Hardfork Monera přináší rizika

0
(0)

Podle CoinMarketCapu Monero stoupá, i když naopak klesají ostatní kryptoměny. Hlavním důvodem tohoto nárůstu může být nadcházející hardfork, který má nastat okolo 14. března 2018.

Monero (XMR) je opensource kryptoměna vytvořená v dubnu 2014. Zaměřuje se na soukromí a decentralizaci. Měna používá veřejnou účetní knihu k zaznamenávání transakcí, zatímco nové jednotky jsou vytvořené procesem známým jako těžba. Monero se obchoduje na všech hlavních burzách, přičemž prvními třemi jsou Bithumb, Bitfinex a Binance.

Hardfork zvýší cenu Monera

Forkem se vytvoří MoneroV a majitelé Monera získají 10 mincí MoneraV pro každou svou minci XMV. Monero je jedinou kryptoměnou z hlavních deseti, která od únorového poklesu zaznamenala růst o více než 100 %. Monero se považuje za digitální měnu, která je bezpečná, soukromá a nevystopovatelná.

MoneroV je odlišné od kryptoměny Monero, protože v nabídce je omezené množství mincí na rozdíl od Monera s nekonečnou mincovní nabídkou.

5 věcí, které je potřebné vědět

  1. Blockchain Monera chrání soukromí 3 způsoby. Podpisový Ring umožňuje odesílateli skrýt se mezi ostatními transakčními výstupy, skryté adresy ukryjí přijímací adresu transakce a RingCT skryje částku transakce. V důsledku toho je blok Monera nejednoznačný. Toto je v ostrém kontrastě s blockchainem používaným nejpopulárnější kryptoměnou Bitcoin.
  2. Monero se 3. března v odpoledních hodinách obchodoval za 356 USD.
  3. Před týdnem Monero uzavřelo na 273 USD, což je o 23 % nižší než cena v sobotu.
  4. Před dvěma týdny Monero uzavřelo na 325 USD, což se od ceny 3. března 2018 výrazně neliší.
  5. Před třemi týdny Monero uzavřelo na úrovni 250 USD, což odpovídá průměrné obchodní ceně na celosvětových trzích s kryptoměnami. Cena byla o 30 % nižší než dnes.

Hardfork přináší také rizika

Názory na tento fork se značně liší. Jedna skupina se přiklání k názoru, že je to podvod. Abyste si MoneroV nárokovali, musíte zadat své klíče Monero do peněženky MoneroV. Takže, jestliže by byl v peněžence skrytý spyware, mohou být skutečné XMR ukradené

Druhá strana je toho názoru, že se nemůže nic pokazit a těší se na výběr zisků prakticky zadarmo.

Je na vás, ke které straně se přikloníte. V každém případě rizika vezměte na vědomí a k případným obchodům přistupujte s rozvahou.

Zdroje:
ndtv.com
ambcrypto.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel

Ach jo je krásný číst o ceně monera, ale nedozvěděl jsem se nic. V době kdy si BTC dělá co chce psát cenu monera v USD znamená že nemám tušení jestli je celou dobu za stejnou cenu a kurz v USD ovlivňoval pouze kurz BTC, nebo zda se nějak kurz Moenera měnil. Nějak nechápu proč tomu pořád tolik lidí nerozumí. Stejně téměř nikdo z vás nemění na fiat.

spot_img