Ethereum oslavilo 4. narozeniny! A jak to bude v budoucnu?

0
(0)

30. července 2019 oslavilo Ethereum své čtvrté narozeniny. Jako první platforma umožnila software developerům přeskočit proces vytváření složitých komplexních systémů. Ti dnes mohou budovat decentralizované aplikace mnohem jednodušeji. Budoucnost však není jistá ani pro takto obří kryptoměny.

Vrátí se Ethereum na pozici lídra?

Podle dat společnosti Electric Capital je zde okolo 800 měsíčně aktivních developerů Ethereum blockchainu. Ethereum už není hlavní blockchain sítí na světě, ani nejaktivnější, dle některých dat. Pro samotné developery je to stále první volba. Ostatní decentralizované platformy jako Tron nebo EOS však předstihly ethereum v počtu aktivních uživatelů vyvíjejících decentralizované aplikace.

Pro ethereum to znamená silnou motivaci do budoucna. Narozenin využili k rozjímání o tom, jak bude společnost, platforma a kryptoměna fungovat v následujících čtyřech letech. A zda se nenechá dohnat mladší konkurencí.

Eric Conner, zakladatel stránky ETHHub se vyjádřil: 

“Myslím, že v následujících čtyřech letech bude Ethereum procházet nejtvrdšími částmi svých ambiciozních cílů. V tomto bodě bude síť schopná udržet více uživatelů a začneme růst nad rámec běžného použítí, jak vidíme dnes.’’

Na většinu otázek by měl odpovědět update nazvaný ethereum 2.0. Zde se počítá i s využitím tzn. proof-of-stake. Tento update by měl ethereum posunout mílovými kroky dál a měl by být dokončen právě během dalších čtyř let existence společnosti.

Neznámé ohledně ETH

Ethereum stále bojuje o svoji pozici na trhu kryptoměn a nemá stabilizovanou pozici. Z kryptoměny je dnes více síť a trh s decentralizovanými aplikacemi.

Jistý si je Ryan Sean Adams, zakladatel kryptoinvestiční společnosti Mythos Capital. 

„Myslím, že bude zřejmé, že ETH není jen coin, ale opravdové peníze. Programovatelné, hodnotu udržující peníze. Půjčování, obchodování, spoření – to vše poběží na veřejných protokolech v ekonomice Etherea.’’

Investoři jsou klidní

Na druhou stranu, hlavní investoři nejsou vystresovaní ohledně budoucnosti v následujících letech. Prozatimní vývoj společnosti jen ukazuje, jak daleko je ve vývoji nových technologií a jak se umí prosadit na trhu.

„2019 už byl a ještě bude inspirativní rok pro Ethereum,’’ řekl Paul Veradittakit, spolumajitel Pantera Capital – jedné z nejstarších amerických společností, které kdy investovaly do Bitcoinu. Veradittakit investoval do dalších dvaceti firem vyvíjejících různé startupy na bázi Etherea.

Závěr

Společnost mohla oslavit své narozeniny velkolepě. Od založení si vybudovala pozici globálního hráče na trhu a posunula celou oblast o kus dál. V následujících čtyřech letech musí stávající tempo udržet a potvrdit, že má místo mezi technologickými giganty a Top kryptoměnami.

Co číst dále?

Bitcoin si se Schiffem poradí sám! – Vyostřená debata zastánce zlata s Pomplianem

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img