Čína vydala nové hodnocení kryptoměn, EOS obhájil první místo

0
(0)

China Electronic Information Industry Development (CCID) vydala aktualizovanou tabulku hodnocení jednotlivých blockchain digitálních měn. Srpnovému žebříčku opět kraluje EOS, který se na první příčce objevil už potřetí za sebou.

Žebříček, který vytvořil Výzkumný institut pro rozvoj elektronického informačního průmyslu v Číně a společnost China Software Testing Center, je sestaven na základě hodnocení od významných profesorů a výzkumníků z nejprestižnějších vzdělávacích institucí v zemi.

EOS s hattrickem

EOS si obhájil svou pozici a na prvním místě zůstává i ve čtvrtém vydání hodnocení blockchainů. První místo obsadil nejen v červnovém, ale i v červencovém žebříčku. Pouze jednou, když ho dokázal předběhnout konkurenční Blockchain, neobsadil první příčku. Stalo se tak v prvním vydání indexu v květnu 2018. Tehdy se na prvním místě umístnilo Ethereum.

Na určení pořadí v indexu se podílejí tři základní kategorie. Jde o přínos v oblasti technologie, využitelnosti a inovace.

Mohlo by vás zajímat: EOS překonal Ethereum v počtu zpracovaných transakcí

Bitcoin konečně v TOP 10

Na základě již uvedených kritérií se v červenci zařadil CCID Bitcoin až na sedmnáctou příčku. Momentálně se vyšvihl na desáté místo, a to zejména díky vyššímu zisku bodů z kategorií technologie a inovace. Navzdory tomu jsou blockchainy projektů Komodo, Nebulas, NEO, Stellar, Lisk, GXChain a Steem umístněny ještě výš než Bitcoin, tvůrci indexu u nich vidí vyšší míru využitelnosti či vyšší technologický přínos.

Zajímavostí je hodnocení Steemu, který v kategorii využitelnosti výrazně zaostává za všemi blockchainy v top 10, ale z hlediska technologie je ohodnocený jako druhý nejlepší za EOSom.

Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Ethereum si udrželo druhou pozici

Stejně jako v případě EOSu i pozice Etherea zůstává v porovnání s červencovým ratingem nezměněná. Aktuální dvojku v žebříčku však může těšit alespoň fakt, že z hlediska využitelnosti dosáhla nejvyššího hodnocení. Oproti předešlému vydání tak Ethereum předběhlo konkurenční NEO o 0,1 procentuálního bodu.

Do srpnového hodnocení se dostaly i dva nové projekty – Tezos a NULS, které se umístnily na 28. respektive na 21. místě.

Závěr

Další hodnocení vyjde v září a bude zajímavé sledovat, zda si EOS svou pozici obhájí. Jeho momentální náskok je založený především na vysokém hodnocení z hlediska technologie (104,3 bodů). Hodnotící komise je přidělila pravděpodobně za schopnost zpracovat neporovnatelně vyšší množství transakcí než v případě Bitcoinu či Etherea.

Zdroj:
ethereumworldnews.com
ccn.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img