Zařaďte kryptoměny s dividendami do vašeho portfolia a přežijte bear market

0
(0)

Většina retailových investorů preferuje strategii HODL, neboli dlouhodobé držení kryptoměn za účelem dosažení požadované hodnoty v jistém časovém horizontu. I když jde v podstatě o nejméně náročnou a nejjednodušší cestu jak doufat v budoucí zhodnocení svého kapitálu, existují i jiné způsoby, jak své portfolio navýšit bez potřeby tradingu.

Zatímco v prosinci minulého roku zaznamenali hodleři (ti, kteří včas nakoupili) obrovské zisky, začátkem ledna se hodnota jejich portfolia začala dramaticky snižovat. Bitcoin po epickém nárůstu ke konci roku začal oslabovat a s ním i drtivá většina dalších altcoinů. V případě, že nechcete svou Hodl strategii opustit, měli byste se podívat i po jiných alternativách, jak během medvědího (klesajícího) trhu vydělat.

Jak dělíte své portfolio?

V první řadě byste měli analyzovat stav vašeho portfolia a odpovědět si na následující otázky:

  • Diverzifikuji své portfolio z hlediska tržní kapitalizace jednotlivých měn, do kterých jsem investoval?
  • Investuji do projektů podle způsobu jejich uplatnění? (přínos projektů, využitelnost měny, atd.)?
  • Dělím své portfolio podle délky plánovaného investičního období? (krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé)?

V případě, že své investice dělíte podle posledního bodu, měli byste k němu přistoupit následovně:

Dlouhodobé investice: tato část by měla obsahovat projekty, o jejichž budoucnosti jste skálopevně přesvědčeni. Hodlujete je bez ohledu na aktuální cenu, ignorujete krátkodobé výkyvy, přičemž z delšího časového hlediska očekáváte několikanásobné zhodnocení své investice.

Střednědobé investice: sem můžeme zařadit novější a méně zaběhnuté projekty, ve kterých vidíte do budoucna potenciál rozvoje. Důležité je ale nakupovat v době, kdy není cena přestřelená, tedy vystihnout moment podhodnocení mince. V období býčího (rostoucího) trhu vám totiž toto může přinést vyšší zisky než vaše portfolio určené pro dlouhodobou investici.

Krátkodobé investice: obecně by tento typ měl tvořit nejmenší část. Vzhledem k tomu, že coiny zařazené do této skupiny obchodujete na denní bázi, není až tak nutné dělat si hloubkové analýzy daného projektu, sledovat roadmapu nebo studovat whitepaper. Důležité je ale umět vyhodnotit technickou analýzu, o jejiž základech si můžete přečíst v našem článku Jak maximalizovat zisky ze signálů a technických analýz, respektive sledovat naši sekci zaměřenou na obchodování na trading11.com.

Pasivní příjem se hodí pro všechny typy investic

Existuje však další strategie, jak vydělat peníze, kterou investoři často přehlížejí, a přitom se hodí do každého typu portfolia. Je jí pasivní příjem.

Nedávno jsme pro vás připravili několik dílů seriálu o kryptoměnách, které generují pasivní příjem.

V tomto článku přidáváme další měny, které stojí za pozornost a v podstatě pouze jejich vlastnictvím, si dokážete zvýšit svůj příjem. Nesmíme zapomínat ani na fakt, že dividendy jsou vypláceny v kryptoměně, takže její budoucí potenciální nárůst zvýší i hodnotu vašich dividend.

Mohlo by vás zajímat: Jak analyzovat whitepaper – základ pro vaši investici do kryptoměn

ARK

ARK je blockchainová platforma třetí generace, která funguje na bázi algoritmu Delegated Proof of Stake (DpoS). Tato kryptoměna má jednu z nejlepších desktop peněženek a zároveň ji lze uložit i do hardwarové peněženky Ledger Nano S. Díky tomu je nakládání s touto měnou nejen uživatelsky jednoduché, ale i bezpečné.

Chcete-li získat dividendy ARK, prostě koupíte coiny tohoto projektu, držíte je v peněžence a zahlasujete za delegáta. Ten vám následně poskytne odměnu jako “projev díků”, že jste za něj hlasovali. Základy k algoritmu DPoS si můžete přečíst v našem článku zde.

V případě ARK může za delegáta kandidovat každý, kdo vlastní 25 ARK coinů. Následně majitelé mincí hlasují ve volbách, z nichž vzejde 51 delegátů, kteří se starají o zpracování transakcí a tím pádem zabezpečují chod celé sítě. Většina delegátů vytváří plány sdílení zisku, které vám tímto způsobem vygenerují dividendy. Ty činí v průměru kolem 10% ročně. Celý proces voleb a výběrů si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách ARK zde.

Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

LISK

Stejně jako ARK i LISK funguje na algoritmu Delegate Proof of Stake. Díky tomu je celý proces pasivního příjmu velmi podobný jako v případě ARKu. Pro účast ve volbě delegátů této kryptoměny je třeba mít uložené LSK v oficiální LISK web peněžence nebo v LISK Nano wallet. Následně po skončení voleb delegáti sdílejí svůj zisk s uživateli sítě, kteří za ně hlasovali. Celý proces je dobře vysvětlen na těchto stránkách.

NEO

Tato kryptoměna fungující na algoritmu Delegated Byzantine Fault Tolerance (dBFT) vás stejně jako předešlé dvě odmění dividendami. Ty jsou vypláceny v podobě GAS tokenů, které se generují při vytěžení každého bloku. Pro získání dividend je ale třeba NEO vlastnit a za druhé ho mít uložené v oficiální Neonwallet peněžence. Průměrný roční výnos se pohybuje kolem 5%. Pro detailnější výpočet odměny můžete navštívit stránku neotogas.com a v našem magazínu si přečíst speciální díl věnovaný této kryptoměně: Kryptoměny, které generují pasivní příjem – NEO.

VeChain Thor

VeCHain, podobně jako NEO funguje na bázi dvou měn. V tomto případě to je VET a THOR. Zatímco VET je nativní měna, THOR je stejně jako GAS pro NEO, hnací jednotkou sítě. V závislosti na množství a časovém období, odkdy VET držíte, vám může být přidělen level, na základě kterého se vám odměna vypočítá. Jednotlivé levely dev team označil jako Staking, Strenght, Thunder, Mjolnir a Thrudheim. Pro přesné vyčíslení vašeho pasivního příjmu můžete použít kalkulačku na stránce thorcalculator.com.

ICON

ICON používající algoritmus Loop Fault Tolerance (LFT) funguje stejně jako některé kryptoměny uvedené výše – na bázi delegátů, kteří sdílejí své odměny. Na rozdíl od VET nebo NEO, kde si umíte své dividendy orientačně vypočítat, při ICON to není možné vzhledem k tomu, že algoritmus počítající dividendy bere v úvahu nejen počet mincí, které držíte, ale i počet uskutečněných transakcí, které jednotlivé Nody zpracovaly v síti.

PIVX

Poslední kryptoměna v tomto článku, která vám dokáže vygenerovat pasivní příjem, je PIVX. Princip odměňování funguje obdobně jako při DASH, kde provozujete masternode. Na jeho spuštění potřebujete vlastnit 10.000 mincí, což při aktuální ceně 2.2 USD za jeden PIVX není zrovna málo. V případě, že nedisponujete takovým množstvím, stále můžete vydělávat pomocí stakingu, kde vaše roční odměna bude činit přibližně 5%. Pro přesný výpočet dividend můžete použít kalkulačku na této stránce.

Závěr

Generování pasivního příjmu by mělo být nezanedbatelnou součástí vašeho rozhodnutí při investování do kryptoměn a diverzifikaci vašeho portfolia. Nastudujte si podmínky, vyhodnoťte rizika a určitě vložte část svých financí i do projektů, které vás odmění dividendami.

Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru videí na našem YouTube kanálu.

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO

Zdroj:
medium.com
ark.io
vechain.org

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img