Tron se díky BitTorrentu stane největším decentralizovaným ekosystémem na světě

2
3080
Tron se díky BitTorrentu stane největším decentralizovaným ekosystémem na světě

Tronu jsme v poslední době na našem magazínu věnovali zvýšenou pozornost. Tato kryptoměna zažila v uplynulých týdnech několik důležitých milníků. Prošla si spuštěním mainnetu, některé burzy úspěšně ukončili token swap TRX, hardwarová peněženka Ledger Nano S ji zařadila do své nabídky a už jen pár dní zbývá do spuštění Tron Virtual Machine. Justin Sun, vedoucí osobnost stojící za Tronem, však svým fanouškům připravil další překvapení – BitTorrent se stal součástí Tron ekosystému.

Miliony uživatelů BitTorrentu v síti Tron

Justin Sun na svém twitter účtu zveřejnil informaci, že BitTorrent, jehož akvizice Tronu začala počátkem tohoto roku, se stal součástí Tron ekosystému.

Svou zprávu doplnil slovy:

„Od tohoto dne (23. července 2018) se BitTorrent, jehož software je nainstalován v milionech uživatelských zařízení, stal součástí TRONu. Tímto krokem se TRON stane největším decentralizovaným internetovým ekosystémem na světě.“

BitTorrent, který byl veřejnosti představen již v roce 2001, je komunikační protokol sdílení souborů založen na principu peer to peer sítě. Zároveň je považován za první decentralizovaný internetový protokol s rozsáhlou celosvětovou aplikací.

K jeho decentralizované povaze se Sun vyjádřil slovy:

„I dnes si BitTorrent protokol zachovává svůj status největšího decentralizovaného protokolu na světě, neboť pokrývá 40 % denního objemu dat na internetu. BitTorrent ho vytvořil a formoval s jasným cílem – decentralizovat web. Vývojáři, podnikatelé a decentralizovaná webová komunita ho stále označují za původního průkopníka decentralizace technologie, který je základem otevřeného, ​​transparentního a sdíleného internetového protokolu.“

„All-In Decentralization“

Akvizice BitTorrentu podtrhuje strategii Tronu, která nese název „All-In Decentralization“. Díky výše zmíněné integraci chce Tron Foundation „osvobodit internet od omezení velkých korporací, dát datové práva zpět jednotlivci a znovu zaujmout vizi začátku 21. století o svobodné, transparentní a decentralizované síti na propojení světa, protože internet patří lidem.“

Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Závěr

Zatím můžeme jen spekulovat o tom, jak bude Tron Foundation reálně využívat spojení s BitTorrentem. Jednou z možností je, že uživatelům této služby bude deklarovat určité pobídky, podobně jako to funguje u konkurenčního Siacoinu (SC).

Mohlo by vás zajímat: Díky novému zákonu CLOUD budou mít USA možnost získávat informace o všem, co děláte na internetu

Podstatou je sdílení zbytečné kapacity svého pevného disku, čímž se uživatel stává součástí trhu s ukládáním dat, který je spolehlivější a levnější než tradiční poskytovatelé cloudu. Uživatelé jsou pak následně odměňováni podle klíče, jenž se počítá z výše zmíněného poskytnutého prostoru.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Dalibor.

Komentujte

2 Komentáře zapnuto "Tron se díky BitTorrentu stane největším decentralizovaným ekosystémem na světě"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Michal
Host

Ahoj, poraďte mi prosím, kde nejlépe nakoupit Tron?

samslav84
Admin

Na akejkoľvek burze.-.. Mrknite hore do top-baru, máme tak návody na používanie piatich dobrých búrz