Počet ICOs klesl meziročně o 97 procent, do popředí zájmu investorů se začínají dostávat IEOs

0
(0)

Mnozí z nás si ještě pamatují dobu, kdy trhu vládla ICO – vyvrcholila na konci roku 2017. Poslední větší vlnu zájmu o prvotní nabídku mincí (ICO) jsme zaznamenali v květnu a červnu minulého roku. I když ICOs ani zdaleka nejsou mrtvá, zájem o ně aktuálně neustále klesá.

Dle výsledků průzkumu společnosti BitMex ICO aktivita, ve srovnání s květnem minulého roku, poklesla až o 97 procent. Co ale hledat za takto extrémním poklesem zájmu o prvotní nabídku kryptoměn, která v době své největší slávy dokázala vybrat stovky milionů dolarů pro nově vznikající projekty?

Nedostatek nových perspektivních projektů

Jedním z hlavních faktorů tohoto poklesu je nedostatek kvalitních nových projektů a perspektivních platforem. Po úspěšných projektech, jako byl EOS, TRON, Tezos či Cardano, se již bohužel neobjevila další podobně zajímavá ICO, která by dokázala vyvolat podobné nadšení a pozornost kryptoměnové komunity, jako tomu bylo v dobách všeobecného optimismu během nezapomenutelné kryptoměnové jízdy.

Během března 2019 se podařilo formou ICO získat více než 104 milionů dolarů, teď v květnu jsme ale svědky dalšího zpomalení. Dosud se podařilo vybrat přibližně 31,9 milionů dolarů. ICO tedy stále probíhají, ale ve výrazně menším měřítku.

Tip redakce: Facebook plánuje největší ICO historie – Cílová částka vás zaskočí

IEO nabídky na vzestupu

Na druhé straně stojí nabídky Initial exchange, neboli IEO, které již v letošním roce vyrostly o 40 milionů dolarů. To se může zdát na první pohled celkem málo, ale je to to především kvůli tomu, že burzy nabízely touto formou prodeje pouze omezený počet tokenů. Důvodem tohoto rozhodnutí bylo snížení rizika pro kupující.

Nutno ale přiznat, že oba uvedené prodeje tokenů jsou pro kupující stále extrémně rizikové. Stejně jako mnoho ICOs skončilo v propadlišti dějin a zapomnění, tak i ne každé IEO dopadlo úspěchem. Příkladem je třeba projekt VeriBlock, kde cena spadla hluboko pod cenu IEO. U  dalších obdobných projektů Bitmex poznamenal, že obchodování na sekundárním trhu přinášelo v posledních týdnech většinou pouze ztrátu.

„Se vším respektem ke všem projektům investoři získali na základě ceny IEO pěkné kladné výnosy. Nicméně poté, co se coiny začnou obchodovat, je návratnost investice velmi chudá.“

Zpráva dále informuje, že mezi nejaktivnější burzy nabízející IEO patří například Exmarkets, BW, Coineal či Probit. Ty nabízejí vyšší počet IEO než burzy jako Binance, Huobi či Okex, které jsou ve svém výběru výrazně opatrnější a pečlivě si vybírají projekty, které investorům v rámci IEO nabídnou.

A ještě je tu další specifický rys IEO, a to ten, že v jeho rámci je kupujícím na burze obvykle nabízen pouze velmi malý zlomek z celkové nabídky mincí. Týmy, které za projekty stojí, si většinou nechávají významné zásoby minci pro svou potřebu a vyčkávají, jak se trh rozvine.

Mohlo by vás zajímat: Alfa a omega investování do nových kryptoměn

Závěr

Obě formy prodeje mají něco do sebe a obě jsou vysoce rizikové. I když je pravda, že ICO teď nejsou zrovna na výsluní, určitě není na místě je odepisovat. U kvalitních IEO se zase setkáváme s problémem velkého počtu zájemců, kdy se dostane jen na malou skupinu koupěchtivých investorů. Kdo z toho těží nejvíce, je hlavně burza, která si pravidla IEO nastaví tak, jak potřebuje a povětšinou je jimi vydávaný burzovní token jedinou možností, jak se IEO zúčastnit.

A kterou formu prvotního prodeje mincí preferujete vy?

Co číst dále?

[Názor Experta] Altcoiny čeká zlatá éra – 3 důvody, proč budou úspěšné

Zdroj:
cryptovest.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
pan.karel

“Počet ICOs klesl meziročně o 97 procent”… To je dobře.

spot_img