Tim Draper: burgery a káva za kryptoměny do pěti let

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Kdo z nás si umí představit, že nemá v peněžence ani jednu minci či papírovou bankovku a přitom se může jít v klidu najíst, kam bude chtít? Ta představa není vůbec složitá, vždyť dnes nám na to stačí bankovní účet plus karta, díky čemuž nemusíme u sebe nosit hotovost. Představte si ale situaci, že byste nemuseli mít ani bankovní účet a přeci byste si mohli koupit kávu nebo burger.

(přeloženo ze slovenského originálu Mareka Federa)

Do pěti let realita

Najdou se lidé, kteří si myslí, že je to víc jak možné. Jedním z nich je například Tim Draper. Tim se sám považuje za fanatika do Bitcoinu. Na Blockchain Connect Conference v San Francisku řekl v pátek 26. ledna, že koupě Big Macu nebo caffè e latte pomocí kryptoměn může být blíže než se zdá:

„Když půjdete za pět let do Starbucks nebo McDonald’s a zkusíte si koupit burger nebo kávu za fiat, pracovník dané společnosti se nad vámi pobaví. Dnešní svět potřebuje kryptoměnu, která je globální.“

Minulost a zkušenosti Tima Drapera jsou přitom více než pozoruhodné. Podporoval Skype a Baidu téměř od jejich začátku. Sám prý vydělal pořádný balík peněz právě za pomoci Bitcoinu. Dnes se prý zaměřuje hlavně na ICO (initial coin offerings). Participoval například při Tezos ICO, které patřilo mezi největší v minulém roce.

Závěr

K budoucnosti kryptoměn a jejich dennímu využití se vyjádřil například i šéf Starbucks Howard Schultz. Jak uvedl, budoucnost sice nevidí v Bitcoinu, ale blockchain se mu velmi zamlouvá a vidí v něm velký potenciál. Přidal se tak k dalším významným osobnostem, které v této technologii vidí využití. Zda mají Tim Draper a Howard Schultz pravdu nyní ještě nikdo neumí říct. Jak se však sami vyjádřili, nebude trvat příliš dlouho a o každodenním využití kryptoměn se dozvíme opravdu hodně.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img