Hodleři pozor – Tron a ZCoin můžete držet už i v Ledger Nano S

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Držení kryptoměn v hardwarových peněženkách je považováno za jedno z nejbezpečnějších řešení, jak chránit svůj digitální majetek před případným odcizením. Problémem však bývá ne zcela široká nabídka coinů, které si v tomto typu peněženek můžete uschovat. Dobrá zpráva však přišla od výrobce Ledger Nano S, jenž do své peněženky integroval podporu pro další dvě kryptoměny: Tron a ZCoin.

Dlouho očekávané volání fanoušků Tronu ohledně podpory v této hardwarové peněžence bylo vyslechnuto už 12. července, ale oficiální stanovisko přišlo až o 6 dní později. Prostřednictvím svého Twitter účtu oznámil dev tým Ledger Nano S integraci kryptoměn Tron (TRX) a ZCoin (XZC).

Tronscan Desktop a Electrum-XZC

Proces integrace Tronu v této hardwarové peněžence vyžaduje používání Tronscan Desktop aplikace a samostatné aplikace v Ledger Nano určené pro tuto kryptoměnu. Obdobným způsobem funguje podpora pro ZCoin, kde vlastník coinů využívá Electrum-XZC peněženku, jež je kompatibilní s výše zmíněným Ledger Nano.

Mohlo by vás zajímat: [Odpočítávání] TRON mainnet získává nové vylepšení – TVM bude brzy spuštěn!

Pro nastavení obou kryptoměn v hardwarové peněžence můžete využít podporu na této stránce, která vás krok po kroku provede všemi procesy tak, aby vaše digitální aktiva byly v bezpečí, respektive abyste každou transakci mohli podepisovat skrz vaši hardwarovou peněženku.

Za zmínku stojí určitě i návštěva stránky trello.com, na niž si můžete prohlédnout aktuální roadmapu dev týmu Ledger Nano. V sekci New Bolos app můžete vidět momentálně probíhající programování pro integraci nových coinů, které bude tato peněženka podporovat. V blízké době tak mohou všichni majitelé Ledger Nano očekávat přidání kryptoměn Cardano (ADA), Monero (XMR), Decred (DCR) či LISK (LSK) a IOTA (MIOTA).

Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Závěr

V době zvyšujícího se počtu hackerských útoků na burzy, respektive i jiných rozmanitých technik pro odcizení kryptoměn, je zajištění bezpečnosti prvořadým cílem. Chcete-li mít klidný spánek a být si jisti, že vaše coiny budou vašimi i druhý den, nastudujte si náš článek “Jaký je rozdíl mezi Hot Wallet a Cold Wallet ?“, v němž vám přinášíme srozumitelný přehled jednotlivých možností, kde držet své coiny.

Investice do hardwarových peněženek, jako je například v článku zmíněný Ledger Nano S nebo i konkurenční Trezor, je sázkou na jistotu. Ačkoli prvotní seznámení se s fungováním může být pro začátečníky složité, mějte na paměti, že nejpohodlnější řešení (ponechání digitálních aktiv na burze) nebo nedůslednost v bezpečnosti (držení coinů v peněženkách, kde nemáte přístup k privátnímu klíči) vás jednou může nemile překvapit.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Dalibor V.

Zdroje:
ethereumworldnews.com
dailyhodl.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře