TRON a IOTA vydaly nové verze svých peněženek

0
(0)

TRON Foundation, společnost stojící za kryptoměnou TRON, nedávno vydala oficiální peněženku s názvem TronWallet. Jen pár týdnů po jejím spuštění do ní tým vývojářů integroval dvě nejvíce poptávané funkce: možnost více účtů a ukládání kontaktů.

TronWallet s možností více účtů

Vzhledem k požadavkům Tron komunity vydali vývojáři TronWallet update, který uživatelům této peněženky umožňuje rozdělit své operace na více účtů. Zároveň je ke každému nově vytvořenému účtu automaticky přiřazeno jméno, které si můžete samozřejmě změnit dle vlastních preferencí. Ve složce Address Book nyní můžete spravovat vaše oblíbené adresy jako kontakty.

Nová verze peněženky, která podle slov developerského týmu odstranila 100 chyb, byla v rámci větší popularizace přeložena do pěti jazyků. Nyní, kromě angličtiny, je dostupná i verze ve španělském, čínském, francouzském, portugalském a holandském jazyce.

Přísliby do budoucna

Výše zmíněná verze však nebude dlouho poslední, protože tým stojící za touto peněženkou slíbil v dohledné době přidat řadu nových prémiových funkcí. Mělo by se jednat o peer-to-peer burzu, cashback podporu a podporu i dalších odměňovacích programů.

Mohlo by vás zajímat: Tron úspěšně ukončil volby 27 „Super Reprezentantů“

IOTA Trinity Desktop wallet

Před několika dny zveřejnila novou verzi peněženky i IOTA Foundation. Jde o dlouho očekávanou beta verzi Trinity Desktop wallet. Podle doporučení vývojářského týmu by uživatelé této peněženky měli navštívit webovou stránku Trinity, kde získají přímý odkaz pro stažení desktopového i mobilního klienta.

Peněženka Trinity Desktop, určená pro operační systém Windows, disponuje Code Signing certifikátem od IOTA Foundation, který je podporován Smart Screen filtrem. Úkolem SmartScreen filtru je identifikovat weby sloužící k phishingu a malwarové weby.

Dovolujeme si nabídnout článek: Přehled nejčastěji používaných technik hackerů

Zmíněný typ certifikátu je určen k podepisování aplikací. Díky tomu umožňuje vývojářům a softwarovým firmám podepsat aplikaci, určenou k distribuci přes internet. Zákazník díky podpisu aplikace tedy ví, od koho pochází a že nebyla během přenosu změněna. Tím je zaručena maximální bezpečnost uživatelů. Úvodní instalaci si můžete prohlédnout v pěkně zpracovaném videu níže, které zveřejnila IOTA Foundation na svém youtube kanálu.

Pokud máte zájem si prohlédnout zdrojové kódy pro oba typy peněženek (desktopový i mobilní klient), můžete tak učinit na této GitHub stránce.

Tip redakce: Tajemný projekt IOTA-Qubic – přichází budoucnost obchodování?

Závěr

Pokud nemáte zkušenosti s desktop peněženkami, respektive držíte více virtuálních měn a nechcete mít pro každou kryptoměnu samostatnou peněženku, je nejlepším řešením zakoupení některé z hardwarových peněženek. V současnosti již podporují několik známých digitálních měn a uživatelské prostředí je velice jednoduché. Váš majetek je přitom v bezpečí, protože vlastníky privátních klíčů jste výhradně jen vy sami.

Pokud se neumíte rozhodnout, které řešení je pro vás to nejvhodnější, přečtěte si náš článek, kde popisujeme všechny výhody a nevýhody jednotlivých typů peněženek určených k držení kryptoměn – Víte, jaký je rozdíl mezi Hot Wallet a Cold Wallet?

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Dalibor.

Zdroje:
ethereumworldnews.com
blog.iota.org

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Peppa

HW peněženky podporují několik málo měn z cca 1800. To není žádné globální řešení.

spot_img