FBI varuje investory: Zde jsou klíčové vlastnosti podvodných ICO 

0
(0)

Federální vyšetřovací agentura (FBI) Spojených států amerických nově popsala opakovaně se vyskytující vlastnosti typických podvodných ICO projektů. O tato zjištění se FBI 19. února podělila s nizozemským finančním zpravodajem The Paypers.

Dle FBI mezi naprosto klasická tvrzení podvodných ICO patří falešné popisy reálných zkušeností týmu, lživé interpretace o skutečné trakci tokenu v daném průmyslu a nereálné sliby ohledně budoucí ceny tokenu.

„Stejně jako v každé jiné investici vám nikdo nemůže přesně zaručit, kolik na ní získáte zpět. Pokud vám sliby a popisy některých ICO připadají až moc dobré na to, aby to byla pravda, potom se mějte na pozoru.“

FBI investory varuje a nabádá před každou investicí důkladně prozkoumat veškeré aspekty daného projektu. Investoři by se měli vyvarovat zejména projektů, jejichž tým je složen převážně z internetových profilů a u nichž je nesnadné najít fyzické adresy a kontakty na jejich členy.

Dalším důležitým měřítkem by mělo být také sídlo dané společnosti a zjištění, jakým regulacím a zákonům (jestli vůbec nějakým) projekt podléhá.

Dále vyšetřovací agentura investorům radí, aby se nebáli využít systému verifikace poskytované úřadem „Financial Industry Regulatory Authority’s BrokerCheck“, pomocí kterého lze ověřit identitu a registrační údaje daných entit. Dále FBI radí, aby se investoři zásadně vyvarovali investování většího jmění, než si mohou dovolit ztratit, a to zejména kvůli vysoce volatilní povaze trhu.

Selhání potvrzení o řádné registraci s úřady země je dle FBI zásadním porušením zákona. Takové společnosti by v žádném případě neměly být považovány za legitimní.

S ohledem na budoucnost se FBI názorově shoduje s regulační komisí SEC, která se k valné většině nově vzniklých tokenů staví jako k cenným papírům. Ve výsledku by to tedy znamenalo, že tokeny budou podléhat stejným zákonům a regulacím jako cenné papíry. Cela věc je však stále v jednání.

Navíc, scéna kryptoměn se nyní s velkým očekáváním těší na novou vlnu STO nabídek (security token offerings). Nový trend s sebou však s velkou pravděpodobností přinese i několik podvodů, stejně jako tomu bylo roku 2017 během ICO šílenství.

Dále během června 2018 vyšlo najevo, že se FBI zabývá celkem sto třiceti případy souvisejícími s krypto společnostmi. Nicméně, krypto sektor byl FBI charakterizován jako pouhý zlomek ze zbytku vyšetřovacích aktivit.

Minulý rok se na webu dokonce objevila ukázková webová stránka vytvořená samotným SEC, která se vydávala ze typicky podvodné ICO slibující investorům doslova modré z nebe. Jednalo se o snahu prakticky zobrazit, jak může vypadat podvodný projekt, kterého se mnoho z investorů v té době účastnilo a účastní i dnes.

Co číst dále?

[PŘEHLED TRHU] Je toto konec medvědího trhu?

Zdroj:
Cointelegraph

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img