Čína vede v patentech na blockchain technologie i navzdory zákazu v zemi

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Od počátků Bitcoinu se pojmy “blockchain” a “kryptoměna” používají dohromady, přičemž mnozí používají tato slova jako zaměnitelná v podobném kontextu. Přestože je všeobecně známo, že přijetí blockchainu přímo znamená přijetí kryptoměn, Čína se technologie blockchainu chopila svým vlastním způsobem. Zatímco blockchain podporuje a rozvíjí, brání přijetí kryptoměn. 

Nikkei Review Asia

Podle zprávy asijské pobočky Nikkei Review čínské firmy jednoznačně vedou v počtu podaných patentových přihlášek, souvisejících s technologií blockchainu. Jen asijský velikán Alibaba sám o sobě zaregistroval více než 10 % všech světových patentových přihlášek. Blockchain je v Číně velmi populární, například internetoví giganti jako firmy Tencent a Baidu podaly ohromujících 56 % z celkového počtu 406 celosvětových patentů.

K tématu jsme také psali: Čína vydala nové hodnocení kryptoměn

A co USA?

Pro lepší představu, co těchto 56 % znamená, se podíváme na patentové přihlášky z USA, které jsou jednou z nejvýznamnějších světových technologických velmocí (alespoň si to o sobě stále myslí). USA jsou podle zprávy odpovědné za 22 % patentových přihlášek.

Srovnání

Podle tabulky níže přebírá Čínská lidová banka (PRT) první místo, pokud jde o patenty podané jednotlivým subjektem, přičemž čínská centrální banka podala v posledních letech 68 přihlášek. Gigant Alibaba následuje jako druhý nejaktivnější a až na třetím místě je Bank of America.

Alibaba a její zápal pro blockchain

Alibaba, druhá nejcennější společnost v Číně, zaujala poměrně otevřený přístup, pokud jde o blockchain. Jack Ma, zakladatel Alibaby a jeden z nejznámějších podnikatelů na světě, otevřeně podpořil DLT. Ve svém projevu v Hongkongu uvedl:

“Technologie blockchainu může pomoci překonat výzvy v bezpečnosti, udržitelnosti a začlenění. Mohla by změnit náš svět víc, než si lidé dovedou představit.”

V poslední době začala společnost Alibaba zkoumat využití blockchainu ve zdravotnictví, a to ve spolupráci s městem Changzhou, aby s pomocí blockchainu ověřila a zabezpečila zdravotní data pacienta.

Mohlo by vás také zajímat: Osobnost – Jack Ma a Alibaba

Závěr

Zatímco Čína nepochybně převzala vedoucí úlohu v tzv. “blockchainové revoluci”, čínská vláda se stále zdráhá podpořit a zlegalizovat kryptoměny, alespoň prozatím.

Zdroj: Ethereumworldnews.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img