O BitTorrent mělo zájem i NEO – nabízelo o 50 milionů USD více než Tron

0
(0)

Tron, který v tomto roce koupil známou peer-to-peer platformu sloužící pro sdílení obsahu – BitTorrent, nebyl jediným uchazečem o akvizici této legendy. Na základě interních dokumentů, které pronikly na veřejnost, se objevila informace, že o BiTorrent se ucházel i jiný blockchainový projekt – NEO.

NEO nabízel za BitTorrent 170 milionů dolarů

Venture kapitálová společnost Neo Global Capital (NGC), jejímž prostřednictvím chtělo NEO zmíněný BitTorrent koupit, nabídla podstatně vyšší cenu, než nabídl Justin Sun, vedoucí osobnost Tron Foundation. Tento fakt potvrzuje několik zdrojů obeznámených s danou akvizicí.

Podle jednoho z vedoucích investiční společnosti Neo Blockchain Weiyu “Wayne” Zhu a interních dokumentů BitTorrentu získaných společností CoinDesk, byla nabídka od NGC na úrovni 170 milionů dolarů. Ve srovnání s tím, co nabízel Tron Foundation, jde o 50 milionů dolarů víc. Přesto jako vítěz z tohoto soupeření vyšel vítězně Justin Sun.

Mohlo by vás zajímat: TRON a IOTA vydaly nové verze svých peněženek

Pomohla podpora čínské vlády?

Tron i NEO mají mnoho společného. Oba projekty se snaží stát lídrem na trhu. Snaží se vytvořit škálovatelnější a rychleji blockchainy. Tron, jehož lídr Sun rád srovnává svůj projekt s blockchainem Etherea, se zaměřuje na distribuci a decentralizaci internetových služeb. NEO, často označované jako “čínské Ethereum” se orientuje na správu digitální identity, digitálních aktiv a smart kontraktů. Jejich celková tržní kapitalizace je přibližně na stejné úrovni. Hodnota Tron je ve výši 1,6 miliardy dolarů a NEO je ohodnoceno na 1,5 miliardy.

Tip redakce: Čína vede v patentech na blockchain technologie i navzdory zákazu v zemi

Přestože NEO nabídlo při zmíněné koupi částku vyšší až o 50 milionů dolarů, společnost BitTorent a její akcionáři ji nepovažovali tuto nabídku za příznivou. Rozhodli se proto akceptovat nabídku Tronu. Jedním z faktů, které mohly výběr ovlivnit, je podpora čínské vlády, která se dostává Justinovi Sunovi a jeho společnosti. Oba projekty, Tron i NEO, totiž vznikly v Číně a vzhledem k poměrům v této zemi, musí čelit kapitálovým omezením.

Další zajímavostí je fakt, že Justin Sun chtěl původně koupit pouze nadpoloviční podíl v BitTorrentu. NGC, která se jménem Nea o tuto peer-to-peer platformu začala zajímat o čtyři týdny později než Tron, měla od počátku jednání s DCM (venture kapitálová společnost BiTorrentu) zájem o plnou akvizici.

Tip redakce: [Seriál] Kryptoměny, které generují pasivní příjem – NEO

Závěr

Justinovi Sunovi dodalo vítězství nad NGC v boji s přímým konkurentem očividně kuráž. Po tom, jak nedávno prohlásil, že Tron nabízí lepší řešení než blockchain Etherea, se tentokrát “pustil” do další kryptoměny – EOS. Ve svém tweetu vyzdvihl další milník Tronu, když v něm poukázal na počet aktivních účtů na obou sítích.

I když je aktuální rozdíl malý, 301 604 účtů Tron versus 299 743 EOSu, tak je impozantní především nárůst, kterého TRX dosáhl během posledního období. Ten může být do jisté míry způsoben i ohlášením spolupráce se společností SesameSeed, o které jsme vás informovali v tomto článku.

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Dalibor.

Zdroje:
bitcoinexchangeguide.com
ethereumworldnews.com
coindesk.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img