TRON dnes odhalí novinky projektu Atlas – zareaguje cena TRX?

0
(0)

Když v červnu tohoto roku dokončil TRON koupi peer-to-peer sítě BitTorrent, mnozí fanoušci této kryptoměny očekávali, že tato akvizice pohne s cenou TRX nahoru. Ta však nadále pozvolně klesá, ale změnu by mohl přinést projekt Atlas, který byl poprvé Justinem Sunem představen uprostřed léta.

Nový způsob distribuce obsahu

Na dnešní den, 28. září oznámil vývojářský tým TRONu, že odhalí novinky týkající se projektu Atlas. Ten má být v budoucnu představitelem distribuce obsahu založeným na spolupráci sítě TRON a peer-to-peer sítě BitTorrent, která má přes 100 milionů aktivních uživatelů. Použitím BitTorrentu a nativního tokenu chtějí vývojáři TRONu vyřešit současná omezení týkající se sdílení obsahu. Podle slov společnosti tento projekt vytvoří nový typ ekonomiky, v níž si budou moci uživatelé vyměňovat data v globálním měřítku.

Justin Sun, zakladatel a generální ředitel společnosti TRON, se k projektu Atlas vyjádřil slovy:

“Projekt Atlas je základem pro nový způsob distribuce obsahu. Náš produkt bude disponovat rychlejším stahováním a vyšším množstvím seedů. Je přizpůsoben světu, ve kterém dnes žijeme: mobilní, propojený a transparentní. Naším cílem je pomoci všem tvůrcům obsahu odstranit zprostředkovatele a umožnit jim distribuovat svůj obsahu přímo koncovým uživatelům. “

Mohlo by vás zajímat: O BitTorrent mělo zájem i NEO – nabízelo o 50 milionů USD více než Tron

Princip Atlasu

Jednou z myšlenek a principů, kterou Atlas přináší, je možnost, že klienti, kteří si budou chtít obsah stáhnout mezi prvními, zaplatí jeho tvůrcům prostřednictvím tokenů. Na druhé straně, možnost výdělku se naskytne i lidem, kteří si již daný obsah stáhli. Za předpokladu, že ho po stažení budou sdílet i nadále.

Díky tomuto systému odměňování budou obě strany motivované, což v konečném důsledku povede jednak k lepší a delší dostupnosti obsahu a také rychlejšímu přenosu.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=190&v=n_BA8tUlRLA

Cílem TRONu je udělat BitTorrent rychlejším a uživatelsky přívětivějším a jednodušším pro použití. I kvůli tomu se přistoupilo k řešení, které zahrnuje vývoj tohoto klienta pro desktop i mobilní zařízení.

Tip redakce: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Justin Knoll, vedoucí projektu Atlas, je přesvědčen, že na trh přicházejí s něčím skutečně převratným a dodává:

“Projekt Atlas je v oblasti torrentů skutečnou evolucí. Ne revolucí. Se zkušenostmi, kterými TRON disponuje v oblasti technologie blockchainu a špičkovým týmem vývojářů, kteří na tomto projektu usilovně pracují, jsme přesvědčeni, že už během pár měsíců představíme vynikající produkt. “

Závěr

TRON, který spatřil světlo světa teprve zhruba před jedním rokem, toho stihl už opravdu hodně. Úspěšně přešel na vlastní MainNet, koncem léta spustil Tron Virtual Machine a v neposlední řadě koupil BitTorrent. Orientace technického týmu na dApps, rychlé transakce a celkově decentralizované řešení je více než zřejmá.

A to jsou přesně ty oblasti, kterými by mohl předčit své konkurenty. Ostatně sám Justin Sun se rád nechává slyšet, o kolik je TRON rychlejší ve srovnání třeba s ETH a kolik aktivních dApps na jeho síti již běží.

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro čtenáře Kryptomagazínu připravil Dalibor.

Zdroje:
bittorrent.com
ethereumworldnews.com
globalcoinreport.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img