ReFork – Zbavme se plastů jednou provždy! – Český utility token s reálným produktem

1
(1)

V České republice za poslední roky vzniklo mnoho zajímavých krypto-projektů. Mezi největší perly patří například Slushpool – první mining pool na světě, Trezor – první HW peněženka na světě, Paralelní Polis, General Bytes… Věříme, že brzy se k nim přidá také ReFork – společnost, která jednou provždy zatočí s plasty na jedno použití.

Musíme přiznat, že tady na Kryptomagazínu málokdy píšeme o ekologii. To však neznamená, že se o toto téma nezajímáme. Opravdu velmi nás znepokojuje tempo, jakým ničíme a přetváříme naši modrou planetu. Jistě, industrializace je důležitá, ale jejím z největších vedlejších efektů je znečištění pevniny a oceánů. Pokud existuje způsob, kterým bychom mohli zmírnit negativní vliv, kteří mají lidé na celý ekosystém, rádi ho podpoříme

Mohlo by vás zajímat: Grin – je tohle největší těžební příležitost roku 2019?

Problém zvaný plasty

Lidstvo má obrovský problém s plasty. Používáme je prakticky na všechno, ale pouze malé procento plastů se reálně recykluje. Většina v tom lepším případě skončí na skládkách, v tom horším se různé plastové obaly a vidličky na jedno použití dostanou do moře. V Tichém oceánu plave “plastový ostrov”, který svou rozlohou překonává Francii a Německo!

plastovy ostrovTyto plasty budou v přírodě rozkládat tisíce let. Rozpadnou se na plastový prach, který spolu s potravou snědí ryby. Tyto ryby si pak dáme na talíř a pochutnáme si na vlastních odpadcích.

Mňam!

Recyklace není řešením

Přibližně před patnácti lety se do módy dostala recyklace odpadu. Lidé začali separovat papíry, plast a sklo. Uběhla dekáda a nyní je již jasné, že recyklací nikdy nic nevyřešíme. Zde jsou důvody pro toto naše tvrzení:

  • Ne každý recykluje. Ve výsledku tak většina plastů i tak skončí v komunálním odpadu.
  • Recyklace není ekonomicky udržitelná. Většina separovaných plastů z Evropy a Ameriky skončila v Číně. Čína však nedávno zakázala dovoz plastového odpadu. Mají ho totiž dost na příštích 25 let. Ve výsledku tak separované plasty nemá kdo recyklovat a stejně končí na skládkách.
  • Ale hlavním problémem je, jak jinak, lidská mysl. Myslíme si, že používání plastů přece není problém, pokud je pak hodíme do správného koše. To ale bohužel není řešení.

Je čas přestat si racionalizovat produkci odpadu, který zde bude ještě dlouho po tom, co lidstvo zmizí ze zemského povrchu!

Přestat používat plasty je jediné řešení!

Plasty na jedno použití jsou naprosto nepřijatelné. Různé sáčky, plastové lžičky, nožíky, víčka na kávu a podobné výrobky, které běžně používáme, se budou v přírodě rozkládat tisíce let. Evropská Unie si to uvědomuje, a proto se rozhodla tyto plastové výrobky zakázat. Zákaz začne platit už v roce 2020.

Tím však vznikl problém. Neexistuje totiž žádná náhrada! Čím si zakryjeme kávu ze Starbucks? Jak budeme jíst salát coleslaw z KFC? A do čeho proboha zabalíme rohlíky v supermarketu?

Opovědí jsou rozložitelné plasty!

Společnost ReFork má řešení! Vyvinula totiž speciální materiál na bázi škrobu, dřevní moučky a dalších látek, který má všechny výhody plastu a v přírodě se za půl roku rozloží na bio-masu!

Tento materiál je možné, stejně jako plast, vstříknout do formy a během pěti sekund máte rozložitelnou vidličku.

View this post on Instagram

Dostala jsem vzorek těchto příborů z přírodních rozložitelných materiálů, takže #neplastuj 👌🏻 jelikož je to zajímavý projekt a já se dost zajímám o to, jak by se dala spotřeba plastů snížit, vyzkoušela jsem tyto biodegradovatelné příbory s velkou chutí a nafotila pár fotek. Jedná se o nově vznikající společnost REFORK a jako nápad mi to přijde opravdu super ✨ @refork_official Jak sami píší jejich výrobky nezatěžují a neničí naši planetu a dokonale zapadají do ciklulární ekonomiky. Unikátní materiál se rozpadá zpátky na biomasu, takže za sebou nezanechává žádnou plastovou stopu. Základem tohoto materiálu je odpad co vzniká při výrobě dřeva, a při zpracování brambor, takže při jeho získávání není nijak zatežována naše planeta. #refork ✦ ✦ ✦ #food #foodporn #foodlover #foodstagram #foodgasm #instafood #instagood #instalike #igers #iglife #instadaily #picoftheday #foodie #sweettooth #sweet #bestoftheday #foodstyling #breakfastinspo #lovefood #cake #dnessnidam #dnesjem #loveit #breakfast #breakfastlover #refork #fork #pribory #cuttlery

A post shared by H A N K A ღZednickova (@kavarenska.povalecka) on

Konference ReFork

My jsme se zúčastnili ReFork konference, na které byl představen celý team a opravdu věříme, že tento projekt bude úspěšný. Na celém světě prakticky nemá konkurenci a jako jediný nabízí reálné řešení plastového problému, které dává smysl i z pohledu financí. Nikdo přece nebude platit 4x více za plastovou vidličku!

Společnost ReFork momentálně vstupuje do (privátního) kola, ve kterém bude sbírat kapitál. Cílem je postavit továrnu na výrobu jejich rozložitelné plastové směsi. Továrna bude situována v České republice a směs bude dodávat již existujícím výrobcům plastů na jedno použití. Ti pak budou výrobky z nového materiálu rozdistribuovat svým odběratelům (supermarkety, fast-foody atp.).

Velkou výhodou rozložitelné plastové směsi od ReForku je, že nevyžaduje změnu technologie odlévání. Postačí vyměnit formu, ale stroje zůstanou. Bude tedy možné využít již existující továrny na výrobu plastových výrobků.

Utility token

ReFork bude získávat kapitál nestandardním způsobem. Namísto hledání Angel investorů a následného IPO se firma rozhodla vytvořit Utility token založený na Ethereum ERC-20 standardu. Půjde tedy prakticky o ICO, ovšem s tím rozdílem, že daný Utility token bude splňovat všechny současné regulace a ReFork nebude moci jednoduše utéct s vybranými penězi.

Pokud se vám tento projekt líbí, rozhodně nám to dejte vědět! ReFork budeme sledovat a dáme vám vědět, až začne ICO. Jde o jeden z mála krypto-projektů, který dává smysl, má reálný fyzický produkt a není zbytečně přestřelený.

Co si o ReForku myslíte vy?

A vy znáte základní rozdíly mezi security a utility tokeny?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 1 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Václav

Jo vypadá to slušně. Palec nahoru. Ale, rači si to ICO ohlídám sám, než se spoléhat na druhého. A víc si o tom ještě zjistím. Konkurentem by mohl být enzym…. Jak jsou s tím, ale daleko čer ví: https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/2453404-vedci-objevili-enzym-kteremu-chutnaji-plasty-pet-lahev-sporada-za-nekolik-dni.

Druhá věc je jestli dosavadní výrobci plastů budou mít zájem něco takového vyrábět.

Jinak pozor na česká ICO… viz. Cryptelo a její pofidérní jednání vůči investorům a veřejnosti všeobecně. Obrázek ať si udělá každý sám….

https://twitter.com/CrypteloDrive/status/1063080337872482306

Ondra

Čím si zakryjeme kávu ze Starbucks? Jak budeme jíst salát coleslaw z KFC? A do čeho proboha zabalíme rohlíky v supermarketu? Proboha, tak jestli se neobejdete ani bez tohoto, tak to si raději ani nepředstavuji, kolik za měsíc vytvoříte zbytečného plastového odpadu. Kávu si dám v hospodě, restauraci, kavárně, nebo si ji uvařím doma. Bez plastu. Hlavně nemusím takový ty hnusný primitivní mlíčka v plastových pidivaničkách, co kávu kurví a znehodnocují. V životě jsem nežral salát z KFC a kupodivu mi celé KFC vůbec nechybí, ani o něm nevím. Salát si vytvořím doma dle své chuti a představ, a nějaké antiekologické KFC mi může být u prdele. Ovoce a zeleninu nakoupím v soukromém lokálním obchůdku a odnesu si ji v hadrovém batohu, který lze jednou za čas v pohodě vyprat. Opět bez plastu. Pečivo nakupuji v látkových textilních sáčcích. Opět bez plastu. a bez igelitových tašek či sáčků. Je to tak jednoduché, stačí rozumně uvažovat, přemýšlet, zajímat se, a né jen bezhlavě nakupovat! V Pardubicích máme bezobalový obchod, jako za starých časů. Přinesu si své obaly a nádoby, sáčky, a během nákupu je naplním potravinami a drogerií. Ušetřím plasty od mýdla, saponátů, octa, a mnoho dalšího. Již v našem městě máme několik obchodů, které prodávají jogurty a mlíka ve skle, zálohovaném deseti korunami. Opět bez plastu. A takhle bych o tom mohl psát ještě dlouho. Plastový odpad se mi u mne daří stále snižovat, a to výrazně. Mám z toho radost, těší mne to, dobrý pocit, baví mne to. Nedělám to proto, abych zachránil a spasil svět. Dělám to pro sebe. Pokaždé, když koupím cokoli v plastu, tak se na to podívám a zamyslím se, jestli by to nějak šlo obejít a tomu plastu se pokud možno vyhnout. Sáčky do odpadkových košů? Kupuji kompostové. Ale když jsem byl malý, dávali jsme noviny. A taky si říkám, že to není zas tak dávno, kdy lidé plast ještě neměli a přesto přežili. Jakpak to asi dělali? 🙂 Nicméně vývoj zmíněný v článku samozřejmě podporuji. Ještě mne nicméně napadlo zdražit ropu, aby se zdražily plasty. Možná to řešení je. Spotřeba ropy se sníží. Bohužel ropné státy na tom děsně zbohatnou a těžaři se vrhnou drancovat severní i jižní pól. Nebo taky možná ne, pokud se spotřeba ropy výrazným zdražením výrazně sníží. Čím bude ropa dražší, tím větší zájem bude o ekologičtější alternativy. Často mám pocit, že lidé příliš pracují, aby příliš vydělali a příliš utráceli. Zbytečně. Stačí se uskromnit, méně pracovat, raději se radovat ze života a snižovat ekologickou stopu.

Martin Olejár

Jestli chápu správně whitepaper, tak jejich utility token nemá žádnou utility funkci zajištěnou ve smart kontraktu. Píší jen sliby typu: Budeme tokeny zpětně odkupovat, rozdávat atd. Zdá se mi to dost divné.

Václav

Myslím, že jsi pochopil správně. Po mém počátečním nadšení z tohoto napolovic napsaného článku. A zjištění dalších skutečností do tohoto ICO, už určitě nepujdu. Né snad proto, že by Refork jako výrobce bio materiálu nemohl fungovat. Určitě bude. Ale pro investora nepřináší žádnou jistotu hodnoty do budoucna. Obvzlášť pokud nebudete jejich přímým partnerem a nebudete nebo nechcete se podílet dalším způsobem na projektu. Jako je třeba její propagace atd..

Token a jeho hlavní úloha je hlavně jen na začátku v ICO a pak pro doměňování členů komunity tedy hlavně těch aktivních ( propagace, prodej,distribuce a šíření splečnosti Refork ..).

Jenže co se v článku nedočtete. Je, že jejich tokeny i když se ve FAQ hovoří o investici v dolarech. Od 100USD a výše, přičemž pokud investice bude vyšší jak 50000USD budou s vámi jednat individuálně. Paradoxně se ICO nemohou účastnit američané a držitelé zelených karet. Po registraci na platformě zjistíte, že token můžete koupit jen BTC, ETH, BCH což je psané i také ve FAQ. Nani vytvořen pár s FIAT USD,EUR…..

V ICO hodnota tokenu 0,01 po ukončení ICO 0,05. Tady je, ale kámen úrazu pro ty co se budou účastnit ICO. Protože, většinou se hodnota tokenu po uvedení na burzu okamžitě propadne. A ted’ je otázkou zda se bude vůbec bude obchodovat a za kolik. A kdy samotný token bude uveden na burzu a na jakou?

A právě proto se nyní Cryptelo …projekt ICO za cca 1 000 000 USD ocitl v insolvenčním řízení.

Druhotnou možností výdělku Reforku by mohlo být v budoucnu spekulování s top kryptem BTC, ETH a BCH na TOP světových burzách …. Zatím co vy obdržite jejich token s hodnotou …. X který se bude opchodovat ???

Martin Olejár

Zcela souhlasím.

Andrew

kompletní tokenová ekonomika byla nově představena na konferenci v týdnu se promítne do wp včetně utility funkce. kompletní popis buyback policy bude součástí. včetně příkladu.

Martin Olejár

Necháme se překvapit. Jsem zvědavý. Přestože projekt vypadá pěkně, zatím to působí velmi nedůvěryhodně.

David Zátopek

Abych byl na začátek pozitivní, tak potřebuji za napsání článku. To je však to jediné co se zde dá ocenit. Prosím Vás držte se toho čemu rozumíte a to jsou kryptoměny. To co tady píšete o plastech je prinejmenším nepřesné. Příště až budete něco psát, tak si téma důkladně nastudujte a nekomentujte to co vezmete z jednoho marketingového článku jiného produktu. Plasty jako takové nejsou špatné, jen lidé se chovají neekologicky. Ano jsou různé náhražky, ale mají své nevýhody od kácení lesů, přes vyšší karbonovou stopu či špatnou legislativu na zachování dostatečné bezpečnosti pro konzumenty a další. Tyhle rádoby super náhražky a dělání čerta z plastů jsou úplně mimo mísu.

Petr Veselý

Nechci snižovat nápady co se týče inovace výrobků pro gastronomii bez plastů , ale už tu máme spoustu produktů z kvalitních bio materiálů a podstatně levnějších vyráběných v EU i Asii. Nabídek je plný internet i cenové srovnávače a já nakupuji na provozovny např. od obaly-baleni.cz kde je super výběr bio nádobí . Mám kamaráda co tam pracuje jinak bych o tom ani nevěděl. Tak doporučuji a plastům smrt 🙂 a držím palce

spot_img