Mobilní prohlížeč Opera Vás ochrání před webovými minery

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Mobilní telefon často nevyniká skvělou výdrží, a je velmi nepříjemné, když se vám vybije. Obzvláště, pokud na něm nějaký web bez dovolení těží krytoměny. Kéž by existoval způsob, jak se bránit proti nechtěnému miningu přes java script na stránce.

Ochrana proti miningu jako součást nativního ad-blockeru

Webový prohlížeč Opera našel díru na trhu a v nové verzi Vás ochrání proti tomuto způsobu miningu. Stalo se tak jen několik týdnů po zpřístupnění této funkcionality na desktopové verzi prohlížeče. Jde o součást nativního ad-blockeru, kterým Opera už nějaký čas disponuje.

„Nová anti-krypto mining funkcionalita se aktivuje automaticky. Stačí spustit ad-blocker. Můžete tak udělat v nastavení. Ad-blocker automaticky detekuje a vypne jakýkoliv mining java script na webové stránce.“ 

Více než miliarda zařízení

Podle Opery problém s nevyžádanou těžbou kryptoměn postihuje více než jednu miliardu zařízení. Dokonce dostal vlastní jméno – cryptojacking. Podle statistik Opery na světě existují tři miliony stránek s integrovanými minery.

V nebezpečí je i lidské zdraví a majetek

Tito krypto-mineři přetíží procesor smartphonu na 100%, čímž ho výrazně zpomalí a zároveň velmi rychle vytáhnou energii z baterie. Miner těží, dokud je stránka otevřená. Některé smartphony může taková zátěž navždy poškodit. Vždyť nejsou ojedinělé případy, kdy telefon nezvládl odvést obrovské množství tepla a jeho baterie se nafoukla. Vzniká tak nebezpečí požáru nebo vdechnutí jedovatých plynů z poškození baterky.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: