Tron: Díky Odyssey 3.1 budeme 200x rychlejší než ETH a 100x levnější než EOS

0
trx odyssey

Tron, který se snaží dostat do TOP 10 kryptoměn z pohledu trhové kapitalizace, přichází s aktualizací Odyssey 3.1. Díky ní má podle lídra tohoto projektu, Justina Suna, dosáhnout 200x rychlejší transakce než Ethereum, přičemž vývoj dApps bude až 100x levnější než na EOS blockchainu.

Tron Virtual Machine

Dohoda o nové aktualizaci Odyssey 3.1 byla dosáhnutá v rámci komunitního konsensu a je navržená tak, aby nasměrovala Tron a jeho síť do nové éry decentralizace prostřednictvím využívání smart kontraktů. Změny zahrnují kromě jiného i spuštění Tron Virtual Machine (TVM), který umožní vývojářům otestovat vzpomenuté smart kontrakty dříve, než přejdou na hlavní síť TRON.

TVM zabezpečuje bezproblémové připojení k jakémukoli existujícímu vývojovému ekosystému a podporuje algoritmus Delegated Proof of Stake (DPoS). Zároveň je kompatibilní s Ethereum Virtual Machine (EVM), čímž dovoluje vývojářům lehce přecházet do ekosystému Tron a umožňuje interoperabilitu mezi těmito dvěma sítěmi. Výše zmíněná souvislost mezi TVM a EVM má za cíl motivovat vývojáře přenést svoje projekty ze sítě Ethereum na Tron. Dev tým Tronu zároveň pracuje i na kompatibilitě s EOS blockchainem.

Mohlo by vás zajímat: První hra na síti TRONu (TRX): Magic Academy

Justin Sun: Lepší než Ethereum a EOS

Zatímco nedávno představený projekt Atlas by měl zabezpečit zvýšenou decentralizaci na základě akvizice BitTorrentu, nová aktualizace by měla přinést lepší výkon sítě v souvislosti se smart kontrakty. Jak uvedl CEO Tronu, prvky, které přináší Odyssey 3.1, se mají promítnout do ceny a rychlosti vývoje decentralizovaných aplikací.

Justin Sun, který řekl, že do šesti měsíců bude Tron jednou z TOP 10 kryptoměn, dodal, že nová aktualizace zabezpečí, že Tron bude 200x rychlejší než Ethereum a zároveň vývoj dApps bude v porovnaní s EOSem 100x levnější. Ten je přitom často označovaný jako jeden z hlavních konkurentů Etherea v oblasti vývoje decentralizovaných aplikací.

Sun svým vyhlášením narážel na fakt, že roční náklady na správu dApp stojí v síti EOS až 10 000 dolarů. Tím pádem je vývoj z finančního hlediska pro mnohé vývojáře buď nezajímavý, anebo nemožný. Co se Etherea týká, to se už dlouhodobě potýká s problémem škálovatelnosti, který má dopad na samotnou rychlost sítě.

Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Závěr

Díky Odyssey 3.1 by tak Tron mohl zlákat vývojáře dApps z obou konkurenčních blockchainů a vykročit správným směrem ke své metě – natrvalo se usadit v TOP 10 z pohledu trhové kapitalizace.

Na závěr ještě jedna novinka. Peněženka CoboWallet, která je na scéně od roku 2017 a supportuje vícero coinů, ohlásila přidání a podporu TRX, jakož i všem tokenům založených v síti Tron.

Naše nejnovější video:

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravil náš redaktor Dalibor.

Zdroje:
coingape.com
cryptocoinspy.com
koinalert.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na