Už jste někdy slyšeli o kryptoměně Pundi X?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Nová kryptoměnová burza dnes oznámena • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Meme token zalistován na kryptoburze Poloniex, cena vyletěla o 100 % • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin se nyní obchoduje v...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Pundi X se snaží vyřešit problém dostupnosti kryptoměn. Ne každý dnes ovládá registrace na internetové burzy a ne každý ví, jak a kde kryptoměny nakoupit. Pundi X díky svému terminálu XPOS umožňuje zákazníkům v obchodech platit za nákup kryptoměnami, ale stejně tak si i kryptoměny zakoupit.

Jejich heslo zní: „Nákup kryptoměn by měl být tak snadný, jako si koupit láhev vody“. Tento produkt může být skutečně mostem mezi kryptoměnami a tou nejširší veřejností. Momentálně podporuje BTC, LTC, ETH, QTUM, ZCASH, NEM, ACT, LYL a v brzké budoucnosti také WANchain. V budoucnosti bude počet akceptovaných kryptoměn stoupat.

Od ICO k produktu během půl roku

Veřejná nabídka tokenů Pundi X byla spuštěna v posledním čtvrtletí v roce 2017. Když se minulý týden konal Consensus 2018 v NYC, nikdo by si nepomyslel, že tam tým přinese hotový produkt.

Zi Bin Cheach, CEO Pundi X, vskutku přinesl fungující prototyp terminálu XPOS. Ihned po skončení přednášky se objevil na Twitteru Pundi X nový příspěvek, který oznámil právě vzniklé partnerství s kryptoprojektem WANchain. Prvotní předobjednávky byly už odeslány do Japonska, Jižní Koreji, Singapuru a Švýcarska.

Využití XPOS terminálu v praxi

V praktickém životě to funguje tak, že si zákazníci mohou u obchodníka (který má XPOS terminál) koupit či obdržet k nákupu tzv. XPASS kartu. Pomocí této karty mohou zákazníci v budoucnu platit, a i na ni nabíjet své kryptoměny a to za lepší ceny, než pokud by využili mobilní aplikace, či jakékoliv kreditní karty, které umí zařízení XPOS také přijímat. Společně s XPASS kartou obdrží také bezpečnostní kartu. Tato karta se musí bezpečně uložit, protože zatímco v případě ztráty XPASS karty se nic neděje, bezpečnostní karta obnovit nelze.

Tip: Pokud se chcete podívat, jak reálně probíhají transakce díky terminálu Pundi.

Motivace obchodníka i zákazníka

Motivace pro obchodníky/prodejce (XPOS)

Může si zvolit marži v rozmezí 0-3%, doporučení od Pundi X je 1%. Dále na prodeji i nákupu kryptoměn zákazníky bude mít 1% marži. Může se rozhodnout zda bude karty XPASS prodávat, či nikoliv. V terminálu XPOS si může nastavit vlastní inventář, věrnostní programy, reklamy a tisk. V neposlední řade je tu motivace přijít jako první na trh. Zatím jsou 3 různé typy XPOS terminálů, obchodníci tak mají slušný výběr.

Pro nakupující/zákazníky (XPASS)

Zákazníci mohou nakupovat a stejně tak prodávat své kryptoměny prostřednictvím obchodníků bez problémů a bez nutnosti založit si účet na burze. Držitelé XPASS karty získávají slevu. Pokud ztratí kartu XPASS, je možnost ji moci obnovit (pokud je k dispozici bezpečnostní karta). Je možnost XPASS kartu nahradit také aplikací v mobilu.

Závěr

Lidé si stále více uvědomují přítomnost kryptoměn, ale jejich použitelnost je pořád velmi nízká. Pundi X si klade za cíl překlenout propast mezi zájmem lidí o kryptoměny a praktickým použitím kryptoměn v každodenním životě. Pundi X má před sebou ještě obrovský kus cesty, ale je jedním z mála podobných projektů, který už má i použitelný hotový produkt.

Zdroje:

https://steemit.com/blockchain/@altcocollector/cryptocurrency-for-mass-adoption-pundi-x-is-the-answer
https://icobench.com/ico/pundi-x

https://www.pundix.com

Naše nejnovější video: 

Článek nám zaslal zájemce o post redaktora, Pavel Přecechtěl. 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře