycistit si zuby…. chod pesky, bez bot a na pero si dej adamuv list , chrapej v jeskyni , zer co najdes po zemi. Teprve pak nebudes otrokem svych veci a usetris neco planete ty osle…

viva la resistance

z vaseho prispevku cisi cynismus, jednate bezohledne a beze studu a tak posuzujete i ostatni … nastesti ne kazdy smysli o svete jako vy a nema potrebu zesmesnovat a zpochybnovat moralni a lidske hodnoty druhych …

Spaik

Hm a jak to souvisi s tim ze tady kazes vodu a pijes vino? Ja jsem cynik ale ty si nevidis do huby. Mluvis o nejake zdevastovane prirode a pritom tyhle kydy tukas do pristroje ktery se na te devastaci podili svou vyrobou. Mluvis o rostouci energeticke zavislosti lidstva a pritom jezdis auty ,cumis na televizi a kopu zradla si chladis v lednici…
Nikdo tady nezesmesnuje tve hodnoty, pouze podotykam ,ze ani ty sam se jich nedrzis i pres to ze je tady hlasas…

Reklama: