Craig Wright znovu proklamuje své autorství Bitcoinu – „autorský“ úřad v USA to nikdy neuznal

0
(0)

Zprávy a souhrny

Po epizodě příchodu samozvaného Satoshiho Nakamota tu máme zase další pokus, kdy se Craig Wright opět prohlašuje za autora Bitcoinu.

Craig Wright stále provokuje komunitu

Ačkoli mu velká část komunity nevěří, Craig Wright si stále zpívá svoji písničku o svém autorství Bitcoinu. Před časem si za to vysloužil přezdívku „faketoshi“. Je smutné, že takto tento pán pravého anonymního tvůrce Bitcoinu s největší pravděpodobností okrádá o jeho autorství a přisuzuje si zásluhy na něčem, co mu nepatří. Tedy, bereme-li v úvahu, že nikdy neprokázal své autorství nezvratným důkazem.

Wright se zapsal jako autor White paperu Bitcoinu

Tentokrát Craig Wright zveřejnil White paper Bitcoinu na hostitelském webu vědeckého časopisu SSRN a citoval se jako autor ke dni 21. srpna 2008.

Wright, BTC, white paper

Službu vlastní hlavní vydavatelství Elsevier a umožňuje autorům papírů (nebo těm, kteří tvrdí, že jsou) nahrát pdf soubor se svou prací. Tím, že tam Craig Wright nahrál White paper Bitcoinu pod svým jménem, zásadním způsobem poškozuje jméno samotného Bitcoinu, protože ho spojuje se svojí kontroverzní osobou, spojenou s několika výstřelky a útoky na komunitu.

Ve skutečnosti Craig Wright spíše podkopává dobré jméno Bitcoinu ve prospěch svého altcoinu Bitcoin Cash SV, což je přinejmenším částí kryptokomunity v podstatě považováno za provokaci.

Autorství nebylo uznáno

Po rozruchu, který to opět způsobilo v komunitě, bylo vydáno prohlášení amerického Úřadu pro ochranu autorských práv, že neuznává Craiga Wrighta coby autora Bitcoinu. Nicméně k registraci autorských práv stačí 55 $ a stabilní připojení k internetu. Stručně řečeno, jakékoli tvrzení, že americká vláda zaregistrovala Wrighta jako autora bitcoinů, je v nejlepším případě falešné.

Úřad pro ochranu autorských práv musel rozptýlit myšlenku, že by prokazatelně uznal Wrightovo autorství Bitcoinu. Ve svém vyjádření uvádějí:

„Obecně platí, že když úřad pro autorská práva obdrží žádost o registraci, žadatel osvědčuje pravdivost prohlášení uvedených v předložených materiálech. Úřad pro autorská práva nezkoumává pravdivost jakéhokoli prohlášení.“

Závěr

Samozvaný „Satoshi Nakamoto“ Craig Wright nebyl nikdy nikým oficiálně uznán jako autor Bitcoinu. Přestože nikdy neposkytl nezvratný důkaz takového tvrzení, nadále využívá laciné cesty k tomu, aby se tak na veřejnosti proklamoval. Pravděpodobně spoléhá na to, že lidé neznají detaily a prostě mu budou věřit, když bude uveden v původních dokumentech Bitcoinu, které registruje na různých místech pod svým jménem.

Co číst dále?

Zvyšují centrální banky cenu Bitcoinu?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: