Společnost Bitfi, která se zabývá platebními technologiemi, dnes představila svoji první hardwarovou peněženku. Ta bude mít, podle slov výrobce, otevřený zdrojový kód, nebude ji možné hacknout a bude podporovat více kryptoměn včetně Monera.
Získejte exkluzivní členství na Trading11 jen za 250 Kč měsíčně!
Neproniknutelná a neprolomitelná Bitfi Wallet
Krátce po představení peněženky se k ní vyjádřil i známý odborník na kybernetickou bezpečnost a velký propagátor kryptoměn, John McAfee. Podle jeho slov je Bitfi hardware wallet pro hackery skutečně neproniknutelná, což pokládá za nejdůležitější aspekt tohoto druhu produktů. McAfee zároveň oznámil spolupráci s touto společností, přičemž za společný cíl si zvolili urychlení přijetí decentralizovaných aktiv. Tohoto nemalého cíle chtějí dosáhnout poskytnutím produktu, který umožní lidem nakládat se svými aktivy (kryptoměnami) bez jakýchkoli problémů a rizik.
Všude, kde se něco děje, je John McAfee
McAfee ve své reakci na novou kryptopeněženku řekl:
„Ze všech možných komplikovaných a sofistikovaných metod sloužících k zabezpečení kryptopeněženek je peněženka Bitfi „nejepičtější“. Několik mých konkurentů zavedlo inovativní metody k ochraně soukromých klíčů, ale pouze Bitfi dokázal zabezpečit, aby se soukromý klíč nikdy nedal získat nezákonnými prostředky. Žádná jiná hardwarová peněženka nikdy nedosáhla takto sofistikované úrovně.“
Podle dosud známých informací Bitfi Wallet nebude vyžadovat od svých uživatelů takřka žádné technické znalosti, stahování či instalaci a na nastavení bude stačit jen bezdrátové připojení. Po připojení si peněženka sama stáhne nejnovější aktualizace softwaru, čímž se úplně vyloučí možnost, že by si uživatel stáhl poškozený software, nebo se stal obětí phishing útoku.
Tip redakce: Návod, jak nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 dolarů za registraci na Coinbase
Dokonalé uživatelské prostředí?
Jakmile Bitfi přidá podporu pro další kryptoměnu, tato možnost se automaticky objeví na zařízení každého uživatele. Takže stejně jako v případě aktualizace, ani tady nebudou od majitele peněženky požádovány žádné dodatečné kroky.
Zajímavé je i řešení privátního klíče. Ten se bude počítat pomocí open source algoritmu na základě jedinečné fráze, kterou si zadá každý uživatel sám. To značně zjednoduší její zapamatování. Důležitou inovací je i fakt, že private key bude existovat jen malý zlomek sekundy, respektive jen po nezbytně nutnou dobu potřebnou na uskutečnění transakce.
Co se týče uživatelského prostředí, Bitfli nabídne možnost kontroly, respektive prohlížení stavu jednotlivých kryptoměn na jednom společném dashbordu. Tím pádem nebude nutné používat služby externích peněženek, či nutnost mít více aplikací.
Mohlo by vás zajímat: Víte, jaký je rozdíl mezi hot wallet a cold wallet?
Závěr
Hardwarová peněženka Bitfi se do nabídky dostane už za pár dní, 25. června 2018, přičemž expedování prvních zásilek je naplánováno na 27. června 2018. Zájemci za ni zaplatí cenu 120 USD, což je přibližně stejná částka, jakou většinou požadují i konkurenční výrobci.
Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru našeho YouTube kanálu a nabízíme naše nejnovější video:
Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Dalibor.
Zdroj:
globenewswire.com
bitfi.com
Nenašiel som žiadne porovnanie s trezorom T ktorý by mi mal prísť už v pondelok.