Facebook coin podle nejnovějšího průzkumu nebude mít úspěch – Co za tím stojí?

0
(0)

Nadšení pro nadcházející kryptoměnu od Facebooku, nazvané GlobalCoin, může ještě před přijetím narazit na svou první překážku. A tou je demografie.

Špatná demografická základna

Podle průzkumu, zveřejněného 28. května kryptoměnovou analytickou společností Diar, nebude mít coin, zaměřený na platby prostřednictvím služby Facebook, dostatečnou podporu uživatelů. Navzdory tomu, že se jedná o jedno z největších center sociálních médií na internetu, bude GlobalCoin čelit náročnému boji se stárnoucí populací Facebooku.

Průzkum ukazuje, že méně než polovina uživatelů Facebooku je mladších 35 let, přičemž počet důchodců (starších 65 let) se od roku 2012 více než zdvojnásobuje. Tito lidé jsou i nadále nejslabší demografickou skupinou, co se týče investování do kryptoměn. A neexistuje důvod se domnívat, že se to s nástupem GlobalCoinu změní.

Jak se ukazuje, tato bariéra související s věkem uživatelů se bude Facebooku obtížně překonávat:

„Vzdělávání 25 % světové populace o současné infrastruktuře kryptoměny je také nepravděpodobné, protože by to vedlo k okamžitému selhání projektu.“

Facebook Demographics
Kromě stárnoucí uživatelské základny Facebook zaostává za ostatními platformami, které jsou v současné době pro mladší atraktivnější. Facebook používá sotva polovina, ve srovnání s YouTube, kterou používá 85 % dospívajících, nebo SnapChat. Také se říká, že Facebook začínají používat domácnosti s nižšími příjmy – ani to není dobré pro přijetí GlobalCoinu.
„Mladiství s nižšími příjmy říkají mnohem častěji než ti z bohatých rodin, že Facebook je platforma, kterou používají nejčastěji.“

Předčí GlobalCoin Bitcoin? Nepravděpodobné

GlobalCoin byl připraven porazit Bitcoin za předpokladu, že si měna získá 2,2 miliardy uživatelů Facebooku. Ale pokud je analýza společnosti Diar správná, stávající uživatelská základna Facebooku není připravena měnu přijmout ani používat a těžko si bude hledat své uživatele jinde.

Příznivci kryptoměn se budou centralizované měně Facebooku spíš vyhýbat. Stejně tak velké společnosti. Kryptoměnová komunita také vyjadřuje svůj skepticismus vůči GlobalCoinu. Navíc se GlobalCoin prezentuje jako stablecoin navázaný na hodnotu 1 USD, což není atraktivní ani pro trh spekulantů.

Závěr

Obchodníci a dlouhodobí investoři do kryptoměn mají jen málo důvodů se o GlobalCoin zajímat a uživatelská základna Facebooku není připravena. Vydání v příštím roce by mohl být velký propadák, ale na druhou stranu by to mohlo pomoci Bitcoinu a ostatním už zavedeným kryptoměnám.

Co číst dále?

Binance je pro altcoiny důležitější než všechny ostatní kryptoburzy dohromady

Zdroj:
ccn.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Roman

Každý Coin by měl dostat šanci a o to více Globalcoin, neboť ať je to jak chce, minimálně se o tom bude hodně psát a osloví to mnohem více lidí který se začnou zajímat více o krypto měny , což může v celosvětovém měřítku k adopci i na trhu jenom pomoci.
Ty výkřiky zda Global coin přepere Bitcoin jsou zbytečné a přijdou mi jako by se příznivec Bitcoinu obával že mu global coin vezme kus z jeho nabitého koláče .

Což se asi jednou stane, Bitcoin nebude večně první. Ale nebude to hned Bitcoinek ještě dlouho ale dlouho bude na prvních příčce.

Přeji hezký den všem

Lukas

rozhodně lepší coin od FB než nějaký shitcoin a scam, kterých je teď 95%

pietro

Trh je otevřený pro všechny. Jen ať to Facebook zkusí. Nebude to žádný hit. Už jen proto, že půjde od další centralizovaný coin..

spot_img