Facebook coin podle nejnovějšího průzkumu nebude mít úspěch – Co za tím stojí?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Cardano odhaluje, kdy se se stane plně decentralizovaným • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy opět v zelené • Upgrade Cardana dnes • Dogecoin bude v bankomatech v USA • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Po několika po sobě jdoucích...

Nadšení pro nadcházející kryptoměnu od Facebooku, nazvané GlobalCoin, může ještě před přijetím narazit na svou první překážku. A tou je demografie.

Špatná demografická základna

Podle průzkumu, zveřejněného 28. května kryptoměnovou analytickou společností Diar, nebude mít coin, zaměřený na platby prostřednictvím služby Facebook, dostatečnou podporu uživatelů. Navzdory tomu, že se jedná o jedno z největších center sociálních médií na internetu, bude GlobalCoin čelit náročnému boji se stárnoucí populací Facebooku.

Průzkum ukazuje, že méně než polovina uživatelů Facebooku je mladších 35 let, přičemž počet důchodců (starších 65 let) se od roku 2012 více než zdvojnásobuje. Tito lidé jsou i nadále nejslabší demografickou skupinou, co se týče investování do kryptoměn. A neexistuje důvod se domnívat, že se to s nástupem GlobalCoinu změní.

Jak se ukazuje, tato bariéra související s věkem uživatelů se bude Facebooku obtížně překonávat:

„Vzdělávání 25 % světové populace o současné infrastruktuře kryptoměny je také nepravděpodobné, protože by to vedlo k okamžitému selhání projektu.“

Facebook Demographics
Kromě stárnoucí uživatelské základny Facebook zaostává za ostatními platformami, které jsou v současné době pro mladší atraktivnější. Facebook používá sotva polovina, ve srovnání s YouTube, kterou používá 85 % dospívajících, nebo SnapChat. Také se říká, že Facebook začínají používat domácnosti s nižšími příjmy – ani to není dobré pro přijetí GlobalCoinu.
„Mladiství s nižšími příjmy říkají mnohem častěji než ti z bohatých rodin, že Facebook je platforma, kterou používají nejčastěji.“

Předčí GlobalCoin Bitcoin? Nepravděpodobné

GlobalCoin byl připraven porazit Bitcoin za předpokladu, že si měna získá 2,2 miliardy uživatelů Facebooku. Ale pokud je analýza společnosti Diar správná, stávající uživatelská základna Facebooku není připravena měnu přijmout ani používat a těžko si bude hledat své uživatele jinde.

Příznivci kryptoměn se budou centralizované měně Facebooku spíš vyhýbat. Stejně tak velké společnosti. Kryptoměnová komunita také vyjadřuje svůj skepticismus vůči GlobalCoinu. Navíc se GlobalCoin prezentuje jako stablecoin navázaný na hodnotu 1 USD, což není atraktivní ani pro trh spekulantů.

Závěr

Obchodníci a dlouhodobí investoři do kryptoměn mají jen málo důvodů se o GlobalCoin zajímat a uživatelská základna Facebooku není připravena. Vydání v příštím roce by mohl být velký propadák, ale na druhou stranu by to mohlo pomoci Bitcoinu a ostatním už zavedeným kryptoměnám.

Co číst dále?

Binance je pro altcoiny důležitější než všechny ostatní kryptoburzy dohromady

Zdroj:
ccn.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře