Průzkum: Mileniálové dávají přednost Bitcoinu před akciemi Netflixu

0
(0)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Jedna z největších retailových makléřských společností ve Spojených státech Charles Schwab uvedla na základě nově získaných dat zajímavý poznatek. Grayscale Bitcoin Trust, který je obchodován na mimoburzovních trzích pod zkratkou GBTC, patří k nejpopulárnějším akciových podílům mezi mileniály. Děje se tak i navzdory 50% poklesu ceny Bitcoinu (BTC) za posledních pět měsíců.

Bitcoin vpřed

Dne 4. prosince vydal Charles Schwab zprávu o nejoblíbenějších investicích svých klientů. A právě Bitcoin byl mezi mileniály pátou nejoblíbenější investicí. Větší popularitě se těší pouze investice do Facebooku (3,03%), Tesly (3,22%), Apple (6,18%) a Amazonu (7,87%).

Mezi mileniály se řadí lidé, kteří jsou narození po roce 1981 a před rokem 1996. Charles Schwab uvádí, že 1,84 % této demografické skupiny investovalo do společnosti Grayscale Bitcoin Trust, díky čemuž se investice do Bitcoinu stala populárnější než investování do Berkshire Hathaway, Walt Disney, Netflix, Microsoft či Alibaba Group.

tabulka
zdroj: cryptoslate.com

Jen začátek

Jistě lze namítnout, že 1,84 % není žádné ohromující číslo. Ale je to jen začátek, Bitcoin je ještě stále v plenkách. Tato statistika je jasným znamením toho, že po Bitcoinu existuje poptávka a Grayscale Bitcoin Trust a další investice do Bitcoinu se budou pravděpodobně jen zvyšovat.

Již počátkem roku 2019 vypracovala společnost Blockchain Capital průzkum, který poukázal na to, že mezi mileniály v USA je obrovský zájem o Bitcoin. Průzkumu se zúčastnilo 2 029 respondentů ve věku 18 – 34 let. Celých 59 % procent dotázaných uvedlo, že Bitcoin je pozitivní inovací ve finanční technologii. 42 % stejného vzorku pak uvedlo, že má v následujících pěti letech v úmyslu zakoupit BTC.

Willy Woo

Willy Woo, partner bitcoinového fondu Adaptive Capital, nedávno sdílel na Twitteru tabulku, která jasně ukazuje na fakt, že i když mileniálové tvoří více než 25 % americké populace, jsou v jejich vlastnictví pouze 3 % amerického bohatství. Woo k tomu uvedl:

„V zájmu ekonomické rovnosti je povinností generace X a mileniálů, aby získali bohatství od baby booomerů. Vděčnost Peteru Schiffovi, že je takový spojenec.“

Twitter
zdroj: twitter.com

Závěr

Bitcoin je asymetrickou investicí, o níž analytici tvrdí, že má silný profil návratnosti a rizika To dává mileniálům šanci začít zasahovat do podílu bohatství jiných generací.

Rovněž v letošním roce společnost Coldwell Banker Global Luxury odhadovala, že 68 bilionů dolarů bude v příštích desetiletích převedeno z baby boomerů na mileniály. V roce 2030 by tak měli mileniálové držet pětkrát tolik bohatství, než kolik vlastní tato demografická skupina dnes.

S ohledem na to, že mileniálové dávají v investicích přednost Bitcoinu, nemělo by být příliš těžké uhádnout, co se stane, když tato skupina zdědí nějaké bohatství.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: