Banka HSBC údajně zakazuje klientům nakupovat kryptoměny

0
(0)

Jedna z předních světových bank se dle všeho rozhodla blokovat veškeré kryptoměnové transakce. Vyplývá to z příspěvku uživatele na síti reddit.

Banky vs. kryptoměny – několik let trvající boj

Není nejspíš žádnou novinkou, že banky a obecně jakékoliv větší finanční instituce nebývají velkými příznivci decentralizovaných kryptoměn. Je to boj, který trvá již téměř deset let od vzniku Bitcoinu. Zpočátku se banky zdály být “nad věcí”, označujíc kryptoměny za bubliny či pouhé rozptýlení. Zdálo se, že pro banky nejsou kryptoměny žádnou konkurencí. Deset let poté se však situace zdá býti jiná a banky se kryptoměnám snaží bránit, jak jen to jde.

Jednou z takových je, zdá se, také britská nadnárodní Hongkong and Shanghai Banking Corporation, kterou většina z nás zná spíš pod zkratkou HSBC. Jedná se o sedmou největší banku na světě, jejíž hodnota přesahuje téměř dvě a půl miliardy amerických dolarů. Nyní se však zdá, že svým klientům neumožní svobodně nakládat se svými penězi.

Mohlo by vás zajímat: Způsobí pomalá adopce Bitcoinu záhubu této kryptoměny?

Vyplývá to z příspěvku na síti reddit.com, ve kterém se uživatel BlackHeart357 rozčiluje nad tím, že mu banka HSBC zakazuje provádět transakce spojené s kryptoměnami.

“Zdá se, že HSBC nyní blokuje krypto transakce na všech kartách, včetně debetních”, píše nespokojený klient britské nadnárodní banky.

Domněnku mu však potvrdil také pracovník zákaznického servisu banky. Ten mu údajně sdělil, že se HSBC rozhodla blokovat takovéto transakce, protože kryptoměny bývají obzvlášť nestabilní.

Na dotaz, zdali se tedy HSBC nyní rozhodla určovat klientům, jak mohou se svými penězi nakládat mu údajně odpověděl: “Pro tento typ transakcí, nejspíše ano”.

Stejnou zkušenost potvrdil na sociální síti Twitter také uživatel Trenton Gaddis, který již nějakou dobu kritizuje cenzuru na sociálních sítích a potlačování svobody slova v Hong Kongu.

V Indii hrozí úplným zmrazením účtu

Ačkoliv banka HSBC zatím nevydala žádné oficiální vyjádření, podobné praktiky však bohužel nejsou ojedinělé. Například indická HDFC minulý měsíc začala rozesílat výhružné emaily klientům, kteří kryptoměny nakupují, či s nimi jinak obchodují. V nich upozorňovala na “podezřelé” transakce. HDFC se však ohání tím, že dle jejich pravidel není v podmínkách klientům povoleno provádět takové transakce.

Pakliže jejich klient obdrží takový email, musí se osobně dostavit na pobočku banky a podepsat prohlášení, že s kryptoměnami neobchoduje. Když má banka podezření, že některý z jejich klientů i přesto s kryptoměnami obchoduje, účet dotyčného jednoduše zmrazí. To stejné platí pro ty, kteří se do třiceti dnů od obdržení emailu nedostaví na pobočku banky.

Zdá se tedy, že i po deseti letech od uvedení Bitcoinu je situace okolo kryptoměn v některých zemích poněkud nejistá co?

Co číst dál?

Craigh Wright – Bitcoin jde na nulu! – A zničím všechny falešné Satoshi Nakamoto

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kladruba Sentinel

Jednoduše vysrat se na ně vybrat všechny prachy a zrušit účet úplně jednoduché a založit jinde účet , dnes máš tolik možností a na banky se můžeš vysrat ty banku nepotřebuješ ona potřebuje tebe .

spot_img