Tim Draper věří, že kryptoměny změní svět

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Ve světě kryptoměn se postupně objevují osobnosti, které se k těmto digitálním měnám vyjadřují čím dál tím pozitivněji. Velká většina těchto lidí, jako například Andreas Antonopoulos, Nick Szabo, Vitalik Buterin a mnoho dalších, se snaží kryptoměny a blockchain technologii srozumitelně představit i laikům. Jedním z těchto lidí je i Tim Draper. Sám o sobě prohlašuje, že je velkým zastáncem a nadšencem kryptoměn, a už se delší dobu otevřeně vyjadřuje o svém postoji k blockchain technologiím. Jeho postoj je více než pozitivní, jelikož si myslí, že kryptoměny začnou postupně vládnout světu.

Velký fanoušek kryptoměn

Tim Draper už v roce 2014 otevřeně prohlašoval, že věří Bitcoinu. Pozornost se mu však dostala v témže roce kvůli něčemu jinému. V dražbě, která byla uspořádána U.S Marshals Service (federální policejní služba Spojených států amerických, podléhající ministerstvu spravedlnosti), koupil téměř 32 000 Bitcoinů. Většina těchto mincí byla zadržena na Silk Roade. V dnešní době takový počet Bitcoinů představuje téměř 263 milionů dolarů (v době psaní článku se jeden BTC rovná 8200 dolarů).

V článku pro Forbes se Tim Draper vyjádřil:

“Věřím, že Bitcoin a kryptoměny budou za pár let hlavní hnací silou obchodování po celém světě. Nerozumím, proč by se někdo chtěl vrátit k fiat měnám (klasickým penězům). Kryptoměny jsou distribuované, bezpečné a celosvětově rozšířené, na rozdíl od fiat měn, které podléhají rozmarům politiků.” 

Není pochyb, že Tim věří Bitcoinu, jelikož odhadovaná výše jeho portfolia byla v době ATH (all time high- nejvyšší dosažená cena) více než 600 milionů dolarů.

Kryptoměny vymění fiat měny

Tim Draper se takto optimisticky nevyjádřil o kryptoměnách poprvé. V článku pro CNBC uvedl, že kryptoměny zcela nahradí fiat měny. Jak jsme uvedli v tomto článku, sám si umí představit, že za 5 let si koupíme hamburger nebo kávu pouze za digitální měny.

Tim prý kryptoměnám důvěřuje na tolik, že by jeho portfolio mělo obsahovat až 40 různých kryptoměn. Navíc se účastní i ICO prodejů. Jedním z nich byl například Tezos ICO, při kterém se vybralo rekordních 230 milionů dolarů.

“Jsem velmi otevřený možnostem, jenž jsou ICO schopny přinést do dnešní společnosti. Týmy kolem ICO však musí být velmi opatrné, aby případná popularita tokenů nepůsobila problémy. Musí být připraveni na to, že jejich povinností je naplnit očekávání investorů. Tezos má skvělý tým a vkládám do nich svou plnou důvěru. Mají potenciál k vytvoření skvělé platformy. “

Závěr

Je sice velmi pozitivní, že se najdou lidé, kteří projevují velkou náklonnost vůči kryptoměnám, avšak to ještě nic nezaručuje. Přechod na kryptoměny určitě nebude jednoduchý. Je velmi pravděpodobné, že se najdou i strany, které se budou snažit tyto digitální měny omezit, jak to jen půjde. Tim Draper ale věří, že si tato nová blockchain technologie vybojuje své místo ve světě již ve velmi blízké budoucnosti.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: