Security Token Offering – nová forma ICO

3
Security Token Offering – nová forma ICO

ICO (Initial Coin Offering) narážejí v poslední době na několik regulačních omezení, vyplývající především z podvodné minulosti některých ICO. Vzhledem k tomu vznikla snaha o nalezení legitimnějších způsobů, jak financovat blockchain projekty a startupy.

Co se skrývá za Security Token Offering?

Zatímco pro ICO je typické, že tokeny nabízené společnostmi slouží jako forma crowdfundingu, Security Token Offering (STO) mají přinést v tomto směru významný upgrade. Na rozdíl od ICO budou STO skutečné finanční cenné papíry, tím pádem vámi zakoupené tokeny budou kryté buď majetkem, ziskem nebo výnosem společnosti, která je vydá.

Je vysoký předpoklad, že v roce 2019 uvidíme obrovský nárůst STO, což může zapříčinit až úplné vymizení ICO. Důvod je přitom jednoduchý – větší jistota pro potenciální investory, a tím i nižší šance pro podvody. STO jsou přirozeným mostem mezi tradičním sektorem financí a blockchainem, přičemž benefity těží z obou sfér.

Mohlo by vás zajímat: Dopad největších ICO na kryptosvět

Rozdíl mezi ICO a STO

ICO je populární způsob crowdfundingu pro kryptoprojekty. Prostřednictvím tohoto procesu společnost, která má buď zavedený projekt, jenž ale nefunguje na bázi blockchainu, nebo se snaží přinést průlomový koncept využívající blockchain, nabízí investorům digitální tokeny. V případě, že se jedná o takzvané „Utility tokeny“, jde o příslib budoucího přístupu k produktům nebo službám společnosti.

Na rozdíl od toho, „Security tokeny“ mají podobné vlastnosti jako IPO – Initial Public Offering (první veřejná nabídka akcií). V případě IPO jde o proces, při kterém společnost poprvé vstupuje na burzu a nabízí své akcie široké veřejnosti. Důvodů, proč chtějí společnosti realizovat IPO, je několik. Mezi nejvýznamnější však patří potřeba navýšit kapitál společnosti, tedy získat dodatečné finanční zdroje pro svůj rozvoj.

Jak jsme výše uvedli, hlavní rozdíl mezi ICO a STO spočívá tedy v tom, že Security tokeny jsou podloženy něčím hmatatelným, jako jsou aktiva, zisky nebo příjmy společnosti.

Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Výhody Security tokenů

Jednou z hlavních výhod vydávání Security tokenů je i skutečnost, že se řídí regulačními rámci, takže je méně pravděpodobné, že orgány, jako je například americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), budou mít vůči nim výhrady.

Zákony o cenných papírech jsou ve většině zemí dobře definované. Security tokeny by tedy zdědily dobře vybudovaný právní rámec a strukturu, která by podporovala práva kupujících a tím je chránila před negativními situacemi.

Stejný názor ohledně benefitů STO ze zažitého fungování cenných papírů sdílí i zakladatel společnosti Binance. Podle něj jsou ICO výborná možnost na rozjezd vlastního byznysu, a pokud se k tomu přidruží bezpečnostní prvky fungující jako při IPO, může být STO ta správná cesta, jak získat finance pro svou společnost a zároveň chránit vklady svých investorů.

Závěr

Ve světě, který se stává více decentralizovaným, jsou STO logickým výsledkem, jak by mohly fungovat nové obchodní modely. V tomto smyslu jsou STO, poskytující investorům větší bezpečnost, nezbytné. Shodují se na tom i přední představitelé různých oblastí, kteří stále více uznávají, že by se ICO měly přeměnit na STO. Nabídka digitálních tokenů touto formou by byla totiž od počátku odolnější vůči podvodům a splňovala by všechny regulační kritéria.

Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru videí na našem YouTube kanálu.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Dalibor Valko.

Zdroje:
medium.com
tokenasia.com

3
Komentujte

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
BéďaBoston LepraJeromino Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jeromino
Host
Jeromino

Battereum rulezz 😉 Tesime se 🙂

Boston Lepra
Host
Boston Lepra

A k čemu mi to je STO , pokud budu chtít mít něco kryté majetkem nebo jeho výnosem nepotřebuji STO a klidně půjdu do akcii která má stejný význam.

Béďa
Host
Béďa

STO vám nabízí možnost investovat do firem, které podnikají na základě blockchainu.