Pokud se bude opakovat historie, Bitcoin půjde na 400 000 USD

0
(0)
V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Mnoho analytiků se zabývá myšlenkou, kam se bude ubírat cena Bitcoinu (BTC) po halvingu v květnu roku 2020. Jedna skupina předpovídá, že halving nebude mít na cenu žádný vliv a druhá skupina naopak klade na halving velký důraz. Co nám ale k této otázce řekne letmý pohled do minulosti?

Pohled do minulosti

Pokud budeme brát v úvahu údaje z historie, měla by se cena Bitcoinu vyšplhat na nová maxima až k hranici 400 000 USD.

Při prvním halvingu v listopadu roku 2012 se cena Bitcoinu zvýšila z 2,01 USD na 270,94 USD, což představuje nárůst o více než 13 000 %. Halving číslo dva, ke kterému došlo v červenci 2016, přinesl zvýšení ceny ze 164,01 USD až na maxima 20 074 USD, což představuje nárůst o více než 12 000 %.

Rekt Capital

Na Twitteru a na medium.com se nad cenou bitcoinů po halvingu zamýšlí známý analytik Rekt Capital.

Twitter
zdroj: twitter.com

Ten se ohlíží do minulosti a vyhodnocuje údaje z předchozích dvou halvingů. K halvingu číslo tři pak uvádí:

„Pokud Bitcoin shromáždí něco mezi 12 160 % – 13 378 % v důsledku halvingu číslo 3, pak se cena jednoho BTC bude pohybovat v rozmezí mezi 385 000 – 400 000 USD.“

Předchozí události

Vzhledem k tomu, jak jsou si procenta růstu Bitcoinu po prvním a druhém halvingu podobná, to ještě více zvyšuje možnost, že se historie bude opakovat. A bližší pohled na podobnosti v technické analýze u předchozích dvou halvingů dává této teorii ještě více váhy.

Jak vysvětlil Rekt Capital ve svém příspěvku na Medium, vystoupal Bitcoin na vrchol v roce 2013. Bylo to přesně 135 dní po halvingu, kdy dosáhl své TOP hodnoty 270,94 USD. Následně Bitcoin vstoupil do Bear marketu, který trval 87 dní a kdy ztratil 80 % své hodnoty od vrcholu.

Medium
zdroj: medium.com

Podobný vývoj následoval i po druhém halvingu. Vrcholu dosáhl Bitcoin na přelomu let 2017 a 2018, kdy 524 dní po halvingu dosáhl TOP ceny 20 074 USD. Poté Bitcoin opět vstoupil do medvědího trhu, který byl tentokrát mnohem intenzivnější, neboť trval bezmála jeden rok. Bitcoin během něj ztratil 84,5 % svých zisků.

Medium
zdroj: medium.com

Mezi dvěma předchozími halvingy je spousta společných znaků, ale existují i poměrně významné rozdíly. Jedním z nich je délka předchozích medvědích trhů.

Tím druhým je pak doba, za jakou Bitcoin vystoupal na vrcholy. U prvního halvingu to bylo 511 dní, kdežto u druhého 1 064 dnů. To představuje více než dvojnásobný čas.

Shrnutí

U halvingu č. 1 byl růst po halvingu více než 5krát větší než růst před ním. U halvingu č. 2 byl růst po halvingu více než 10,5krát větší než růst před ním. Je zřejmé, že většina exponenciálního růstu ceny bitcoinů v důsledku halvingu nastala po něm.

Ve skutečnosti se bitcoinům podařilo po každém z předchozích halvingů nastavit novou maximální cenu. Poté, co Bitcoin dosáhl nových historických maxim, vstoupil následně do období medvědího trhu, v němž byl bitcoinový pokles nejméně -80%.

Medium

Medium
zdroj: medium.com

I když nás halving čeká až za čtyři měsíce, můžeme znovu načrtnout některé paralely s minulostí.

Bitcoinové dno, které následovalo po jeho rally na 20 000 USD, zaznamenalo v polovině prosince hodnotu 3 152 USD. To znamená, že dno bylo dosaženo 519 dní před dalším halvingem Bitcoinu. Je zde pozoruhodná podoba s druhým halvingem, kdy dno bylo dosaženo za 544 dní. Všechny tyto trendy a analýzy jsou pro Bitcoin povzbuzující.

Závěr

Množství bitcoinů, které se vytvoří každých 10 minut, se sníží na polovinu každé čtyři roky. To je také důvod, proč Bitcoin halving funguje jako důležitý katalyzátor, který podněcuje výrazný růst ceny bitcoinů. Je to událost, která zaručuje legitimní nedostatek. A exponenciální posílení ceny bitcoinů je důkazem velmi důležitého principu na finančních trzích – nedostatek zvyšuje hodnotu.

Bitcoinová historická cenová akce ukázala, že Bitcoin halving je jedinečným typem události, která má tendenci vydělat peníze investorům – nejen v době před halvingem, ale i mnoho měsíců po něm. Je to jednoduchý příběh s vysokým pravděpodobným ziskem.

Ale dejte pozor na jednu důležitou skutečnost – výkonnost v minulosti samozřejmě nezaručuje budoucí výsledky.

O historii můžeme říct dvě důležité věci:

„Historie nelže!“

A jak řekl Mark Twain:

„Historie se neopakuje, ale často se rýmuje!“

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
pinďa

Jak někdo pořád bere v potaz historii , historie ti je k h*vnu v té době byl BTC z pohledu historie za drobné tak proto se historie opakovala ale jestli BTC se dostane na 10K už to jsou větší prachy a každý přemýšlí na rozdíl od 100 dolarů 50 dolarů či 1K na víc v té době stačilo málo natlačit do BTC aby udělal desítky procent vše bylo v začátcích ale jestli má BTC 150 miliard rozpočet a 8-10k už každý přemýšlí jestli do něj investovat a pokud jo tak jen třetině a čím bude jeho cena růst tak si ho málo kdo bude moci koupit , plyne z toho to že historie se opakovat nebude …… v době kdy stál BTC 100 dolaru sis ho koupil celý a stačila malá velryba aby zrobila vlnu při nízké kapitalizaci BTC v té době , dnes aby velryba zrobila vlnu potřebuješ desítky milionu dolarů na tož aby si mohl nějaký jouda z retial dopřát celý btc proto se historie opakovat nebude .

Rob

Mám dvě predikce:

1.) Po aktuálním halvingu se buď zvýší cena nebo sníží hashrate až do doby, dokud nebude možné těžit efektivněji. Prostě buď anebo.

2.) Tady vstoupím na tenký let, ale zajímalo by mě, zda se naplní má predikce, kterou jsem zde na Kryptomagazínu zanechal ve fóru přibližně před dvěma lety (kdyžtak si to dohledejte). Tam prorokuji, že přibližně v květnu 2020 bude stát BTC 10’000 dolarů nebo více, pokud půjde vše, jak si myslím.

Tak schválně.

pan.karel

Nevím,že tenhle web má forum… vím,že existovalo,ale tak před dvěma lety,jestli jste to predikoval někdy tenkrát tak klobouk dolů 🙂 Každopádně těch 10k do května určitě vypadá reálně,otázka je co potom,osobně bych to tipoval na nějaký dump po nebo před halvingem tak jako u LTC minulý rok.

pinďa

LTC není Bitcoin , LTC z 5 Miliardami se dá udělat dump manipulační ale Bitcoin ze 150 miliardami jen těžko uděláš ,ano možná to padne o 500 – 1K ale pochybuji že Bitcoin padne o 50% jak LTC .

Rob

Ale ne, pane Karle, já myslel diskusní forum klasicky pod článkem. Někdy si možná zkusím dát tu práci s nalezením (pokud to bude pořád vycházet). Jinak já se predikcemi nezabývám, ikdyž se člověk samozřejmě snaží tak trochu něco odhadnout. Nejsem ani trader. Pro mě je tato práce příliš intelektuálně náročná. Tu predikci jsem tenkrát vydedukoval velmi jednoduše. Při cenách 5k ve vztahu k tehdejšímu hashrate byla znát masivní rezignace těžebních uzlů a já jsem pro sebe vyloučil možnost, že by hashrate od té doby za dva roky byl nižší. Těch $5k za BTC jsem tedy jednoduše vynásobil dvěma, což mi přišlo reálné jako minimum. Samozřejmě může se též stát, že hashrate tentokrát masivně poklesne a cena může být níže, ale proto je to predikce a uvidíme, zda vyjde, či nikoliv.

pinďa

Rob
hashrate se sníží každopádně ale nemyslím si že padne pod 50% , to že BTC dosáhne před či po H 10K je velká pravděpodobnost a naznačuje to i to že po novém roce začal BTC pomalinku růst když každý čekal dump někde mezi 5-6K a čím víc se bude přibližovat datu H tím menší šance na 5-6K .Ale neočekávám žádné nové All-Time-High ani letos ani v příštím roce podle mě se budeme plácat mezi 8K až 15K v nadcházejících 2 letech .

E15

A co teprve po čtvrtém halvingu, nebo šestém, devátém… Vždycky o víc než 1000%… Všichni jsme miliardáři! 😀

E15

oprava 10000%

Rob

Musíte brát v úvahu, že každý halving znamená také zvýšení významu transakčních poplatků pro těžební uzly. Není to tak jednoduché, jak píšete. Ve finále by právě tyto odměny na poplatcích měly hrát stále zásadnější roli. Proto teoreticky každý další halving bude mít na cenu menší vliv. Dnes je BTC samozřejmě na počátku, ale postupem času bude mít čtyřletý cyklus stále nižší váhu při tvorbě ceny a nakonec přestane existovat. Po roce 2140 již žádný halving nebude. V té době by měla být cena BTC víceméně stabilizována a nebude již generovat závratné (možná jakékoliv) zisky. Pouze přeživší těžební uzly budou placené z transakčních poplatků. Nastane tak doba, kdy hlavním přínosem BTC bude jednoduchá možnost přesunu prostředků a plateb za služby kdekoliv na světě. Mohlo by to mít nezanedbatelný vliv na uspořádání světa. Věřím, že BTC adaptuje také jiné pokročilé technologie, které se již dnes objevují na technologicky vyspělejších altcoinech, včetně smart kontraktů. Ty jsou dnes stále podhodnocené (v tom se zásadně rozcházím s názory Tonyho Vayse). Podle mě se dá také předpokládat, že BTC již nebude v té době dominantní kryptoměnou. Ale kdo ví…?

BohemianCrypto

Všeci chcou zbohatnou hned 😀 za 10let se budeme mlátit do hlavy, proč jsme nenakoupili, když to mělo ještě smysl, což teď má… pomineme li ATH, které každý halving přinesl, tak se stalo ještě něco dalšího a podle mě důležitějšího, a to, že se vytváří nové higher lows pod které už BTC nejde… vidím BTC spíš jako zlato a pokud neplánujete příští rok kupovat lambo nebo nic, tak se spolu semnou budete za několik let těšit z parádního výnosu, možná i víc…

spot_img