Ethereum Classic fork – „Bomba zneškodněna“

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • TRON (TRX) Great Voyage běží již 7 hodin, 46 minut a 58 sekund • Kryptoburza Coincheck momentálně bude podporovat obchodování pro...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Momentálně je...

[Večerní souhrn článků] • Obtížnost těžby Bitcoinu dosáhla nového rekordu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Právě proběhla aktualizace systémového kódu Etheum Classic. Díky tomuto updatu bude těžba ETC výnosnější. Více v tomto článku.

Získejte profesionální analýzy a exkluzivní pohled do světa kryptoměn na trading11.com.

Vznik Classic verze

Fork Ethereum proběhl v roce 2016. Bylo to z důvodu neshody ohledně hacku, který ohrozil fundraising smart-contract projektu DAO. Většina komunity a původních vývojářů se rozhodla přerušit řetězec, aby transakce poškozených zrušila a vrátila jim tak ztracené ETH. Ostatní se však domnívali, že by se blockchain měnit neměl. A tak bylo Ethereum rozděleno na dvě verze – na ETH a ETC.

Nový update

Vývojáři Etehrea přešli na systém Proof of Stake, který k chodu nevyžaduje těžbu. A také zavedli funkci, která zvýšila náročnost těžby. Tím chtěli lidi z Ethereum Classic přimět, ať přejdou na PoS. Ti však argumentují tím, že Proof of Work je více decentralizovanou metodou, jak blok vytěžit. Vývojáři ETC to ani do budoucna neplánují a aktuálně vydali nový update ECIP-1041, který plánovali hard forkem uskutečnit na bloku č. 5,900,000.

Fork, který usnadňuje těžbu, již byl implementován. Na Twitteru o tom Ethereum Classic píše jako o „zneškodněné bombě“.

Mohlo by vás zajímat: Ethereum developeři chtějí vytvořit mechanismus na vrácení peněz z hacků

Závěr

Všechny uzly v ETC blockchainu jsou povinny aktualizovat na novou verzi, aby se mohly podílet na nové verzi Ethereum Classic. Ti, kteří tak neučiní, nebudou moci s vytěženou měnou obchodovat. Zatím to vypadá, že fork proběhl úspěšně a bez komplikací.

Naše nejnovější video:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdrojccn.com
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře