Tron zveřejnil novou TronWallet s bezplatnými transakcemi

2
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

TRON Foundation, společnost stojící za kryptoměnou TRON, oznámila prostřednictvím svého Twitter účtu, že spustila oficiální peněženku TronWallet, kterou si lze stáhnout z Google Play. Verze pro zařízení běžící na iOS má být vydána brzy.

Žádné poplatky, push upozornění a skvělý design

Podle slov dev týmu má TronWallet přinést jednoduché a intuitivní ovládání a dostatečnou bezpečnost, která je zajištěna tak, že soukromé klíče vlastní pouze samotní majitelé peněženky.

Hlavní výhody TronWallet

  • žádné poplatky – za posílání ani přijímání TRX neplatí vlastník peněženky žádné poplatky
  • UX design (User experience) – jednoduchý a praktický design pro rychlé a intuitivní ovládání
  • otevřený zdrojový kód a ochrana osobních údajů – vaše soukromé klíče (private keys) jsou vlastněny pouze vámi
  • jde o plně decentralizovanou peer-to-peer peněženku
  • peněženka podporuje všechny operace sítě TRON (s výjimkou tvorby nového tokenu)
  • push upozornění – po odeslání každé transakce máte možnost dostávat upozornění, takže vám už nic neunikne

Stručný návod k instalaci a základní prvky

Po stažení aplikace, její nainstalování a následném spuštění máte hned na výběr ze dvou možností: vytvoření nové peněženky nebo obnovení již existující.

Vytvoření nové peněženky

V případě, že si zvolíte vytvoření nové peněženky, aplikace vás vyzve k dvojitému zadání PIN kódu, který bude sloužit jako vaše heslo. Po potvrzení PINu přichází neméně důležitá část – zapsat si 12 vygenerovaných slov, které slouží jako seed. Ten si třeba tak jako u jiných peněženkách dobře uchovat, protože v případě obnovy peněženky je zadání správného seedu jediná cesta, jak se dostat ke svým digitálním aktivům.

Mohlo by vás zajímat: Víte, jaký je rozdíl mezi Hot Wallet a Cold Wallet?

Po potvrzení, že jste si seed zapsali, vás aplikace vyzve ke zopakování slov v pořadí, v jakém jste si je zaznamenali. Tento krok provedete jednoduše kliknutím na vybrané slovo na obrazovce. Pokud jste všechny kroky absolvovali správně, vaše peněženka je připravena k prvnímu použití.

Obnovení existující peněženky

Chcete-li obnovit peněženku, klikněte na ikonu “nastavení” (ozubené kolečko) v navigačním poli v dolní části obrazovky. Ta vás přesměruje přímo do sekce “nastavení”, postupujte dále přes možnost “obnovit peněženku” a zadejte jednotlivá slova z vašeho seedu.

Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Odesílání TRX

Po kliknutí na ikonku peněženky v dolním navigačním menu zvolte možnost “send” (poslat). Aplikace se zeptá, který token chcete poslat, vyzve vás k zadání částky a adresy příjemce. Tu je možné vložit buď kopírováním nebo pomocí QR kódu. Samotné provedení transakce proběhne kliknutím na tlačítko “send” (poslat).

Po tomto zrealizování vás aplikace přesměruje na obrazovku, kde uvidíte všechny vaše převody, jež byly uskutečněné pomocí TronWallet.

Závěr

Peněženka kromě základních funkcí, které jsme popsali výše, umožňuje i takzvaný “freezing”. Ten je potřebný pro generování Tron Power, jenž následně slouží k hlasování ve volbách Super Reprezentantů. Samotné hlasování probíhá v sekci “vote” (hlasovat), kde vám budou zobrazení jednotliví kandidáti. V případě, že se rozhodnete některého z nich podpořit, klepněte na jeho jméno, uveďte počet hlasů, které mu chcete předat, a svůj krok potvrďte.

Pokud jste již novou TronWallet peněženku vyzkoušeli, podělte se o své zkušenosti v diskusi pod článkem.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Dalibor.

Zdroj:
ethereumworldnews.com
medium.com
blog.getty.io

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img