Úspěšný prohlížeč Opera se zajímá o blockchain

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Úspěšný prohlížeč Opera nyní spolupracuje s firmou Ledger Capital, která se zaměřuje na poradenské a finanční služby v oblasti blockchainu. Cílem je prozkoumat možné využití blockchainu. 

Blockchain v Opeře

Podle oznámení se obě společnosti snaží prozkoumat možnosti blockchainu a využití této technologie v rámci produktů společnosti Opera a jejího ekosystému. Tento krok je logické pokračování společnosti Opera v integraci nových technologií.

Vestavěná kryptopeněženka

Opera se již stala prvním významným webovým prohlížečem, který nabídl vestavěnou kryptopeněženku. Charles Hamel, produktový šéf kryptopeněženky společnosti Opera, uvedl, že „placení pomocí kryptopeněženky je jako posílání digitálních peněz přímo z telefonu… Tím se otevřou nové možnosti pro obchodníky i tvůrce obsahu.“

Opera tento měsíc spustila speciální edici svého desktopového webového prohlížeče „Labs“ s vestavěnou kryptopeněženkou.

Více informací naleznete zde: Opera spustí desktop klienta s vestavěnou kryptopeněženkou

Ad-block proti neautorizované těžbě kryptoměn

V prosinci loňského roku představila společnost Opera integrovaný ad-block proti neautorizované těžbě kryptoměn prostřednictvím prohlížečů (tzv. malware cryptojacking) pro svůj desktopový prohlížeč a následně jej rozšířila i do mobilního prohlížeče.

K tomuto tématu více informací v tomto článku: Ad-block od Opery vás ochrání před webovými minery

Závěr

Opera od svého založení v roce 1995 neustává v rozvoji. V roce 2017 společnost údajně získala provozní výnosy ve výši 128,9 milionů dolarů a čistý zisk ve výši 6,1 milionů dolarů, zatímco uživatelská základna v prvním čtvrtletí roku 2018 činila 322 milionů lidí po celém světě. V červnu roku 2018 podala společnost žádost o IPO v USA, na základě které chce firma získat až 115 milionů dolarů. Úspěšná integrace blockchainové technologie by mohla firmě velmi výrazně pomoci v dalším vývoji a růstu.

Zdroj: Cointelegraph.com

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: