Bitcoin si se Schiffem poradí sám! – Vyostřená debata zastánce zlata s Pomplianem

0
Debata, souboj, pěsti, diskuze, válka, protiklady, kryptoskeptik,

31. Července proběhla na CNBC Africa dlouho očekávaná debata mezi Anthony Pomplianem a zastáncem obchodu se zlatem – Peterem Schiffem, který využil příležitosti a promluvil o budoucnosti Bitcoinu.

Ostrá Debata – Bitcoin je jako církev?!?

Schiff mluvil dlouho a po hodině to shrnul. Bitcoin označil za novou formu náboženství. Toto tvrzení můžeme porovnat s nákupními horečkami v průběhu bublin, které na BTC trhu vznikaly. Investoři čekají nereálné zisky pouze z držení měn, jsou schopni prodávat domy a vymýšlet nesmyslné ekonomické modely pro svůj krypto byznys.

„Když jste v bublině, nevidíte ji,’’ řekl Schiff a znovu upozornil na téměř nulovou reálnou hodnotu Bitcoinu. Což je spekulativní tvrzení, papírové peníze taky svou reálnou hodnotu nemají, pokud nemají důvěru trhu.

Není možné, aby se mýlily miliony

Pompliano oponoval:

„Pokud věříte Petrovu tvrzení se stoprocentní jistotou, vidíte jen nulovou šanci, že se mýlíte a může vám lehce něco uniknout. Tvrzení, že BTC není hodnotný, jedná se jen o trend a novou technologii, se objevují už od Bitcoin Pizzy. Ale je 0% šance, že se miliony lidí, kteří kryptoměně již uvěřili, mýlí.’’

A dodal:

„Ale pokud je zde jen jednoprocentní šance, že se mýlíte, znamená to, že se navždy vyřadíte z procesu, neboť jste o tom věděli, trávili tim veškerý čas, kritizovali na internetu a přitom jste prošvihli příležitost.’’

Tradiční finance versus Bitcoin

Debatové roztržky mezi těmito dvěma osobnostmi probíhají dlouhodobě skrz sociální sítě. Dle zdroje Cointelegraph, kryptoskeptik Schiff nyní vlastní asi 0.2 Bitcoinu, poté, co Pompliano zažehl řetězec anonymních příspěvků do Schiffovi peněženky.

Samotná debata je však pouze další z řady sporů mezi kryptoinvestory a tradičními finančníky. Lze připomenout debatu z minulého měsíce mezi CEO BitMexu Arthurem Hayesem a Nourielem Roubinim, americkým ekonomem vyučujícím na New York University Stern School of Business. Ta skončila neslavně. Profesor Roubini následně vydal zvláštní analýzu o tom, že BitMEX používal nelegální praktiky a ten je nyní vyšetřován Americkými úřady.

Závěr

Podobných debat a sporů můžeme očekávat v průběhu let ještě desítky a stovky. Rozhodující bude stejně celková výše kapitalizace kryptoměn. Pokud bude dál postupovat digitální věk, jedná se o logický krok kupředu, jelikož bankovní převody jsou již teď časově neefektivní. Důležité je nezapomínat, že peníze nám mají jen uchovat hodnotu a zjednodušit směnu. Pokud najdeme způsob jak směnu zefektivnit, ztratí reálné měny svůj význam.

Co číst dále

CEO Circle dnes varoval Kongres že USA zaostávají – Považujte kryptoměny za novou třídu aktiv

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na