Tether vydá USDT na EOS blockchainu – co ho k tomu vede?

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Tether oznámil, že ve spolupráci s Block.one vydá na EOS blockchainu stablecoin USDT. Oficiální oznámené můžete najít zde.

V tiskovém prohlášení společnost Tether sdělila, že EOS je dalším blockchainem, který bude schopen operovat se stablecoinem USDT. Tether se dokázal dříve dostat i na Ethereum a TRON.

„Po velkém úspěchu Tetheru na Omnia a Ethereum s potěšením oznamujeme přidání EOSIO do seznamu bockchainových platforem, které budou USDT podporovat.“

Tether vyvinul smart kontrakt na EOSu, dle prohlášení měl totiž velkou motivaci se dostat na tento blockchain, jelikož je perfektně škálovatelný a má velkou propustnost transakcí.

Přes mnoho sporů kolem společnosti Bitfinex, která Tether vlastní, zůstává USDT nejpoužívanějším stablecoinem na trhu.

Tether zatím vše ustál

Paniku letos odstartovala zpráva, ve které generální prokurátor státu New York tvrdil, že Tetheru chybí 850 milionů dolarů, poté se začalo debatovat o tom, zda je USDT opravdu 100% kryt dolary. Bohužel není…

Advokát Bitfinexu uvedl, že Tether investoval „malé množství“ rezerv do Bitcoinu, a to dne 24. dubna. Tether tedy koupil ze svých rezerv blíže nespecifikované množství BTC.

Soudce přesun rezerv do BTC nechápe

Joel M. Cohen, soudce Nejvyššího soudu v New Yorku, tuto logiku investování zpochybnil. Dle něj nedává smysl, aby stablecoin investoval do tak volatilního aktiva, jako je Bitcoin.

Co číst dál?

Banka HSBC údajně zakazuje klientům nakupovat kryptoměny

Zdroj: 
bitcoinist.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img