Alternativy k Bitcoinu – Top Ten nejperspektivnějších altcoinů (část 1.)

0
(0)

Zprávy a souhrny

Bitcoin vstoupil do podvědomí široké veřejnosti a nejvíce zaujal davy v roce 2017, kdy vyrostl z méně než 1.000 dolarů na hodnotu téměř 20.000 dolarů. Investice do něj přinesla obchodníkům nejen obrovské zisky, ale jeho úspěch otevřel brány i pro řadu dalších kryptoměn.

Získejte profesionální analýzy a exkluzívní pohled na kryptoměny na trading11.com

Mnoho z těchto nových kryptoměn si v minulosti vedlo extrémně dobře a mohou být dobrou alternativou právě k Bitcoinu. Některé měny, jako Litecoin a Ethereum, si v roce 2017 připsaly výnos až 12.000 %.

To nezní špatně, což?

Mohlo by vás zajímat: Jak zbohatnout investováním do kryptoměn

Pokud jste již do Bitcoinu investovali a zajímáte se, zdali náhodou k němu neexistují další zajímavé alternativy, jste tu na správném místě. V tomto miniseriálu vám přineseme shrnutí 10 nejperspektivnějších konkurentů, včetně měn Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple a dalších. Některým z těchto digitálních měn se již podrobně věnujeme v našich článcích.

Poznámka: V článku často operuji s výrazem tržní kapitalizace. Jedná se o celkovou hodnotu všech mincí. Například tržní kapitalizace digitální měny Bitcoin je počet Bitcoinů v oběhu vynásobený cenou jednoho Bitcoinu. Pro milovníky matematiky si neodpustím jednoduchou rovnici: Total Bitcoins X Bitcoin Price = Bitcoin’s Market Cap

Nejdříve se vrhneme na asi nejoblíbenější alternativu k Bitcoinu, a tou je Ethereum.

Ethereum (ETH)

Ethereum bylo spuštěno v roce 2015 a u jeho zrodu stál dnes velice populární Vitalik Buterin. Všechny transakce v blockchainu Etherea musí být vypořádány v měně Ether (jednotka kryptoměny).

 • Aktuální cena Etheru: 568 USD (v době psaní tohoto článku)
 • Aktuální tržní kapitalizace: 56,74 miliardy dolarů
 • Maximální počet Etheru: Narozdíl od Bitcoinu, jehož počet je jasně dán a omezen, tak počet Etheru není limitován. Je však omezeno vydávání nových Etherů, a to na 18 milionů ročně. Navíc, díky vylepšením, které Ethereum využívá, si Vitalik Buterin dovoluje tvrdit, že celkové množství Etheru nedosáhne 100 000 000.
 • Technologie: Ethereum není kryptoměna v pravém smyslu slova, je to veřejná platforma založená na technologii blockchain. Ethereum nabízí skriptovací programovací jazyk, který umožňuje vývojářům psát své vlastní smart kontrakty a decentralizované aplikace.

Vývojáři nemusí pro každou aplikaci vyvíjet nový blockchain od začátku, ale jednoduše mohou používat Ethereum jako základnu. A to je jeden z hlavních důvodů jeho popularity a úspěchu. Byl to totiž první projekt, který tuto jedinečnost nabídl.

 • Rychlost transakcí: Oproti Bitcoinu, kde kompletní potvrzení transakce trvá klidně 10 či více minut, Ethereum transakce jsou výrazně rychlejší, vše je hotovo během několika vteřin.
 • Popularita: Ethereum lze s klidným svědomím označit za druhou nejoblíbenější kryptoměnu hned po Bitcoinu.

Tip redakce: Nejlepší blockchain má podle čínského ministerstva průmyslu Ethereum

Následující graf ukazuje, jak stoupla hodnota měny Ethereum o zhruba 17 000 % z 9 dolarů v lednu 2017 na 1.389 dolarů v lednu roku 2018. To je prostě velice působivý pohled.

graph Ethereum

Bitcoin Cash (BCH)

Další skvělou alternativou, vzniklou forkem (odštěpením od Bitcoinu), je Bitcoin Cash. Je to vlastně takové dítě Bitcoinu. Jak takový fork probíhá, si můžete přečíst v našem článku. K forku, během něhož vznikla měna Bitcoin Cash, došlo koncem roku 2016.

 • Aktuální cena BCH: 983 USD
 • Aktuální tržní kapitalizace: 16,87 miliardy USD
 • Maximální počet BCH: Stejně jako u Bitcoinu je maximální možný počet BCH omezen na 21 milionů.
 • Technologie: Bitcoin Cash vznikl za účelem vyřešení dvou hlavních technologických problémů Bitcoinu, a těmi jsou škálovatelnost a transakční poplatky (transakční poplatky u BCH jsou asi 5 – 10 krát levnější a velikost bloku je u BCH taktéž větší).
 • Rychlost transakcí: Co se týká rychlosti transakcí, tak v porovnání s Bitcoinem vyhrává jednoznačně právě BCH.
 • Popularita: Příběh této kryptoměny  lze označit za jeden z nejpůsobivějších příběhů v kryptosvětě. Přestože se jedná o jednu z nejmladších měn, jde zároveň v současnosti o čtvrtou nejúspěšnější kryptoměnu.

Doporučujeme článek BitPay bude podporovat Bitcoin Cash.

A  tento graf nám ukazuje, jak vyrostla hodnota BCH z hodnoty 500 dolarů v červenci 2017 na přibližně 4 000 dolarů v prosinci téhož roku. To je nárůst zhruba 800 % za méně než šest měsíců!

graph BCH

Závěr

Souhrn prvních dvou zajímavých adeptů je za námi a příště si představíme další dvě želízka v ohni. Budou jimi Tron a Ripple. Jak si povedou a jestli se někomu nakonec opravdu podaří sesadit Bitcoin z jeho trůnu, zůstává prozatím ve hvězdách.

Naše nejnovější video:


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: