Black Friday aneb další pád cen Bitcoinu a jak to vidí analytici?

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Bitcoin se v noci na dnešek propadl až těsně pod hranici 6 700 USD, což je nejnižší cena od letošního května, ztratil tak během víkendu přes 8%. Celková tržní kapitalizace se pohybuje kolem 121 miliard USD, čili došlo ke ztrátě 33 miliard USD. Níže přinášíme názory vybraných populárních analytiků na celkovou situaci. 

I když konsenzus ohledně přesné úrovně podpory není jasný, mnoho analytiků souhlasí s tím, že vedoucí kryptoměna se blíží k velmi klíčové cenové zóně, která může „nastartovat nebo zlomit“ střednědobé vyhlídky Bitcoinu na vzestup.

Alex Krüger

Na Twitteru prominentní ekonom a kryptoanalytik / obchodník Alex Krüger všem připomněl, že cena Bitcoinu není ovlivněna makro proměnnými, čemuž mnoho lidí věří. Píše doslova:

“Pamatujete si, jak mělo tisknutí peněz FEDem zvýšit cenu Bitcoinu: Kvantitativní uvolňování je raketové palivo! Fantastický příběh. BTC klesl o 30%, od té doby, co s tím FED v srpnu začal. Jen fakta… BTC nereaguje na makro proměnné. Je to takový nelikvidní / roztříštěný trh, že při absenci hromadného přílivu nových kupujících, akce několika málo investorů určují směr. Mikro, ne makro. Jediným příběhem, který by mohl vyjít, je halving…”

Jameson Lopp (Casa)

Jameson Lopp, CTO v Bitcoin startupu Casa, našel zajímavý a výstižný způsob, jak vysvětlit, proč by měl každý vlastnit Bitcoin (bez ohledu na současnou volatilitu):

“Nepotřebujete pojištění, nepotřebujete zbraně, nepotřebujete backup, nepotřebujete soukromí, nepotřebujete Bitcoin. Dokud je nepotřebujete”

Byzantine General

Analytik Byzantine General v nedávném tweetu uvedl, že zóna podpory je 21měsíční jednoduchý klouzavý průměr, který aktuálně je v polovině 6 000 USD. To je bod, ve kterém se BTC odrazil ve dvou předchozích bull runech. Velikost vzorku býčích trhů je samozřejmě malá, i když z níže uvedeného grafu je patrné, že 21měsíční klouzavý průměr byl pro BTC významnou úrovní. Píše: “Nebojte se, váš dodavatel naděje je tady. Ale nenaberte si toho moc najednou…”

Závěr

Někteří analytici se domnívají, že pokud kryptoměna dokáže v nadcházejících týdnech a měsících udržet nad 6 000 USD, měl by se začít tvořit býčí technický trend, který by katalyzoval další bull run, což by mělo být podporováno zásadními událostmi, jako je vstup institucionálních hráčů a snížení blokové odměny, které má působit jako negativní dodavatelský šok pro tento trh.

A jaký je váš názor na současnou situaci? Udrží se Bitcoin nad 6 000? Nebo propadne a kam? Dejte nám vědět do komentářů.

Co číst dále?

[Týdenní zprávy] CEO PayPalu Dan Schulman hodluje Bitcoin, Justin Sun, ETH: Hard Fork, Monero napaden, Poloniex, Čína novinky

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pedro

Vime hovno … ti co si tisknou dolary nakoupi za hodne prodaj za malo jen aby BTC diskreditovali vysokou volatilitou … je jim to jedno maj neomezeny zdroje

Lakatoshi

A myslis ty zmrdy co tisknou USD nebo USDT ?

mattczsk

Je pět skupin lidí:
– ti, kteří prdí na celé krypto, nekoupí nikdy nic, co si “nemůžou osahat”
– hodleři tzv. na důchod: těm je momentální situace celkem ukradená, důležité je, co bude za 10 let
– tradeři: těm je jedno, kde se pohybuje aktuální kurz, oni potřebují co největší volatilitu, aby si vygenerovali ta své 1-2 % zhodnocení denně – aktuálně pro ně žně
– ti, kteří jen nakoupili s cílem brzkého prodeje s velkým ziskem: tak ti jsou samozřejmě v hajzlu a už jim začíná docházet, že bohatý Ježíšek letos nebude
– těžaři: ti mají nejtěžší hlavu, protože elektřina je pořád dražší a efektivita jde šejdrem a drahý hardware bude co nevidět na vyhození. Tito nejvíce potřebují, aby se kurz co nejdříve vrátil alespoň nad 10 tisíc a tyto čínské tahanice jim komplikují život až moc.

Kundomrd

Traderum asi zas tak jedno nebude kde se pohybuje kurz , čím vyšší kurz tím vyšší riziko ztráty .Traderum vyhovuje kurz co nejmenší z nejmenší ztrátou , už vidím tradera jak za 50k na jednom btc obchoduje aniž by ho nezajímal o kurz , při 50K na BTC stačí jedna špatná sázka a větší volatilita a přijdeš o vše .

mattczsk

Z tohoto pohledu lze s vámi souhlasit. Nicméně pokud bude 1 btc dražší, koupí a zobchodují např. jeho čtvrtinu – nebudou nezbytně riskovat celý. A zhodnocení se stejným rizikem lze dosáhnout stejného. Hlavně, aby kurzy kolísaly co nejvíce. Ale máte si správný pocit, že tradeři aktuální situaci vítají = mohli se na jejím vygenerování iniciativně podílet.

Lakatoshi

Tezari at jdou treba do prdele,tak proste skonci,stejne se vzdycky najde nekdo kdo tezit bude.

czhunter

Zajímavé je, že jsi vynechal tu největší skupinu (odhadem 90 % lídí) a pečlive dělíš jen nepodstatné minority.

Ta největší skupina jsou lidé, kteří by si potenciálně krypto koupili, ale nedůvěřují mu (v aktuální podobě – a ne, nejde o to, že není “pojištěné státem”).
Ti jediní mají šanci poslat (dnešní) krypto “to the moon” a přitom tyto lidi dnešní hráči odrazují seč můžou.

mattczsk

A proč mu nedůvěřují? Není to tím, že jsou konzervativní a tento segment stejně pro ně není a nebude? Pokud na tohle někdo hledí v krátkodobém horizontu, tak si nemá jak tu důvěru vygenerovat. Trh je nový, nestabilní, pod útoky regulátorů. Na tyto lidi, o kterých píšeš, je prostě ještě příliš brzy.

Pavel

Dobrej rozbor.

viva la resistance

clanek o tom “jak oskubat hejla”? PoC je nutne analyzovat a rozvyjet, ale u BTC se reklo, ze PoC je ideal/konecny stav a tak se ho napr. Cina drzi zuby nehty … a kupodivu je to jedna z mala zemi, ktera na zivotni prostredi uplne sere … lidi bdete, na co je mi disk plnej jednicek a nul, kdyz spotrebuju elektricke energie za cely mesic na to, abych si mohl koupit rohlik … lidi je jak sracek a pokud kazdy bude svou energetickou zavislost zvysovat, tak zemi zdevastujeme … me to bude muze byt jedno, protoze se toho
nejspis nedoziju, ale neni a proto BTC nepodporuji …

mattczsk

Já jsem viděl několik analýz, které srovnávají energetické náklady na non-fiat kryptoproces (těžba, burzy atd.) versus dosavadní “peněžní” proces (tisk bankovek, národní banky, komerční banky, celá agenda kolem) … a jednoznačně je tento “nový svět” energeticky úspornější. Zkuste si to najít, je to zajímavé. Nevypadá to na drancování země, spíše na zbytečně pomalý přerod od fiatu ke kryptu.

Lakatoshi

Tomu verim,ale fakt je ze BTC je proste neefektivni i v ramci kryptomen,proste se to da udelat jinak,mozna min “decentralizovane”.

pietro

Jako že by třeba Čína schvalovala transakce a dělala by arbitra nad celým systémem? K tomu by si ještě přidala monopol na tisknutí nových mincí.. Vlastně už se toto celé chystá – čínský “digitální juan”. Hmm, tak to by teda byla “výhra”!

mattczsk

Já o takové možnosti nevím, nic lepšího nikde nevidím. Pokud víte, jak to udělat efektivněji, tak neváhejte a udělejte to – svět vám bude vděčný.

AlexandrVeliky

Existují i přimotopná topeni kterým se v zimě můžeš zahrát a přebytek si schovat ve formě krypta na léto a tím pak investovat do sve zahrádky k pěstování plodin.. A ty prodat a koupit kur a vepř.. Nebo lépe nebude používat internet.. No a pak se zas mužem vrátit na stromy jako dřív to bude blahobyt pro každého a pro všechny.. OMG🙈🤪

spot_img