Mark Yusko předpovídá Bitcoinu hvězdné zítřky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Hashrate Bitcoinu je na ATH • Bitcoin za první pololetí posílil o 27 %, víc než stříbro, zlato i platina • a...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Kryptotrhy se...

[Večerní souhrn článků] • Coinmate obnovil výběry EUR a CZK • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Radek Petráš
Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Říká se, že být učitelem je poslání. V dnešní době stále více platí, že je to spíše k pos.... Nicméně se nevzdávám a dětem se věnuji i v současnosti. Pro Kryptomagazín píšu od června letošního roku a je to pro mě mnohdy dobrý relax po boku stále dobře naladěné Denisky. ..

V nedávném rozhovoru s Business Insider uvedl generální ředitel investiční společnosti Morgan Creek Capital Mark Yusko,  že Bitcoin (BTC) dosáhne do roku 2021 na hodnotu 100 000 USD. Ještě mnohem optimističtější prognózu pak vyřkl směrem k roku 2030.

Prognóza

Ačkoli se cena Bitcoinu pohybuje v současné době kolem hranice 7 100 USD, Mark Yusko je na této kryptoměně býčí a věří, že pevné a stále rostoucí základy přivedou tuto kryptoměnu na zcela nepředstavitelnou úroveň.

Ve své predikci se opírá nejen o rostoucí počet uživatelů sítě, ale i o stále rostoucí počet bitcoinových peněženek. Tato hlediska považuje Yusko za klíčová pro následný růst Bitcoinu. Na základě dat ze společnosti Blockchain.com je zřejmé, že počet bitcoinových peněženek v letošním roce vzrostl z počtu 31 422 703 na neskutečných 44 207 970.

Nejen že Mark Yusko předpovídá, že Bitcoin do roku 2021 dosáhne hodnoty 100 000 USD, ale ve svých předpovědích jde ještě dál. Do roku 2025 předpokládá cenu Bitcoinu ve výši 250 000 USD a do roku 2030 by měl Bitcoin dle Yuska atakovat hranici 400 000 USD a možná i 500 000 USD. Během rozhovoru Yusko uvedl:

„Od nynějška do roku 2021 pravděpodobně uvidíme bitcoin ve výši 100 000 USD. Do roku 2025 pravděpodobně uvidíme bitcoin ve výši 250 000 USD. A pak po nějaké době, v roce 2030, bychom mohli vidět 400 000 USD nebo 500 000 USD na bitcoinu. Bitcoin tak dosáhne důležitosti zlata.“

Přeorientovaný skeptik

Ačkoli byl Mark Yusko zpočátku ke kryptoměnám skeptický, technologické inovace jej příliš nepřitahovaly a měl mnohem větší důvěru v klasickou fiat měnu, své názory nyní přehodnotil. V současné době projevuje o kryptoměny a zvláště Bitcoin větší zájem a uznává, že jeho současná úroveň popularity jej pravděpodobně během následujících deseti let přivede na vyšší mety.

Mark Yusko během rozhovoru rovněž kritizoval současný finanční sektor a zejména pak nerovnost v bohatství, která je největší v historii lidstva. Uvedl, že většina bohatství je v rukou vlád a bankovních elit, které bohatnou tím, že zvyšují inflaci. A právě Bitcoin může být lékem na tento jev.

Závěr

Současná Yuskova slova korespondují s tím, co říkají mnozí bitcoinoví býci už nějakou dobu. Je tím skutečnost, že Bitcoin v relativně krátké době dosáhne na šestimístnou cifru.

Mezi těmi, kdo v poslední době hovořili o pozitivní budoucnosti Bitcoinu v příštím roce, je například Ross Ulbricht, zakladatel Silk Road, který si v současné době odpykává ve vězení svůj doživotní trest.

Jak jsme vás informovali ve včerejším článku, Ulbricht předpovídá, že Bitcoin dosáhne někdy v roce 2020 hodnoty 100 000 USD.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře