[Názor Experta] Altcoiny čeká zlatá éra – 3 důvody, proč budou úspěšné

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Tim Draper: Mileniálové, jděte do Bitcoinu • Bitcoin Gold pod 51% útokem, už podruhé • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v...

[Týdenní zprávy] Jižní Korea, 20% daně, Novogratz: Akcie Tesly jsou jako Bitcoin, Davos 2020, Libra, SEC, Bitcoin, Ethereum, XRP

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a potřebujete před...

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Coinbase drží téměř 1 milion BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Společnost Heisenberg Capital nedávno přišla s tvrzením, že při cestě BTC na 100 000 USD skončí většina altcoinů. Existuje šance, že v příštím býčím trhu altcoiny zmizí?

Heisenberg Capital: Jedině BTC

Diskuze, zda altcoiny přežijí bull run, se rozvinula poté, co známá investiční společnost Heisenberg Capital tweetovala. Podle jejich mínění zmizí altcoiny ve prospěch BTC.

Na místě je podívat se, jak vypadá veřejné portfolio společnosti. Najdeme zde totiž investice do společností, jako je Bitfinex. Ale najdeme zde i altcoiny. Mezi prvními je například Factom. Dále jsou zde investice do projektů Storj, Maxcoin nebo EOS. Je těžké věřit společnosti, že jsou doopravdy BTC maximalisté, když investují do altcoinů a služeb s nimi spojenými.

Informace o Binance: CEO Binance – Zvažujeme povolení výběrů v úterý

Tím se dostáváme k jádru pudla. Existuje šance, že při vzletu BTC na 100 000 USD budeme svědky vymizení altcoinů? Jsem přesvědčen, že na základě dat, která máme k dispozici, to nepřipadá v úvahu. A s velkou pravděpodobností bych si troufl tvrdit, že opak je dokonce pravdou. Zde jsou tři základní argumenty, proč je bull run zlatým obdobím pro altcoiny.

BTC dominance v jednoznačném trendu

Díky tomu, že BTC je již dlouho předmětem analýz, tak je možné získat přesná data o tom, jaké existují v prostoru kryptoměn trendy. Jedním z rozumných ukazatelů je BTC dominance, která nám hodně napoví, jak se celý prostor vyvíjí.

V následujícím obrázku vidíte, že největší propad BTC dominance přišel právě při posledním bull runu a byl bezprecedentní. Celý rok 2017 významně klesala BTC dominance, ačkoliv rostla BTC cena. Tento fakt si vykládám tak, že při konstantním růstu investoři postupně přesouvali kapitál z BTC do riskantnějších investic. 

Mnoho lidí totiž v té době na BTC hodně vydělalo a najednou mělo daleko více peněz než na začátku. Kategoricky víc. A díky tomu si také mohli dovolit více zariskovat. Pokud nakoupíte BTC za 1000 USD a za rok má cenu 10 000 USD, tak s vydělanými 9 000 USD se nebudete bát tolik riskovat. Altcoiny navíc přinášely v této době pohádkové zisky.

Těsně před koncem bull runu je vidět, že BTC dominance prodělala poslední propad při šplhání na 20 000 USD. Pak přišel bear market a lidé začali postupně prodávat altcoiny a vracet se k bezpečnému BTC. Což symbolizuje fakt, že BTC je považován ze podstatně bezpečnější investici, než jsou altcoiny. A nyní jsme svědky konce bear marketu. Poslední nárůst je v mých očích dán tím, že velká část investorů je na pochybách, jestli už je opravdu konec medvědího trhu.

S postupným potvrzením nastupujícího bull marketu se dá rozumně předpokládat, že se odehraje identická situace. Výdělečnější a riskantnější investice opět přitáhnou nejprve gamblery a pak mnoho dalších investorů, kteří si nebudou chtít nechat ujít obrovské zisky ze spekulace.

Technologie

Technologie je naprosto klíčová. V rozvíjejícím se trhu se dá očekávat, že budou přicházet nové a vylepšené verze předchozí technologie. A právě to se děje i v prostoru kryptoměn. Nové kryptoměny přichází s inovativními způsoby, jak využít blockchain. Mnozí argumentují, že jsou tyto věci zbytečné. To považuji za nesmysl, protože existují konkrétní případy, které se ukázaly již jako žádoucí. Nejprve se ale podíváme na důležitou metriku.

Zde je porovnání počtu transakcí na sítích BTC a ETH. Okamžitě je vidět, že transakce na ETH síti jednoznačně převyšují počet transakcí na BTC. Poplatky na ETH síti přitom zůstávají velmi nízké. V porovnání s BTC to je opravdu extrémní situace, když člověk pochopí, že ETH odbavuje podstatně více transakcí. To ilustruje pokrok, který mohou alty přinést celému prostoru.

Díky penězům, které do altů přichází, mají vývojáři také dostatek financí a prostoru k vývoji nových cest. A celý tento proces dává smysl. Ne proto, že je to podpora scamů, ale právě kvůli obrovskému rozvoji inovace v prostoru. Různé kryptoměny objevují nové způsoby, jak optimalizovat již existující sítě. Takže i BTC (Mimblewimble) nakonec bude profitovat z nově vznikajících technologií.

Usecase a specializace

Tím se dostáváme k poslednímu argumentu. Tím je využití. Při posledním bull runu byla velmi žádaná technologie ETH. Kvůli smart kontraktům. Díky nim šlo vytvářet decentralizované aplikace. A díky tomu vznikla hra Cryptokitties, která oslovila desítky tisíc hráčů, kteří si hráli se svými nezcizitelnými virtuálními mazlíčky. Klasický usecase pro digitální, sběratelské hry.

Jistě jde taková hra vytvořit i na blockchainu BTC, ale ten se na tuto činnost nespecializuje. A právě to je prostor pro jiné blockchainy. Díky rozvoji smart kontraktů na ETH bylo možné budovat smysluplné, decentralizované aplikace. A další budou následovat. IOTA buduje svoje smart kontrakty se svým novým, programovacím jazykem Abra. Hodně se očekává od smart kontraktů na síti Cardano. Nenáviděná kopie ETH Tron má také šanci uspět v herním businessu.

Decentralizované aplikace ale také umožňují budování dexů – decentralizovaných burz. Ty jsou velkou nadějí na vytvoření férových, digitálních trhů, u kterých bude možné prokázat, že nikoho nediskriminují. A to už je hodnotná věc, kterou by dnešní svět extrémně potřeboval, aby narušil monopol Amazonu. Díky specializaci tak může vzniknout takové tržiště na jiné síti, než je BTC.

Závěr

Alty neumírají a informace, které mám, indikují, že je čeká zlatý věk. Jistě, většina altcoinů je nesmyslných. Naprostá většina z nich zmizí a jejich majitele bohužel potkají obrovské ztráty. A to je důvod, proč je potřeba být chytřejší. Nedat na marketing, ale na výsledky. Nehledat líbivá loga, ale koukat, který tým je aktivní.

V budoucnu přijde „čistka“ celého prostoru. Velká část kryptoměn zmizí. Zůstanou jen ty nejsilnější a nejlepší. Ale v žádném případě není podle mě možné, aby zůstal pouze BTC. A v rámci decentralizace je důležitá i konkurence. Ta totiž žene ostatní hráče dopředu.

Co číst dále?

Trh kryptoměn není zmanipulovaný – Stojíme na počátku jeho růstu

 

8 KOMENTÁŘE

8
Komentujte

avatar
3 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
KracikAZee PrimeBroidemOponovatppetr1 Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kumes
Host
Kumes

Proč je tron nenáviděla kopie eth?

Zee Prime
Host
Zee Prime

Když někdo napíše, že zůstane jen BTC, tak tím říká, že neuznává konkurenci, ani zdravý vývoj. Já se spíš bojím opaku – BTC za pár let ztratí svoje výsadní postavení, protože nedokáže držet technologický krok. Jakmile dojde poprvé k flippeningu, už nebude cesty zpět. To se totiž ukáže, že to jde…

idemOponovat
Host
idemOponovat

Par postrehov k tvojmu postu. Nejdem ta velmi hejtovat lebo mas pravo na nazor.
“BTC za pár let ztratí svoje výsadní postavení, protože nedokáže držet technologický krok.” – Ty asi nie si developer ze? V com nedokaze drzat krok? Prosim Ta nastuduj si poriadne co to vlastne ten Bitcoin je a potom pustaj teorie.

” Jakmile dojde poprvé k flippeningu, už nebude cesty zpět.” – Super a mas to podlozene niecim? Tie shitcoiny co si nakupil by si mal cim skor predat 🙂

Zee Prime
Host
Zee Prime

“Nejdem ta velmi hejtovat”? Ale s argumenty jsi taky nepřišel, že? • Bitcoin má problém s propustností sítě – nedávno bylo v mempoolu zase 50 tisíc čekajících transakcí. Zvětšení bloků povede k centralizaci, protože už teď je asi jen 11-12 tisíc plnohodnotých uzlů a to z jednoduchého důvodu: blockchain má přes 200GB a zvětšení bloků si vyžádá více místa na disku a rychlejší připojení – ergo ubude plnohodnotných uzlů -> centralizace. • Lightning network nastupuje hodně, hodně pomalu, je na ní asi jen 4 tisíce uzlů s aktivními kanály. • O Schnorrových podpisech se mluví už léta a nic se… Číst vice »

ppetr1
Host
ppetr1

experti jsou na nic.pohybuji se na burzach uz vice nez 25 let a vse co predikuji se vzdy minulo ucinkem.opice byla uspesnejsi vzdy 🙂
https://zpravy.aktualne.cz/finance/opice-vydelala-na-burze-vice-nez-analytici-ukazal-test/r~i:article:775905/

Nejnovější články

[Hot news] CEO Tronu využívá smrt Kobe Bryanta pro vlastní propagaci

Včera tragicky zemřel při nehodě vrtulníku nejúspěšnější a nejoblíbenější hráč NBA, Kobe Bryant. Zatímco svět truchlí, šéf Tronu Justin...

Hackování kryptoburz na vzestupu

Kryptoměnové burzy jsou pro hackery tím nejlepším cílem, můžou si tak přijít na miliony. Jejich útoky jsou stále sofistikovanější, naštěstí v roce 2019 vzrostly...

27.01. [LTC, DASH] Technická analýza: Konsolidace jako předzvěst velkého růstu. Poletíme na měsíc?

Litecoin a DASH zaznamenávají v roce 2020 pořádný bull run. Zdá se, že grafy ukazují na menší zpomalení a přípravu na velký boom. Vítejte tradeři...

[Polední zprávy] • Tim Draper: Mileniálové, jděte do Bitcoinu • Bitcoin Gold pod 51% útokem, už podruhé • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě. Trhy Na trzích obecně a na...

[Přehled trhu] 27.01. [BTC] Bitcoin bullish k 8 770 USD? [ICON] 13%[DASH] 11%[BCH] 14%[BTG] 11% Forky Bitcoinu hlásí nový bullish!

Včera jsme se podívali na BTC, DASH, ICON, BTG, BCH které zaznamenávají pěkný nárůst. Otáčíme krátký bearish? Momentálně vykazuje kryptotrh celkovou tržní hodnotu 236,5 mld....

Doporučujeme

25.01.20 [LTC/USD] Technická analýza: Vyplatí se kupovat Litecoin za 50 USD?

Litecoin a Bitcoin - podíváme se, jaké patterny se nám to na LTC ukazovaly. Vyplatí se kupovat Litecoin za 50 USD? Vítejte tradeři u naší...

Japonský bývalý centrální bankéř: Libra nás pobídla, abychom brali CBDC vážně

Bývalý šéf plateb a vypořádání v Bank of Japan (BOJ) říká, že Libra od Facebooku po celém světě burcuje centrální banky, aby se vážně...

[Polední zprávy] • Vodafone opouští Asociaci Libra • Americká SEC dala k soudu další ICO • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě. Trhy Trhy dnes spíše stagnují a...

Je Bitcoin odpovědí na Trumpovu štedrost vůči bankám, které mají daňové úlevy na své extrémní zisky?

Bankám se daří, loni zažily rok mimořádně bohatých zisků a těší se z daňových úlev, které jim v USA servíruje prezident Trump. Extrémní zisk a...