EOS vyvíjí vlastní revoluční sociální síť – je jako Facebook, ale nezneužije vaše data

0
(0)

EOS, respektive jeho mateřská společnost Block.one přichází s novým projektem. Chystá se spojit svět sociálních médií s blockchainem a vytvořit vlastní sociální síť. Bude konkurovat Facebooku a Twitteru?

Sociální sítě – pro většinu lidí každodenní chléb

Sociální sítě jsou dnes neodmyslitelnou součástí. Bývají každodenním nástrojem pro komunikaci, reklamu, obchod, případně slouží také k prokrastinaci, a to nejen během zkouškového období. Kromě toho však často bývají terčem kritiky kvůli cenzurování obsahu, nedostatečné ochraně dat, či dokonce kvůli nekalému nakládání s citlivými informacemi uživatelů. Spojení sociálního a komunikačního média s transparentností blockchainu se tedy zdá jako skvělý nápad, kterého se nyní zhostila společnost EOS, respektive její mateřská společnost Block.one. Ta v tiskové zprávě z 1. 6. 2019 oznámila vývoj nové sociální sítě, která bude založená na blockchainu. Jmenovat se bude Voice.

Podle společnosti bude platforma využívat svůj vlastní blockchain, tedy EOS, což se nejspíš dá čekat a jeví se to jako logický krok. EOS v tiskové zprávě, která byla vydaná ve spolupráci s magazínem Cointelegraph, dále uvádí, že blockchain EOS má zajistit právě tolik potřebnou transparentnost platformy, která bude oproštěna od různých skrytých algoritmů či jiných mechanismů sloužící k podsouvání na míru uživatele šitého obsahu, ať už reklamního či jiného.

Pravdou je, že současné platformy sociálních médií jsou navrženy tak, aby své uživatele spíše využívaly,“ říká Brendan Blumer, ředitel společnosti Block.one.

Dále hovoří o tom, že současný obchodní model sociálních médií je postaven na tom, že veškerý obsah a veškerá data vlastní daná platforma a že ve výsledku z toho všeho nejvíce těží platforma, nikoliv uživatel.

(Sociální média) jsou navržena tak, že naše informace nabízí a draží různým inzerentům, následně tyto informace zpeněží a naše účty jsou zaplavovány různými obchodními nabídkami, podle dikce toho, kdo za tyto informace zaplatí. Voice tohle změní,“ pokračuje Brendan Blumer.

V tiskové zprávě dále stojí, že se Block.one v nedávné době spojil s burzou Coinbase, tedy s jednou z nejznámějších kryptoměnových burz na světě. Block.one se totiž připojil do vzdělávacího programu Coinbase Earn, který umožňuje uživatelům přístup k vzdělávacím kurzům o kryptoměnách. Za kurzy se platí kryptoměnou, a to zpravidla tou, o které se uživatel chce vzdělávat.

Může se v dnešním světě uchytit nová sociální síť?

Nejedná se však o první pokus spojit sociální sítě a blockchain dohromady. Například Facebook plánuje spustit vlastní kryptoměnu s názvem GlobalCoin. Ta však podle studie společnosti Diar bude nejspíš čelit řadě problémů kvůli stárnoucí základně uživatelů. Kromě Facebooku je další v řadě zájemců o spojení sociálního a komunikačního média s blockchainem například Telegram, Kik nebo Line.

Voice nejspíš nebude pro již zaběhlá sociální média, jako je Facebook či Twitter, žádnou velkou konkurencí. Může se však stát jakýmsi lídrem ve světě tokenové ekonomiky, která pomalu přichází. Mimo jiné k tomu má výborné předpoklady také díky tomu, že vedoucí technologického výzkumu společnosti Block.one je Dan Larimer, který v minulosti pomáhal se spuštěním platformy Steemit – sociálního média, kde uživatelé dostávají za sdílení obsahu zaplaceno. Larimer mimo jiné také vynalezl průkopnický algoritmus DPoS (Delegated Proof of Stake).

Co číst dále?

Tether vydá USDT na EOS blockchainu – co ho k tomu vede?

Zdroj:
cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Astalavista

to ze nekdo napise, ze nezneuzije data, jeste neznamena, ze to tak bude 🙂

spot_img