Hackeři ukradli data o klientech dvou kanadských bank – požadují výkupné milion dolarů v XRP

0
(0)

Zprávy a souhrny

Známý token XRP od společnosti Ripple se dnes dostal do centra pozornosti poté, co skupina hackerů vypustila do éteru kontroverzní oznámení. Podařilo se jim získat osobní údaje 100 000 klientů ze dvou kanadských bank a požadují výkupné ve výši milion dolarů. Háček je v tom, že „výplatu“ chtějí právě v XRP tokenech.

Získejte profesionální analýzy a exkluzivní pohled na kryptoměny na trading11.com

Anonymita a decentralizace učinila z kryptoměn ideální nástroj pro vyplácení výkupného. Bankovní převody se dají pozastavit, případně vrátit a vyžádat si milion dolarů v neoznačených bankovkách je přinejmenším nepraktické.

Věřili byste hackerům?

Problém s tímto požadavkem je, že hackeři mají přístup k citlivým datům a neexistuje způsob, jak docílit, aby se ho po zaplacení výkupného vzdali. Bank of Montreal a Simpli Financial se tak budou muset spolehnout na čestné slovo těchto internetových predátorů.

Je tu však ještě jeden problém, a tím je samotné výkupné. Instituce si jednoduše nemůže dovolit nakráčet na neregulovanou burzu, přesunout tam milion dolarů a koupit Ripple. Bude zábavné sledovat, jak se tato situace vyřeší.

Věříme, že se na tento nepříjemný incident co nejdříve zapomene.

Naše nejnovější video:

YouTube video

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: