Spolupráce Tronu a Baidu může rapidně zvýšit cenu TRX

0
(0)

Justin Sun na svém Twitter účtu zveřejnil informaci, že Tron pracuje na partnerství s jedním z největších subjektů na světě, co se zisku týká. Spekuluje se, že by mohlo jít o čínskou IT společnost Baidu, která se specializuje na vývoj internetových služeb.

Baidu – Čínský Google

Čínská nadnárodní technologická společnost Baidu, která byla založena v roce 2000, je známá především svým internetovým vyhledávačem, který využívá téměř 70 % čínské populace.

Vzhledem k tomu, že Čína má v současnosti více než 750 milionů uživatelů internetu, je celkem snadné pochopit, proč má Baidu silné slovo i na mezinárodní scéně. Na porovnání, vyhledávač od Alibaby, Shenma, který je druhý nejpoužívanější v této zemi, má jen 14% podíl.

Masivní nárůst potenciálních klientů

Pokud by se teorie spojení Tronu a Baidu potvrdila, tato kryptoměna by zažila pravděpodobně masivní nárůst na ceně. Jak bylo zmíněno výše, Baidu disponuje enormně velkou členskou základnou. Pokud by Justin Sun přesvědčil vrchní představitele Baidu ke spolupráci, mohl by jeho projekt do značné míry těžit z masivního přílivu nových klientů. A to je přesně to, o co se (kromě jiného) každý projekt v kryptosvětě snaží.

Není to tak dávno, co Tron koupil BitTorrent, peer-to-peer službu na sdílení obsahu. Tímto krokem získal přístup k přibližně 100 milionům lidí, kteří tuto službu využívali na denní bázi. A k tomu přičtěme 525 milionů občanů Čínské republiky, kteří využívají Baidu, a dostaneme už zajímavý počet potenciálních uživatelů TRX. Samozřejmě, stále se bavíme v potenciální rovině. Určitě ne každý uživatel BitTorrentu a Baidu začne TRX aktivně využívat. Každopádně, počet lidí, kterých by Tron tímto krokem dokázal oslovit, je obrovský.

Ve spojitosti s kryptoměnami a technologií blockchain je třeba v případě Baidu dodat, že spolupráce s Tronem by nebyla jejich prvním „dotykem“ s kryptosvětem.

Mohlo by vás zajímat: Tron: Díky Odyssey 3.1 budeme 200x rychlejší než ETH a 100x levnější než EOS

Baidu a blockchain

Baidu spustil letos v rámci platformy na sdílení fotografií svůj vlastní token, který dostal označení Totem Point. Celkové množství mincí v oběhu je nastavené na 4 miliardy, přičemž tvůrci zavedli 4,5% míru inflace. Používání Totem Pointu má uživatele této blockchain platformy motivovat, aby sdíleli jen originální fotografie a nedocházelo k falšovaní. Daný systém by měl zároveň chránit i duševní vlastnictví autora dané fotografie.

Celý princip je postavený na nahrátí fotografie na platformu, kde validátoři blockchainu (např. organizace na ochranu autorských práv) ověří originálnost obrázků. Pokud jsou schválené, informace se uloží na blockchain, díky čemuž vytvářejí ověřitelné údaje, které by mohly být důležité v případě pozdějšího sporu o autorská práva.

Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Závěr

I když většina komunity tipuje za tajemnou společnost, s kterou Tron naváže spolupráci, objevují se názory, že by se ní mohla stát i společnost First Data (FDC). Ta se zaměřuje na poskytování finančních služeb, přičemž vlastní firmu Clover, hlavního výrobce POS terminálů. A Tron jen pár dní dozadu oznámil, že díky aplikaci Poppy a Clover mohou zákazníci platit za produkt a služby přímo prostřednictvím TRX.

Nechť bude výsledkem spolupráce s jakoukoliv společností, Justin Sun svým tweetem dosáhl toho, co chtěl. Aby se o Tronu hovořilo. Jak se mu to podařilo se můžete podívat na grafu níže. Čísla mluví jasně…

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravil náš redaktor Dalibor.

Zdroje:
zycrypto.com
cryptoglobe.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lukáš

Nadpis je vyloženě lživý, v článku se uvádí že o Baidu se spekuluje, tak jaképak oznámení spolupráce?

Sarka Farka

Inspirace mainstreamu..

spot_img