Top 10 kryptoprojektů s PoS současnosti – 1. část

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Týdenní zprávy] Čína údajně spustí své CBDC dříve kvůli COVID-19

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

INDX zkalkulovala, které jsou nejlepší projekty fungující s ekologičtějším proof-of-stake. Společnost žebříček sestavovala podle volatility, rozsahu, likvidity, rizika a integrity. Projekty jsou seřazeny od jedné do deseti, na základě předpokládaných zisků a růstu, podle predikce algoritmu společnosti. 

Proof-of-stake je metoda, při které miner těží nebo potvrzuje blok transakcí podle toho, kolik mincí drží. Některé PoS systémy berou v potaz také délku držení měny. PoS je méně centralizované a poskytuje lepší zabezpečení. 

  1. Pundi-X

Pundi-X se začal prosazovat tvořením partnerství s ostatními PoS společnostmi a také sleduje svůj dlouhodobý cíl se prosadit v retailu.

Společnost 12. července oznámila, že spustí krypto platby skrz VeriFone point-of-sale zařízení, které běží na Androidu. Pundi-X doufá, že používáním těchto terminálů se dostane mezi tradiční transakční prostředky

Více o Pundi-X zde.

  1. IOStoken

IOStoke (IOST) je částí blockchainu Etherea a vyznačuje se vysokou rychlostí přenosu transakcí za sekundu. Popularita začala mezi herní komunitou s původním názvem ERC-20 token. 

IOST využívá konsenzový algoritmus, který dovede udržet síť rychlou i přes decentralizaci. Jejich cílem je dostat se na 100 tisíc transakcí za sekundu.

  1. Cosmos

Software Cosmosu umožňuje slučovat blockchainové sítě do takzvaného ‘Internet of Blockchains’. Při svém první prodeji měny v roce 2017 utržil Cosmos přes 16 milionů USD. Cosmos byl vytvořen společností Tendermint, která má svůj vlastní token s názvem ATOM. 

Cena po zavedení vyrostla na 8.17 USD za token, nyní je cena na 43% této hodnoty.

  1. Waves

Waves je další z decentralizovaných sítí, změny v kódu nemohou být provedeny, dokud je nepotrvdí 80% hlasů, což posiluje pozici individuálních držitelů coinů. Waves nyní provedl upgrade svého blockchainu aby povoloval decentralizované aplikace.

Waves token zažil nejvyšší hodnotu 15.98 USD během boomu kolem růstu BTC v prosinci 2017. Momentálně se cena snížila o cca 60%.

Více o Waves zde.

  1. Qtum

Qtum je PoS blockchain, který využívá nejlepší blockchain modely, jako je UXTO, a hlavním heslem je decentralizace. Do budoucna plánují propojení s Mimblewimble, což je bitcoinový transakční protokol – a přenášet svým blockchainem vlastní tokeny.

Qtum se soustředí na menší zakázky a decentralizované aplikace, podobně jako Ethereum. PoS blockchain běží dokonce i v Google Cloud, s Qtum jako softwarovým partnerem.

Více o Qtum zde.

V dalším díle se podíváme na druhou část tohoto zajímavého přehledu. Napište nám, které PoS kryptoměny byste rádi viděli a které vás zajímají?

Co číst dále?

[Zprávy] • Trumpovo vyjádření pomohlo BTC v růstu • MIT: Jen 2% BTC transakcí nelegální • a další novinky dne

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře