McAfee nikdy nespí: 100K $ za úspěšný hack a McAfeeMarketCap.com

0
(0)

Zprávy a souhrny

Na to, že kolem Johna McAfeeho je pořád rušno, jsme si již asi všichni zvykli. Vzpomeňme jen na pár posledních zpráv, ve kterých hrál hlavní roli: ohlášení kandidatury na amerického prezidenta, jeho údajná otrava, vydání Prohlášení měnové nezávislosti, představení nehacknutelné peněženky či jeho tvrzení o konzumaci vlastního mužství, pokud cena BTC nebude do roku 2020 na hodnotě 1 milionu dolarů.

Mohlo by vás zajímat: Dostane se Bitcoin na jeden milion dolarů? Sledujte online graf

100 000 USD za úspěšný hack nehacknutelné a neprolomitelné peněženky Bitfi Wallet

Nedávno John McAfee zveřejnil tweet, ve kterém nabízí 100 000 dolarů každému, kdo se dokáže nabourat do peněženky Bitfi, kterou v poslední době propagoval na sociálních médiích.

Takto vysoká odměna svědčí o tom, že si jsou John a Bitfi skutečně jistí svým tvrzením. Marketingový tým Bitfi Wallet se k tomu vyjádřil těmito slovy:

„Pevně věříme, že hodnota této odměny rozptýlí všechny možné obavy ohledně bezpečnosti peněženky Bitfi. Tato naše nabídka není určena k tomu, aby nám někdo pomohl identifikovat chyby v zabezpečení, protože již nyní tvrdíme, že bezpečnost této peněženky je absolutní a že tuto walletku nelze napadnout nebo do ní proniknout pomocí vnějších útoků. Tento program má spíše demonstrovat každému, kdo tvrdí nebo se domnívá, že nic není nehacknutelné a že lze peněženku Bitfi vykrást, že takovéto pokusy jsou marné a všechna naše reklamní tvrzení o bezpečnosti peněženky Bitfi jsou přesná.“

Pokud byste se, i přes toto silné prohlášení, chtěli o získání odměny přece jen pokusit, tak pravidla jsou celkem jednoduchá. Nejdříve si ale musíte zakoupit Bitfi peněženku a uložit si v ní nějaké kryptoměny, které se následně pokusíte ukrást. Firma také požádala, aby vaše hackerské pokusy byly popsány a zveřejněny, aby případně pomohly i ostatním v jejich úsilí získat peníze od samotného Johna McAfeeho.

Doporučujeme článek: Víte, jaký je rozdíl mezi hot wallet a cold wallet?

McAfeeMarketCap.com

Pozornost kryptokomunity vzbudilo i jeho další oznámení, že (zatím) v beta režimu byla spuštěna webová stránka McAfeeMarketCap.com. Nutno dodat, že i když se zatím jedná o beta režim, tak stránka je skutečně dobře udělaná a použitelná, a mohlo by se jednat o další povedenou alternativu ke Coinmarketcap.com.

Tip redakce: Coinmarketcap a jeho 7 alternativ

Webová stránka přináší i aspekt známý ze sociálních sítí, a to je odkaz Members (členové), kde jsou investoři a obchodníci povzbuzováni k tomu, aby se připojili a přidali své přátele. Zatím sice není úplně jasné, jak by se tato část webu měla dále rozrůstat a kam směřovat, ale to je v rámci beta verze celkem pochopitelné a odpustitelné.

Samotní tvůrci o tomto webu mluví takto:

„McAfee Market Cap byl založen počátkem roku 2018, kdy několik členů týmu McAfee mělo vizi: vytvořit dokonalou znalostní a informační databázi o všech věcech týkajících se blockchainu a kryptoměn. Dnes existuje několik webových stránek, které nabízejí skvělé informace a možnost sledování cen. McAfee Market Cap se snaží tento koncept vylepšit a přinést něco nového a jedinečného. V současné době nabízíme v reálném čase ceny 100 kryptoměn (dle tržní kapitalizace) a svíčkový diagram, který je postaven na datech společnosti Tradingview. Léto 2018 bude pro McAfee Market Cap zásadní. Budeme přidávat další měny, indexy a spustíme online sociální síť pro obchodníky, investory a fanoušky blockchainu.“

Navíc pokud jde o aspekt sociálních sítí, tak se nás snaží navnadit těmito slovy:

„Uživatelé budou mít také možnost předpovídat vývoj cen kryptoměn a dle jejich schopnosti úspěšně vývoj trhu předpovídat se budou umisťovat v žebříčku. Uživatelé s vysokou mírou přesnosti budou mít přístup k dalším exkluzivním funkcím. McAfee Market Cap bude místem, kde mohou obchodníci a investoři nacházet nové přátele, vyměňovat si nápady, názory a předpovědi a sdílet své kontaktní údaje.“

Závěr

Nabízená odměna za úspěšný hack peněženky Bitfi je skutečně velmi lukrativní příležitostí pro případné hackery. V červnu si takto jeden šikovný člověk vydělal více než 120 000 dolarů během jediného týdne tím, že odhalil chyby v zabezpečení sítě EOS. Jestli bude někdo z hackerů takto úspěšný i v případě peněženky Bitfi je ve hvězdách. Dobrá zpráva pro celý kryptosvět je ta, že bezpečnost kryptopeněženek se nebere na lehkou váhu a je jí věnována velká pozornost.

A co se týče McAfeeMarketCap.com, tak znovu připomínám, že stránky jsou prozatím stále v beta verzi, ale již nyní zaznamenávají mnoho kladných ohlasů. Člověk nikdy neví a třeba se McAfeemarketcap brzy stane jedničkou pro sledování hodnot, trendů a analýz digitálních měn.

Ať už Johna McAfeeho milujete, nebo nenávidíte, nelze mu upřít jedno – je to osoba, která je velmi aktivní a u které nikdy nevíte, čím vás může překvapit příště. A já osobně si už svět virtuálních měn bez něj nedovedu ani představit.

Zdroje:
thenextweb.com
cryptodaily.co.uk

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: