Tron se díky BitTorrentu stane největším decentralizovaným ekosystémem na světě

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Tronu jsme v poslední době na našem magazínu věnovali zvýšenou pozornost. Tato kryptoměna zažila v uplynulých týdnech několik důležitých milníků. Prošla si spuštěním mainnetu, některé burzy úspěšně ukončili token swap TRX, hardwarová peněženka Ledger Nano S ji zařadila do své nabídky a už jen pár dní zbývá do spuštění Tron Virtual Machine. Justin Sun, vedoucí osobnost stojící za Tronem, však svým fanouškům připravil další překvapení – BitTorrent se stal součástí Tron ekosystému.

Miliony uživatelů BitTorrentu v síti Tron

Justin Sun na svém twitter účtu zveřejnil informaci, že BitTorrent, jehož akvizice Tronu začala počátkem tohoto roku, se stal součástí Tron ekosystému.

Svou zprávu doplnil slovy:

„Od tohoto dne (23. července 2018) se BitTorrent, jehož software je nainstalován v milionech uživatelských zařízení, stal součástí TRONu. Tímto krokem se TRON stane největším decentralizovaným internetovým ekosystémem na světě.“

BitTorrent, který byl veřejnosti představen již v roce 2001, je komunikační protokol sdílení souborů založen na principu peer to peer sítě. Zároveň je považován za první decentralizovaný internetový protokol s rozsáhlou celosvětovou aplikací.

K jeho decentralizované povaze se Sun vyjádřil slovy:

„I dnes si BitTorrent protokol zachovává svůj status největšího decentralizovaného protokolu na světě, neboť pokrývá 40 % denního objemu dat na internetu. BitTorrent ho vytvořil a formoval s jasným cílem – decentralizovat web. Vývojáři, podnikatelé a decentralizovaná webová komunita ho stále označují za původního průkopníka decentralizace technologie, který je základem otevřeného, ​​transparentního a sdíleného internetového protokolu.“

„All-In Decentralization“

Akvizice BitTorrentu podtrhuje strategii Tronu, která nese název „All-In Decentralization“. Díky výše zmíněné integraci chce Tron Foundation „osvobodit internet od omezení velkých korporací, dát datové práva zpět jednotlivci a znovu zaujmout vizi začátku 21. století o svobodné, transparentní a decentralizované síti na propojení světa, protože internet patří lidem.“

Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Závěr

Zatím můžeme jen spekulovat o tom, jak bude Tron Foundation reálně využívat spojení s BitTorrentem. Jednou z možností je, že uživatelům této služby bude deklarovat určité pobídky, podobně jako to funguje u konkurenčního Siacoinu (SC).

Mohlo by vás zajímat: Díky novému zákonu CLOUD budou mít USA možnost získávat informace o všem, co děláte na internetu

Podstatou je sdílení zbytečné kapacity svého pevného disku, čímž se uživatel stává součástí trhu s ukládáním dat, který je spolehlivější a levnější než tradiční poskytovatelé cloudu. Uživatelé jsou pak následně odměňováni podle klíče, jenž se počítá z výše zmíněného poskytnutého prostoru.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Dalibor.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Michal

Ahoj, poraďte mi prosím, kde nejlépe nakoupit Tron?

samslav84

Na akejkoľvek burze.-.. Mrknite hore do top-baru, máme tak návody na používanie piatich dobrých búrz

Reklama: