Kryptoburza Bitfinex naskočila do vlaku IEO s vlastní platformou Tokinex

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Kolem kryptoburzy Bitfinex je poslední dobou dost rušno. Poslední novinka je, že burza představila svou IEO (Intial Exchange Offering) platformu Tokinex. Následuje tak příkladu kryptoburzy Binance, ovšem s jedním podstatným rozdílem. 

IEO se v poslední době staly na kryptotrzích populárními a nyní plní funkce, které dříve patřily ICO. První platforma, která začala tento trend, byla Binance, když představila světu platformu LaunchPad.

Nástup IEO

O IEO si můžete přečíst více zde: Nahradí IEOs klesající ICOs? 

Nyní se přidává i kontroverzní kryptoburza Bitfinex se svou vlastní platformou Tokinex, jak oznámila na svém Twitteru:

Překvapivý krok

Přitom až donedávna se zdálo, že Bitfinex nemá zájem se účastnit na IEO. Jiné burzy už mají své platformy pro IEO delší dobu: Binance má LaunchPad, Huobi představila Huobi Prime, KuCoin zase Spotlight.

Podstatný rozdíl

Nová platforma Tokinex bude dělat totéž, co dělají její konkurenti, s jedním malým, ale důležitým rozdílem. Jak je uvedeno v informaci od kryptoburzy Bitfinex, platforma bude účtovat startupům poplatek pouze v případě, že uspějí s prodejem svých tokenů.

Podmínky pro startupy

Platforma Tokinex bude otevřena pro zákazníky, kteří projdou procedurami KYC. Kromě toho, podle Bitfinexu, nebudou osobní údaje zákazníků uloženy na serverech i po skončení prodeje.

První prodej na Tokenixu má být oznámen 23. května a uskuteční se 13. června, takže uživatelé mohou již začít procházet procedurou KYC. Bohužel investoři z USA a jiných jurisdikcí s omezením se nebudou moci účastnit.

Závěr

Už zítra se můžete podívat, jaký token bude na Tokinexu nabízen jako první. A co myslíte, dojde k podobné investorské horečce s IEO, jaká panovala u ICO? Plánujete investovat do nějakého tokenu tímto způsobem?

Co číst dále:

Do Bitcoinu investoval ve dvanácti – nyní je milionář a upozorňuje na problémy této kryptoměny

Zdroj:
U.today

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img