Kryptoburza Bitfinex naskočila do vlaku IEO s vlastní platformou Tokinex

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitfinex a Tether čelí soudu o 850 mil. USD • Podvody na YouTube stále kvetou • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin a...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Kolem kryptoburzy Bitfinex je poslední dobou dost rušno. Poslední novinka je, že burza představila svou IEO (Intial Exchange Offering) platformu Tokinex. Následuje tak příkladu kryptoburzy Binance, ovšem s jedním podstatným rozdílem. 

IEO se v poslední době staly na kryptotrzích populárními a nyní plní funkce, které dříve patřily ICO. První platforma, která začala tento trend, byla Binance, když představila světu platformu LaunchPad.

Nástup IEO

O IEO si můžete přečíst více zde: Nahradí IEOs klesající ICOs? 

Nyní se přidává i kontroverzní kryptoburza Bitfinex se svou vlastní platformou Tokinex, jak oznámila na svém Twitteru:

Překvapivý krok

Přitom až donedávna se zdálo, že Bitfinex nemá zájem se účastnit na IEO. Jiné burzy už mají své platformy pro IEO delší dobu: Binance má LaunchPad, Huobi představila Huobi Prime, KuCoin zase Spotlight.

Podstatný rozdíl

Nová platforma Tokinex bude dělat totéž, co dělají její konkurenti, s jedním malým, ale důležitým rozdílem. Jak je uvedeno v informaci od kryptoburzy Bitfinex, platforma bude účtovat startupům poplatek pouze v případě, že uspějí s prodejem svých tokenů.

Podmínky pro startupy

Platforma Tokinex bude otevřena pro zákazníky, kteří projdou procedurami KYC. Kromě toho, podle Bitfinexu, nebudou osobní údaje zákazníků uloženy na serverech i po skončení prodeje.

První prodej na Tokenixu má být oznámen 23. května a uskuteční se 13. června, takže uživatelé mohou již začít procházet procedurou KYC. Bohužel investoři z USA a jiných jurisdikcí s omezením se nebudou moci účastnit.

Závěr

Už zítra se můžete podívat, jaký token bude na Tokinexu nabízen jako první. A co myslíte, dojde k podobné investorské horečce s IEO, jaká panovala u ICO? Plánujete investovat do nějakého tokenu tímto způsobem?

Co číst dále:

Do Bitcoinu investoval ve dvanácti – nyní je milionář a upozorňuje na problémy této kryptoměny

Zdroj:
U.today

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře