Qtum uzavřelo partnerství s Amazonem a zvažuje nový typ konsensu

0
(0)

Dostat svůj produkt do povědomí široké veřejnosti a upoutat na sebe pozornost je při dnešním velkém počtu kryptoměn a přetrvávajícím bear marketu nanejvýš důležité. Jednou z možností jak toho dosáhnout, krom technologického rozvoje, je i navazování spoluprací. Teprve nedávno tak učinil i Tron, který začal spolupracovat s IT společností Baidu. Nyní oznámila zajímavou spolupráci i další kryptoměna – Qtum.

Amazon Web Service

Qtum, kryptoměna zaměřující se na smart kontrakty a využívající konsensus Proof of Stake (PoS), oznámila spolupráci se společností Amazon Web Service (AWS). Ta je známa pro své aktivity v poskytování cloud computingu. Cílem kooperace má být nabídka služby typu blockchain-as-a-service (Baas), která bude za pomoci interních protokolů sítě Qtum poskytovat blockchainové řešení pro různé podniky, firmy a instituce.

Součástí služby bude i platforma pro vývoj smart kontraktů. Ta bude k dispozici přímo na cloudu AWS, což vývojářům umožní rychle a efektivně vytvářet a spravovat tyto typy kontraktů. Součástí dohody je i využívání Amazon Machine Image (AMI) – speciálního typu virtuálního zařízení.

Podle slov marketingového ředitele společnosti Qtum, Johna Scianna, jde o první typ spolupráce, kdy se technologie blockchain s otevřeným zdrojovým kódem dostane na platformu AWS.

Mohlo by vás zajímat: Základní přehled algoritmů, na kterých stojí kryptoměny

9% nárůst versus 97% pokles

V souvislosti se zmíněným oznámením nového partnerství, posílila kryptoměna Qtum v době psaní článku téměř o 9 % na hodnotu 3,99 USD. I přes aktuální růst však stále patří mezi projekty, které bear market zasáhl skutečně velkou silou. Od svého all-time-high, kdy se začátkem ledna 2018 pohybovala cena mírně nad úrovní 90 USD za 1 QTUM, klesla hodnota této virtuální měny téměř o 97 %.

Doporučujeme článek: Zařaďte kryptoměny s dividendami do vašeho portfolia a přežijte bear market

SCAR s variabilním časováním nových bloků

Společnost Qtum navrhla nový algoritmus konsensu nazvaný SCAR, který by mohl výrazně zkrátit čas transakcí. Podle slov developerského týmu dokáže SCAR najít rovnováhu mezi uživatelskou zkušeností (user experience) a úsporou zdrojů. Tím pádem bude efektivnější a flexibilnější než jiné algoritmy. SCAR by v podstatě umožňoval nastavení intervalů schvalování jednotlivých bloků v závislosti na transakčním zatížení sítě.

SCAR by zároveň přinesl i některé další výhody. Kromě rychlých transakčních časů pro uživatele by to znamenalo i menší nárok na supernody, které v době nízkého objemu transakcí v síti poskytují své služby v podobě prostoru na disku vlastně úplně zbytečně.

Tip redakce: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Závěr

Na závěr ještě pár slov a samotné kryptoměně. Qtum je decentralizovaný projekt s otevřeným zdrojovým kódem, který má za cíl nabízet decentralizované aplikace a smart kontrakty. Aktuálně funguje na algoritmu konsensu Proof of Stake (PoS).

Oficiálně byl spuštěn v březnu minulého roku, kdy během ICO, které bylo naplánováno na 30 dní, vybrali úctyhodných více než 15 milionů dolarů. Z toho prvních 10 milionů získali již za 90 minut!

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro čtenáře Kryptomagazínu připravil Dalibor.

Zdroje:
ethereumworldnews.com
unhashed.com
qtum.org

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img