Čína aktualizovala své hodnocení kryptoměn, Bitcoin znovu mimo Top Ten

0
(0)

Zprávy a souhrny

Minulý týden společnost China Electronic Information Industry Development (CCID) aktualizovala svou tabulku hodnocení jednotlivých blockchainů digitálních měn. V prvním kole bylo za vítěze vyhlášeno Ethereum, nyní na pomyslný trůn usedá EOS.

Získejte exkluzivní členství na Trading11 jen za 250,- Kč měsíčně

Na první příčce překvapivě EOS

Jak je z uvedené tabulky na první pohled patrné, nejlépe byl čínskou vládou hodnocen blockchain EOS. Minulý šampion, Ethereum, byl odsunut na místo druhé.  Kritéria hodnocení na jejichž podkladě žebříček vzniká jsou technologický přínos, aplikace a inovace. Na sestavování žebříčku pracují údajně ti nejlepší čínští odborníci a vědci. Čínská vláda se jej rozhodla sestavovat proto, že podobný nezávislý žebříček digitálních měn postrádala.CCID EOSVzhledem k problémům, kterým EOS v nedávné době čelil a stále čelí, je jeho vítězství přinejmenším překvapivé. Připomínám velké množství kritických chyb, kvůli kterým byla celá síť na čas odstavena, zmrazení 27 uživatelských účtů bez oficiálního zdůvodnění a vyjádření či kritiku významných odborníků, kterou nešetřili takové osobnosti kryptosvěta jako Nick Szabo či Emin Gün Sirer, špičkový profesor z Cornell University.

EOS získal v tomto hodnocení 102 bodů za technologii, 15,4 bodů v uplatnění a 44,1 bodů v inovacích. Naproti tomu Ethereum, zařazené čínskou vládou na celkové druhé místo v hodnocení blockchainu, zaznamenalo 85,2 bodů v technologii, 24,9 bodů za uplatnění a 28,3 bodů v oblasti inovacích. Jelikož je EOS postaven na síti Etherea a bez této základní vrstvy by EOS nefungoval, mělo by být Ethereum minimálně v hodnocení technologie a použitelnosti na pozici před EOS.

Relativně vysoké body, které EOS získal v rámci inovačního kritéria, souvisí s jeho velkou kapacitou díky protokolu PoS. Ale nezapomeňme, že open-source vývojová komunita Etherea má v současné době více než 250 000 vývojářů, kteří intenzivně pracují na řešení problému škálovatelnosti, jako je Sharding a Plasma.To by podle prohlášení tvůrce Etherea Vitalika Buterina mohlo vést ke zvýšení kapacity této kryptoměny až na 1 milion transakcí za sekundu.

Mohlo by vás zajímat: EOS: 3 důvody, proč s koupí ještě počkat

To nejzajímavější z žebříčku

Bez zajímavosti není ani fakt, že nejznámější kryptoměna Bitcoin (BTC) se umístila až na 17. místě. Oproti minulému umístění se jedná o propad o 4 místa. Ale ten největší pád zažila digitální měna Komodo, která v minulém seznamu figurovala na 5. místě a nyní spadla až na místo šestnácté. Pokud bychom se podívali, které měny nejvíce bodovaly v jednotlivých kritériích hodnocení, výsledek by vypadal takto:

  • Top 5 podle technologie: EOS, Steem, Ethereum, BitShares, Stellar
  • Top 5 podle použití: EOS, Ethereum, Qtum, Stellar, Nebulas
  • Top 5 inovací: EOS, Bitcoin, Cardano, Ethereum, Litecoin

Tip redakce: 5927$ – Bitcoin je na letošním minimu – čas na otočku?

Závěr:

EOS zcela jistě patří mezi ty lepší projekty, které můžete na trhu potkat a určitě má potenciál se v nejlepší blockchain protokol jednou vyvinout. Ale vzhledem k relativně malé komunitě vývojářů, neustálým problémům, které teď EOS provází a faktu, že mainnet běží cca týden, se dá toto hodnocení považovat za přinejmenším hodně předčasné a sporné.

Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru našeho YouTube kanálu a nabízíme ke shlédnutí naše nejnovější video:

YouTube video

Zdroj:
ccn.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Astalavista

ta tabulka je uplne mimo 🙂

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: