TRON – Odteď můžete platit jednoduše jako s platební kartou

0
(0)

Používání kryptoměn běžnými uživateli při platbě za zboží či služby je stále do jisté míry pro mnohé poněkud komplikované. Nepomohly tomu ani LitePay a FuzeX, které nedávno odložily očekávané spuštění svých debetních karet. FuzeX měl problém se získáním BIN (bankovní identifikační číslo) a LitePay čelil potížím ze strany poskytovatele platebních karet. Teď to chce změnit Tron.

Na scénu přichází Poppy

Poppy je aplikace určená speciálně pro ekosystém Tronu, která přináší možnost platby pomocí TRX v reálných podmínkách běžného života.

Obchodníci a prodejci, kteří chtějí svým zákazníkům umožnit platby s využitím TRX coinů, jednoduše aktualizují svůj stávající POS Clover a nainstalují do něj aplikaci Poppy. (POS – elektronická zařízení umožňující realizovat bezhotovostní platby platebními kartami. Mezi funkce POS terminálů patří platby, storna plateb, výběry hotovosti [cash-advance] či dobíjení karet mobilních operátorů a jiné). Clover přitom nabízí obchodníkům několik řešení. Jednak klasickou elektronickou pokladnu, ale i flexibilní zařízení či platební řešení typu tap-and-go.

Vzhledem ke kompatibilitě Poppy s Tron blockchainem se budou transakce vyznačovat nejen dostatečnou rychlostí, ale i nízkými poplatky za jejich zprocesování. Platby bude přitom možné provádět s využitím Tron wallet, TronCard a Seedit

TronCard s 3D čárovým kódem

TronCard je typ kreditní karty, která umožňuje nákupy a transakce za TRX. Je navržena tak, aby byla bezpečná, ale přitom dostatečně jednoduše použitelná pro terminály s Poppy systémem. Karta bude zároveň obsahovat 3D čárový kód, který bude odkazovat na veřejnou adresu provázanou s Tron peněženkou.

Mohlo by vás zajímat: Tron: Díky Odyssey 3.1 budeme 200x rychlejší než ETH a 100x lacinější než EOS

Seedit

Seedit je platební peer-to-peer platforma, která umožňuje odesílání tokenů tvůrcům obsahu v rámci tradičních sociálních sítí. Od ohlášení spolupráce s Tronem, které se uskutečnilo koncem tohoto léta, zprocesovala tato síť 747.000 transakcí v hodnotě 26 milionů TRX.

Díky vzájemné integraci mezi Poppy, Seedit a Tronem, mohou prodejci komunikovat se svými zákazníky a poskytovat jim slevy, poukázky či dárkové karty, které budou zároveň využitelné při platbě přes zmíněný POS.

Tip redakce: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Závěr

Tron Mainnet, BitTorrent, Seedit, TRX Market, projekt Atlas, Tron Virtual Machine. Jinými slovy: vlastní síť, akvizice a nové projekty zaměřené na dApps (decentralizované aplikace) a rychlé a levné transakce. To vše stihl vývojářský tým Tronu za méně než jeden rok. Nyní k tomu poprvé přidává i možnost využití svého coinu při platbách v reálném životě. Cesta k mainstreamu je tedy pro Tron otevřená. Uvidíme, jak ji využije …

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro čtenáře Kryptomagazínu připravil Dalibor.

Zdroje:
medium.com
ethereumworldnews.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Radim

Tron dnes jede nahoru neskutečným tempem, věřím, že může v řádu dnů povyrůst o desítky procent.

Rob

Palec hodně nahoru! Tron je totiž opravdu povedená kryptoměna.

spot_img