Samozvaný James “Satoshi Nakamoto” Caan důkaz nepřinesl – jen praštěnou historku

0
(0)

„Jak může velmi chytrý člověk, zakladatel Bitcoinu, udělat tak hloupou a nákladnou chybu?” Ptá se sám sebe Bilal Khalid, který si dle svých slov změnil jméno na James Caan. Samozvaný Satoshi Nakamoto důkaz nepodal.

Moje “Odhalení 2,3”

Včera jsme vám slíbili, že přineseme další info, jakmile budeme vědět víc a svůj slib nyní splníme. Nicméně, pokud jste se těšili na nějaký důkaz, tak vás zklameme. James “Nakamoto” totiž přišel s poněkud praštěnou historkou o tom, jak snadno své bitcoinové bohatství ztratil. Mimochodem, třetí díl Odhalení již nebude, zkrátil to na dva.

Údajný “Satoshi Nakamoto” dal HDD s téměř milionem BTC do servisu

Sáme sebe se ptá, jak mohl udělat tak hloupou chybu. Tvrdí totiž, že téměř milion bitcoinů zahodil, když dal svůj notebook do servisu i s HDD s BTC. Na pevném disku byla jediná kopie peněženek a když se mu PC vrátil s novým diskem, přišel o vše. Navíc líčí, že měl v té době určité zdravotní problémy, které mu bránily věc lépe řešit. Uvádí:

„Všechno bylo na tom pevném disku!” Bylo to šifrování vojenské úrovně a chráněné heslem, takže jsem byl až do arogance příliš přesvědčen, že technici nemohou mít přístup k mým datům na HDD. Proto jsem nechal HDD uvnitř notebooku a nevyndal jsem ho. Notebook se vrátil o pár dní později kurýrem a obsahoval nový HDD a bitcoiny samozřejmě neexistovaly!“

Matematické hříčky

V odhalení James, který je údajně původem z Pakistánu a přestěhoval se do Anglie, vše vysvětluje na hře s čísly. Nemůžu si pomoc, ale až příliš mi to připomíná vtipná videa o Iluminátech. Možná to znáte, vždy jde o spleť náhodných čísel, které mají být zašifrovány v různých slovech, a ta následně tkají vlákno vedoucí až ke komickému odhalení, že daná osoba je Iluminát.

Podobně působí číselné hříčky, které mají dokázat, proč vybral právě 21 milionů BTC jako konečné množství a řadu dalších věcí. Ve skutečnosti však spíše odpoutávají pozornost od faktu, že kromě velmi dobře zpracovaného příběhu s notnou dávkou fantazie nepřinesl žádný pádný důkaz.

Charlie Lee to komentoval ve svém tweetu.

„Satoshi Nakamoto přinesl světu open-source, decentralizovanou, necenzurovatelnou měnu  založenou na matematice a kryptografii. Kdyby se chtěl Satoshi odhalit, podepsal by zprávu genesis klíčem. Všechno kratší než toto je s největší pravděpodobností podvodné.”

James Caan, samozvaný Satoshi

 

Závěr

Své odhalení James “Satoshi Nakamoto” věnoval Steevu Jobsovi a citoval z jeho reklamního proslovu z roku 1997.

„Tady jsou blázni, looseři, rebelové, troublemakři, kulaté kolíky ve čtvercových dírách… ti, kteří vidí věci jinak – nemají rádi pravidla… Můžete je citovat, nesouhlaste s nimi, oslavujte je nebo je obviňujte, ale jediná věc, kterou nemůžete udělat, je ignorovat je, protože mění věci … tlačí lidskou rasu kupředu, a zatímco někteří je mohou vidět jako bláznivé, my vidíme génie, protože ti, kteří jsou natolik blázniví, že si myslí, že mohou změnit svět, jsou ti, kdo to udělají.”

Slibuje brzy přinést nějaké vylepšení a nové vize Bitcoinu. Alespoň tedy vidíme, za jakým účelem byla celá tato šaškárna vytvořena. A co vy, věříte, že by to mohl být pravý Satoshi Nakamoto?

Co číst dále?

Jeremy Allaire a Thomas Lee o Bitcoinu

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img