Tron využije cloud computing od Baidu – jde o předzvěst vzájemné spolupráce na projektu Super Chain?

0
(0)

Včera jsme vám přinesli informaci, že Tron oznámil spolupráci s velkou společností, díky níž by hodnota této kryptoměny mohla výrazně vzrůst. Po zveřejněném tweetu CEO Tronu, Justina Suna, se v komunitě začaly šířit tipy a spekulace o utajované společnosti. Dnes vyšlo najevo, že jde o čínského technologického IT giganta Baidu, což je skvělé. Méně dobrou zprávou je však druh samotné spolupráce.

Ještě včera se komunita domnívala, že pokud Tron ohlásí spolupráci s Baidu, mohla by z toho vzniknout integrace TRX, respektive jeho využívání v samotném prohlížeči této IT firmy. Vzhledem k tomu, že Baidu používá přibližně 525 milionů lidí a má celkem markantní podíl na trhu, očekávání se adekvátně promítly i do možného růstu samotného TRX.

Doporučujeme i náš další článek: Tron: Díky Odyssey 3.1 budeme 200x rychlejší než ETH a 100x levnější než EOS

Cloud computing od Baidu

Podle aktuální zprávy, vydané portálem Odaily, však oznámení partnerství obou stran neznamená nic jiného než jednoduchý nákup cloud computingu. Jde tedy o poskytování služeb nebo programů uložených na serverech v internetu s tím, že uživatelé k nim mohou přistupovat například pomocí webového prohlížeče nebo klienta dané aplikace a používat je prakticky odkudkoliv.

Partnerství mezi společnostmi Baidu a Tron je tedy v zásadě “pouze” o tom, že Tron kupuje cloud computing od společnosti Baidu. Strany neuzavřely žádný kontrakt týkající se blockchainové technologie, kterou by Tron mohl dodat. Na základě zveřejněných informací bude prostor, který Baidu poskytne, Tronu pravděpodobně sloužit k testování sítě, respektive jejích součástí.

Mohlo by vás zajímat: Úspěšný prohlížeč Opera se zajímá o blockchain

„Blockchain as a Service” a „Super Chain”

V prohlášení se však zmiňuje i blockchain projekt Baidu, který nese označení Super Chain. Právě ten by v budoucnu mohl přinést velký užitek pro TRX. Super Chain je totiž, alespoň podle slov čínského IT giganta, protokol založený na technologii blockchain, která je součástí řešení “Blockchain as a Service.”

Baidu se tedy zaměřuje na spojení blockchain řešení pro zákazníky a na pronájem cloud computingu v jednom. Pokud se tento projekt osvědčí, je vysoká pravděpodobnost, že právě Tron bude v celém procesu hrát značnou roli.

Tip redakce: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Závěr

I když si komunita představovala pravděpodobně užší způsob spolupráce či vzájemné integrace těchto dvou společností, i takovýto krok může být vnímán jako vstupní brána Tronu a TRX k větší členské základně. S BitTorrentem a s projektem Atlas jim to vyšlo hned, s Baidu si budeme muset ještě chvíli počkat.

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro čtenáře Kryptomagazínu připravil Dalibor.

Zdroje:
sludgefeed.com
cryptoglobe.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img