Webový prohlížeč Opera spustí desktop klienta s vestavěnou kryptopeněženkou

0
(0)

Zprávy a souhrny

Známý internetový prohlížeč Opera oznámil integraci kryptopeněženky přímo do svého prohlížeče. Tento krok je logickým vyústěním předchozího spuštění beta verze pro zařízení běžící na operačním systému Android.

Desktop klient pro 322 milionů uživatelů

Norská společnost Opera, jejíž produkty používá více než 322 milionů lidí po celém světě, své rozhodnutí připisuje silnému zájmu a pozitivní reakci od kryptokomunity. Tu vyvolalo spuštění výše uvedené peněženky pro mobilní zařízení. Nová desktop verze umožní uživatelům připojit prohlížeč k jejich stávající mobilní aplikaci podporující kryptopeněženku za pomoci naskenování QR kódu, který Opera používá k synchronizaci desktopových mobilních aplikací již několik let.

Synchronizace desktop verze s mobilní peněženkou umožní jejím vlastníkům využívat bezpečnostní prvky, které jsou typické pro mobilní zařízení. Jde především o možnost podepisovat, respektive verifikovat odchozí transakce pomocí otisku prstu.

Díky tomu nebude nutné zadávat do prohlížeče žádná hesla, což je nejen efektivnější, ale především bezpečnější cesta. Mobilní peněženka zároveň privátní klíče uložené přímo v sobě a ne na cloudu, nebo na serverech třetí strany. Tím pádem jsou vaše digitální aktiva vlastněná výhradně vámi, bez možnosti zneužití někým jiným.

Stejně jako v případě mobilní aplikace, i desktopový klient bude momentálně podporovat jen ETH, ERC20 a ERC721 tokeny. Vývojáři však v budoucnu plánují přidat podporu pro další kryptoměny.

Mohlo by vás zajímat: Jak ochránit svůj PC a smartphone před cryptojackingem

Cílem Opery je vytvoření prohlížeče s kryptopeněženkou pro mainstream

Rozhodnutí o podpoře desktopového prohlížeče pro kryptopeněženky je součástí dlouhodobé strategie společnosti, která se snaží orientovat na náročnější uživatele vyhledávající přidanou hodnotu.

Podpora představuje další krok v dlouhodobé strategii společnosti k uspokojení potřeb náročnějších uživatelů. Cílem je tedy oslovit lidi, kteří se rozhodli využívat sofistikované a zároveň snadno použitelné řešení.

Tip redakce: McAfee nikdy nespí: 100K $ za úspěšný hack a McAfeeMarketCap.com

K celkové vizi se Krystian Kolondra ze společnosti Opera Ltd vyjádřil slovy:

„Ve společnosti Opera se snažíme zůstat v popředí inovací. Naším dalším cílem je zaměřit se na integraci věcí souvisejících s kryptoodvětvím a zpopularizovat je pro mainstream. Věříme totiž, že technologie blockchain má sílu transformovat web a očekáváme, že v příštích letech přinese velké změny.“

Závěr

O orientovaní se Opery na kryptokomunitu svědčí i její krok ze začátku tohoto roku, kdy spustila ve svém prohlížeči vylepšený adblocker. Ten chrání její uživatele proti nežádoucí těžbě na jejich zařízení třetí stranou a brání webovým stránkám ve spouštění skriptů zaměřených na skrytou těžbu kryptoměn.

Funkci si můžete aktivovat přímo v prohlížeči, v záložce Nastavení> Základní> Blokovat reklamy a zaklikněte NoCoin.

Přeloženo ze slovenského originálu, který napsal Dalibor.

Zdroje:
operasoftware.com
cointelegraph.com
news.bitcoin.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: