Open Blockchain platforma Waves (WAVES)

0
(0)

Zprávy a souhrny

Waves je open Blockchain platforma, která se snaží přiblížit technologii Blockchain lidem. Tento článek vám předloží všechno, co o Waves potřebujete vědět a obeznámí vás s její základní funkcionalitou.

Získejte profesionální analýzy a exkluzívní pohled na kryptoměny na trading11.com.

Co je Waves?

Waves je open Blockchain platforma – podobná technologii, na které funguje Bitcoin.

Cílem Waves je vytvořit prostor pro výměnu digitálních prostředků, podpořit a budovat crowdfundingové řešení (crowdfunding = vysbírání menších finančních částek od velkého množství drobných investorů se záměrem financovat nově vznikající projekt). Waves, jehož developerský tým sídlí v Moskvě, se poprvé zviditelnil v roce 2016, kdy se zařadil do top 10 nejúspěšnějších crowdfundingových kampaní (7. místo) pričemž vysbíral téměř 30 000 BTC.

Jak funguje Waves?

Waves každému svému uživateli nabízí možnost vytvoření vlastního digitálního tokenu s následnou možností jeho obchodování vůči fiatu nebo kryptoměnám (vytvoření je podmíněné zakoupením Waves tokenů, které jsou obchodovatelné například na burze Bittrex nebo Tidex). Vzhledem k tomuto nastavení Waves spolupracuje s kompatibilními operátory (převážně poskytovatelé plateb), kteří umožňují uživatelům lehce konvertovat fiat měny na digitální tokeny. Jde o digitalizované verze standardních fiat měn jako například wUSD či wEUR.

Co z toho plyne za výhodu pro uživatele? Především časová výhoda – fiat tokeny mohou být zpracované v Blockchainu mnohem rychleji než v klasickém bankovním převodu mezi dvěma účty a navíc je to podstatně levnější. Všechny tyto funkce jsou přístupné přes peněženku Waves Wallet, kterou si můžete stáhnout do prohlížeče (Chrome), nebo ji používat přes mobilní aplikaci, která funguje na Androidu či iOS.

Návod na používání Waves Wallet naleznete v tomto článku.

Existují čtyři verze Waves Wallet

  • Online Client (beta) – dostupná na této stránce
  • Waves Lite Client  – můžete stáhnout pro Chrome přes Google Play Store nebo na GitHub
  • Waves Mobile – vyvinutá pro Android a iOS
  • Waves Full Node – k dispozici na GitHub

Vlastnosti Waves

  • Dostupnost: Waves nabízí jednoduché uživatelské prostředí. Všechny aplikace se příjemně ovládají a není potřeba stahovat celý Blockchain do vašeho zařízení.
  • Rychlost: 1 000 transkací ze sekundu je vskutku slušné. Waves ekosystém disponuje nejrychlejším veřejným Blockchainem na světě.
  • Nízké poplatky: každá transakce je zpoplatněná pouhými 0.001 WAVES.
  • Crowdfunding: Waves se stává stále více využívanou platformou pro různé startupy.
  • Decentralizování směnáren (DEX): nabízí pro své klienty možnost obchodování se všemi tokeny, které fungují na této platformě. Navíc uživatelé profitují především z rychlosti a bezpečnosti Blockchainu. Návod na používání DEXu naleznete zde.

Závěr

Waves je pevně zakořeněná měna v rámci celého ekosystému kryptoměn. Komukoli umožňuje vytvořit si vlastní digitální token a obchodovat s ním vůči fiatu a kryptoměnám. Navzdory tomu, že jde o relativně  mladou měnu (vznikla v roce 2016), zaznamenala už několik značných úspěchů v podobě Tokenomica nebo Upcoinu.

Na závěr pro vás připojujeme i náš  rozhovor se Sashou Ivanovem:

Naše nejnovější video:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: