Držení kryptoměn v hardwarových peněženkách je považováno za jedno z nejbezpečnějších řešení, jak chránit svůj digitální majetek před případným odcizením. Problémem však bývá ne zcela široká nabídka coinů, které si v tomto typu peněženek můžete uschovat. Dobrá zpráva však přišla od výrobce Ledger Nano S, jenž do své peněženky integroval podporu pro další dvě kryptoměny: Tron a ZCoin.
Dlouho očekávané volání fanoušků Tronu ohledně podpory v této hardwarové peněžence bylo vyslechnuto už 12. července, ale oficiální stanovisko přišlo až o 6 dní později. Prostřednictvím svého Twitter účtu oznámil dev tým Ledger Nano S integraci kryptoměn Tron (TRX) a ZCoin (XZC).
Ledger now supports Zcoin and Tron. These 3rd-party apps for the Ledger Nano S are available on Ledger Live. For more details on upcoming cryptos support for your Ledger device, please refer to our roadmap: https://t.co/4PGV5TOz2l
Download Ledger Live https://t.co/QvRXpGLHik pic.twitter.com/BSOX8jnPJr
— Ledger (@LedgerHQ) July 18, 2018
Tronscan Desktop a Electrum-XZC
Proces integrace Tronu v této hardwarové peněžence vyžaduje používání Tronscan Desktop aplikace a samostatné aplikace v Ledger Nano určené pro tuto kryptoměnu. Obdobným způsobem funguje podpora pro ZCoin, kde vlastník coinů využívá Electrum-XZC peněženku, jež je kompatibilní s výše zmíněným Ledger Nano.
Mohlo by vás zajímat: [Odpočítávání] TRON mainnet získává nové vylepšení – TVM bude brzy spuštěn!
Pro nastavení obou kryptoměn v hardwarové peněžence můžete využít podporu na této stránce, která vás krok po kroku provede všemi procesy tak, aby vaše digitální aktiva byly v bezpečí, respektive abyste každou transakci mohli podepisovat skrz vaši hardwarovou peněženku.
Za zmínku stojí určitě i návštěva stránky trello.com, na niž si můžete prohlédnout aktuální roadmapu dev týmu Ledger Nano. V sekci New Bolos app můžete vidět momentálně probíhající programování pro integraci nových coinů, které bude tato peněženka podporovat. V blízké době tak mohou všichni majitelé Ledger Nano očekávat přidání kryptoměn Cardano (ADA), Monero (XMR), Decred (DCR) či LISK (LSK) a IOTA (MIOTA).
Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.
Závěr
V době zvyšujícího se počtu hackerských útoků na burzy, respektive i jiných rozmanitých technik pro odcizení kryptoměn, je zajištění bezpečnosti prvořadým cílem. Chcete-li mít klidný spánek a být si jisti, že vaše coiny budou vašimi i druhý den, nastudujte si náš článek “Jaký je rozdíl mezi Hot Wallet a Cold Wallet ?“, v němž vám přinášíme srozumitelný přehled jednotlivých možností, kde držet své coiny.
Investice do hardwarových peněženek, jako je například v článku zmíněný Ledger Nano S nebo i konkurenční Trezor, je sázkou na jistotu. Ačkoli prvotní seznámení se s fungováním může být pro začátečníky složité, mějte na paměti, že nejpohodlnější řešení (ponechání digitálních aktiv na burze) nebo nedůslednost v bezpečnosti (držení coinů v peněženkách, kde nemáte přístup k privátnímu klíči) vás jednou může nemile překvapit.
Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Dalibor V.
Zdroje:
ethereumworldnews.com
dailyhodl.com