[ZPRÁVY] Daniel Larimer vyhrožuje Bitcoinu a Ethereu • Proč nemůžeme brát vyjádření Wells Fargo a Mastercard o blockchainu vážně?

0
(0)

Daniel Larimer vyhrožuje Bitcoinu a Ethereu • Proč nemůžeme brát vyjádření Wells Fargo a Mastercard o blockchainu vážně? • Až 62 % analytiků věří, že brexit může kryptoměnám pomoci • První kvartál 2019 přinesl Bitmainu jen obrovské ztráty • Může Bitcoin skutečně dosáhnout celosvětové adopce?

Daniel Larimer vyhrožuje Bitcoinu a Ethereu

Daniel Larimer, v poslední době jedna z nejkontroverznějších osob kryptosvěta, se nedávno vyjádřil prostřednictvím svého Twitter účtu, že by neměl být problém položit blockchain Bitcoinu nebo Etherea. Vyjádřil se, že obě sítě (jak bitcoinová, tak síť Etherea) jsou velmi zranitelné a dokázal by je “zničit” i s poměrně malým množstvím prostředků. Poukazuje tak na problém decentralizovanosti. Zakladatel kryptoměny EOS se však tímto způsobem může snažit i zpropagovat svou vlastní kryptoměnu, která je již delší dobu řazena mezi největší kryptoměny podle celkové tržní kapitalizace. Podobnou strategii zvolili i představitelé kryptoměny Bitcoin Cash či jiných forků Bitcoinu. Opět však může jít zejména o pokus poškodit konkurenční digitální měny.

Více informací o této zprávě se dozvíte na následujícím linku: bitcoinist.com (v angličtině)

Proč nemůžeme brát vyjádření Wells Fargo a Mastercard o blockchainu vážně?

Poměrně nedávno jsme vás informovali, že CFO Bank of America je velmi skeptická ohledně blockchainové technologie a myslí si, že je kolem této inovace stále příliš povyku. Postupně se přidává více a více společností (zejména jejich CEO), kteří se nyní snaží podpořit “tuto populární myšlenku.” Společnosti nabízející finanční služby jako například Wells Fargo a Mastercard se nyní také připojili a snaží se podporovatele blockchainu znejistit. Je však ironické (a zároveň velmi smutné), že prostřednictvím Bitcoinu můžete poslat peníze do zahraničí mnohem rychleji (a také výrazně levněji) než prostřednictvím obou zmíněných společností.

Vyjádření předních představitelů těchto společností si můžete prohlédnout na tomto odkaze: bitcoinist.com (v angličtině)

Až 62 % analytiků věří, že brexit může kryptoměnám pomoci

Podle kryptoměnového projektu Cindicator může brexit kryptoměnám pomoci. Až 62 % analytiků vnímá brexit jako pozitivní impuls pro tyto virtuální měny. Zhruba 20 procent analytiků přitom věří, že současný termín brexitu (který je naplánován na dnešek) se opravdu i naplní. Podle nich by tak mělo dojít k oddělení Velké Británie od Evropské unie již dnes. Zhruba 22 % je zase přesvědčeno, že Británie opustí EU bez jakékoli dohody v dohledné době. Největší počet analytiků však věří, že brexit se bude muset přesunout kvůli neshodám v britském parlamentu.

Pokud vás toto téma zajímá a chtěli byste vědět více, určitě otevřte a prostudujte následující link: ccn.com (v angličtině)

První kvartál 2019 přinesl Bitmainu jen obrovské ztráty

O chabém pokusu těžařské společnosti Bitmain o své vlastní IPO na Hongkongské burze HKEx jsme vás informovali ve zprávách před několika dny. Zdá se, že špatných zpráv pro Bitmain bude přibývat i nadále. V prvním čtvrtletí roku 2019 totiž zaznamenal tento těžařský gigant obrovské ztráty ve srovnání s business plánem této společnosti. Pokud by tedy tato společnost opět vyzkoušela požádat o IPO, ztrátová čísla by jim určitě nepomohla k přesvědčení jakékoliv burzy na spolupráci při zmiňovaném IPO.

Více o společnosti Bitmain a jejích aktuálních problémech: cryptovest.com (v angličtině)

Může Bitcoin skutečně dosáhnout celosvětové adopce?

Jeden z aktuálních článků na stránce Economist se věnuje tématu Bitcoinu. Určitě nikoho nepřekvapí, že cílem tohoto článku bylo zpochybnění kryptoměn a uveřejnit zejména negativní zprávy o měnách jako Bitcoin, Ethereum a podobně. Jak se píše přímo v článku, mnoho kryptoměnových projektů muselo propustit své zaměstnance, CBOE přestává nabízet Bitcoin futures  a nebo že Bitcoin stejně patří mezi nejhorší aktiva, do jakých mohou lidé investovat. Článek obsahuje několik dalších útoků zejména na největší kryptoměnu. Cílem celého článku má být zejména zpochybnění této kryptoměny (a vlastně i všech ostatních kryptoměn) a snaží se čtenářům podsunout myšlenku, že se z Bitcoinu nikdy nestane celosvětově uznávaný způsob platby.

Více o tomto článku se můžete dočíst na tomto linku: ccn.com (v angličtině)

Co číst dále?

[VIDEO] Peníze vs. měna – Jak funguje náš finanční systém? (EN)

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek F.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Sarka Farka

Osobně se spíše přiklaním k tomu, že k brexitu ani nedojde a Británie zůstane v EU. Jsko tradičně klam na voliče. Nejdříve jim dáme naději v podobě referenda, pak je otrávíme s absurdníma dohodama které vše jen účelově natahujou a které nikam nevedou, no a pak přijde nové referendum které rozhodne o setrvání.

k 001

Tak proč ten blockchain Bitcoinu nepoloží ten šašek když je to tak jednoduché proč to už dávno hackři nenapadli když je to tak snadné proč by napadali burzy a vykrádali btc z burz když můžou napadnou přímo blockchain btc a ukradnou btc rovnou přes blockchain.

spot_img