Přichází nový update pro Zcash

0
(0)

Zcash (ZEC), kryptoměnu zakládající si na soukromí, čeká 26.6.2018 brzy ráno hard fork.

Tento hard fork se jmenuje „Overwinter“. Aby po něm síť fungovala bez chyby, musí se téměř všichni účastníci 750 milionového (USD) blockchainu k forku připojit. Pokud by se tak nestalo, vznikly by dvě podobné měny, které by si navzájem konkurovaly. Tento případ by se nestal poprvé – viz vznik ETC.

Získejte exkluzivní členství na Trading11 jen za 250,- Kč měsíčně!

Hard fork vychází na blok 347,500. Očekáván je tak brzo ráno v úterý. Overwinter je jen malý update, který připravuje celou síť na fork zvaný Sapling. Ten by měl přijít na podzim a bude redukovat velikost transakce, takže se Zcash lépe přizpůsobí svým uživatelům.

Podle oficiální stránky Zcash dohromady až 12 kryptosměnáren a startupů podpořilo Overwinter. Na Twitteru vyjádřily forku podporu také MinerGate, Bitfly a Huobi.

Neprobíhalo to úplně hladce

Jane Mercer, vývojář Windows Zcash peněženky (tzv. WinZEC), pohrozil (na 20.června) rozdělením Blockchainu a nepřispíváním do kódu Zcashe do budoucna, pokud nedostane více peněz na svou práci. Vyřešilo se to ale rychle a mnoho lidí mu dobrovolné příspěvky poslalo.

Navíc se v komunitě pořád řeší podpora ASIC těžby pro Zcash. I přes velký nesouhlas lidí vývojáři nepředpokládají, že by to nějak mohlo Overwinter ovlivnit.

Vývojáři Zcashe si drží svůj optimismus. Všechno je totiž naplánováno na jedničku. Nové vlastnosti Blockchainu by tak měly celou síť chránit při řijnovém „Sapling“ update.

Technik Zcashe Jack Grigg, se vyjádřil, že update Overwinter bude síť pouze optimalizovat. Jedna změna se týká odstranění transakce, která po určité době transakce neproběhne. Nebo například bude odstraněn bug, který zvětšuje velikost některých transakcí.

Jak Grigg v rozhovoru pro CoinDesk řekl:

„Síťový update Overwinter má za úkol chránit budoucí vylepšení sítě. Takže teoreticky vydání této aktualizace je nebezpečnější než pozdější vylepšení.“

Bezpečnost především

Aby vývojáři zabránili co nejvíce nepříjemnostem, bude hodinu před vydáním Overwinteru spuštěn tzv. safe mode. Ten pozastaví všechny transakce, aby byl Blockchain před updatem prázdný.

„Pro starou verzi použijeme safe mode, aby uživatelé, kteří nezaznamenali informaci o updatu, zbytečně nepřišli o své peníze provedením transakce na starou verzi Blockchainu,“ řekl Grigg.

Závěr

U Overwinteru se není čeho bát. Nejenže bude update malý, ale navíc byl v březnu testován, čímž se vývojáři ujistili, že funguje.

Naše nejnovější video:

Zdroj: https://www.coindesk.com/overwinter-ahead-happen-zcashs-first-hard-fork-hits/

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petronell

Dobrý den, když mám uloženy mince Zcash v mobilní peněžence Coinomi, která je aktualizovaná a podporuje hardfork, je potřeba ještě něco speciálního udělat? (Registrace, nebo tak.) Děkuji za odpověď.

spot_img